Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chychcik i Rychcik
Autor Wiadomość
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018 19:25   

Nnnooo w sumie ja się słabo znam, ale na mruczenie to kardiolog może nie pomóc ;)

A tak na poważnie, to jesli cos przy zabawie go zabolało, to mruczenie mogło takze być bólowe, więc faktycznie gagatka trzeba mocno obserwować :ok:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018 21:07   

To kciukujemy za chłopaka i czekamy na wieści. Oby dobre!
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018 12:33   

Tym razem wieści od Rychcika - chłopiec czuje się coraz pewniej, dołączył do Chychcika w zabawach z wędką na łóżku, chodzi też na wyprostowanych łapkach i z podniesionym ogonkiem po pokoju, co pozwoliło mi zaobserwować, że ma fikuśnie zakręconą kitę, niczym mały prosiaczek.
Chłopcy odważyli się też wyjść na małe zwiady poza swój pokój i byli całkiem zafascynowani kolejną kanapą.
Do tego codziennie zadziwia mnie jacy oni są drobni! Są w wieku Szambusów, a osiągnęli może połowę ich wielkości :shock:

I wiem, wiem: fotki! :patyk:
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2018 11:31   

Dzisiaj nastał szczęśliwy dzień i Chychik pozwolił się wygłaskać! Wszystko zaczęło się od przypadkowego dotknięcia kupra i połaskotania ogona. Okazało się, że chłopak skrywa tam guzik włączający mode miłości i nagle z niedostępnego i oziębłego kawalera przeistoczył się w miłego i zaciekawionego człowiekiem miśka. W ten jeden dzień zdążył już prześcignąć na polu głaskania Rychcika, który stopniowe postępy czyni od dwóch tygodni! Jestem z nich bardzo dumna, bo chociaż wciąż nie wskakują na kolana żądając miłości, to jednak widzę, że zaczeli postrzegać mnie jak kumpla, a nie zagrożenie, a po ich dotychczasowych doświadczeniach z ludźmi jest to wielkie dokonanie!

Flirciarz zza firanki


Bury przystojniak


I dwa zdjecia jakości ziemniaka, za co przepraszam, ale obrazują nasze postępy w przebywaniu we własnym towarzystwie:


 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2018 11:41   

Ależ cudne wieści! :love: To teraz czekamy na dokumentację filmową z używania tego guziczka ;)
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018 21:03   

Chcyhciątka ostatnio doznały zniewagi w postaci wizyty u weterynarza. Kosztowało nas to dużo nerwów, zwłaszcza zapakowanie do transporterka. Rychcik nawet opanował umięjętności kaskaderskie, przeskakując pod sufitem odległość 3 metrów :o U samego weta, strach jednak wziął górę i chłopaki spetryfikowani dzielnie znieśli wszystkie zabiegi.
U chłopców istnieje podejrzenie plazmocytarnego zapalenia dziąseł na podłożu immunologicznym. Stan ten w tej chwili wymaga jedynie regularnej kontroli pyszczków i ewentualnego smarowania specjalną maścią. W razie zaostrzenia objawów - duży stan zapalny, nadżerki, niechęć do spożywania pokarmów - grozi nam sanacja jamy ustnej, jest to jednak odległa wizja, której póki co nie bierzemy pod uwagę :)

Chychiątka z dnia na dzień robią postępy w relacjach z ludźmi. Nie są jednak typowymi miziakami, dlatego prawdopodbnie pomimo zniewalającej urody będą przebywać pod opieką Fundacji przez dłuższy czas. Pomimo, że nie przyjmują specjalistycznych leków, a karmę jedzą standardową - wysokomięsną i bezzbożową (jednak nie z egzotycznych stworzonek) ich utrzymanie co miesiąc generuje koszty, które przy ponad 100 podopiecznych w Fundacji stają się trudne do udźwignięcia. Właśnie dlatego przydałby się chłopcom Opiekun Wirtualny, który finansowo wspomógłby ich drogę do Miziakowatości zanim trafią do wymarzonego Domu Stałego.

Poniżej kilka fotek udowadniających nieprzeciętną urodę Chychcika i Rychcika:




A tak się nieśmiało głaszczemy (polecam z głosem - Chychcik jest strasznie kiepski w miałki, ale próbuje :P ):
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018 21:51   

Filmiku nie widzę :(
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018 09:12   

wiedźma napisał/a:
Filmiku nie widzę :(


Zauważyłam gdzieś na forum, że problem z filmikami to może być grubsza sprawa, więc żeby nie budować dłużej napięcia wklejam link:
https://youtu.be/g-uQkIzDJJQ
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018 09:24   

Piena napisał/a:
wiedźma napisał/a:
Filmiku nie widzę :(


Zauważyłam gdzieś na forum, że problem z filmikami to może być grubsza sprawa, więc żeby nie budować dłużej napięcia wklejam link:
https://youtu.be/g-uQkIzDJJQ


Z komputera rzeczywiście też nie widzę, ale na telefonie mi się wyświetla normalnie...

Filmik robi wrażenie - 10/10 ;>
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018 19:28   

Gdy za oknem pada deszcz, a Ty udajesz, że występujesz w teledysku do smutnej piosenki:



CO ROZUMIESZ PRZEZ "DZISIAJ NIE MA KOLACJI"?????
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018 13:54   

Chychcik to bardzo bystry kotek. Od czasu uruchomienia kuperkowego guzika miłości opanował wiele sztuczek:
- wystawiona ręka w stronę kotka oznacza mizianki i trzeba się o nią ocierać i wyginać plecki
- złapany na ręce kotek nie jest poddawany torturom, co najwyżej staje się więźniem miłości - nie ma po co się wyrywać, nie jest tak źle, w końcu uwolnią...
- nieudolne miałki wyzwalają głaskanie
- bycie słodkim wyzwala głaskanie
- bycie sobą wyzwala głaskanie

Jak widzicie logika nie oprze się tej potędze umysłu.

Rychcik natomiast podpatruje co robi brat i też coraz śmielej obchodzi się z moim towarzystwem. Chociaż odrzuca jeszcze pomysł brania na ręce, to zdecydowanie lepiej miauczy, więc gdy trzeba coś na mnie wymusić, to on staje się wysłannikiem kociego rodu.

Generalnie polecam, bardzo śmieszne z nich chłopaki :D



Chychcik w poszukiwaniu promieni słonecznych:



Rychcik i jego grumpy face:
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018 06:23   

Uwielbiam!!!
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018 22:05   

modelowe grumpy face ::
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Maj, 2018 09:03   

Pamiętacie tego dzikuna, którego w trakcie leczenia do podawania leków musiały trzymać trzy osoby? Którego weterynarze sugerowali wypuścić w miejsce bytowania "bo nigdy się nie oswoi"? Ja sama wątpiłam, czy Chychcik kiedykolwiek będzie szczęśliwy żyjąc z człowiekiem. No cóż teraz juz wiem, że ma on w sobie duszę najprawdziwszego kanapowca.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Maj, 2018 09:09   

Ja wiedziałam, że Chychcik ma potencjał :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]