Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chychcik i Rychcik
Autor Wiadomość
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Mar, 2022 18:16   

Minęły już 2 miesiące w nowym domu tymczasowym, a Chrysie czują się już jak u siebie! Wiedzą, w którym miejscu najlepiej się położyć, żeby złapać trochę promieni słonecznych, gdzie jest najlepsze miejsce na obserwowanie człowieka z góry, gdzie są najlepsze zakamarki, w których można się schować, gdy potrzeba trochę spokoju oraz o której człowiek w końcu siada na kanapie, by móc mu się wgramolić na kolana ;)



Z moich obserwacji mogę z pełną stanowczością stwierdzić, że są to kotki bezproblemowe. Wszystko ładnie jedzą bez wybrzydzania, nie ma żadnych problemów z kuwetką, lubią gonić za piłeczką, ale bardzo się ucieszą jak znajdziesz dla nich chwilę i pobawisz się z nimi wędką. A do tego te słodkie pyszczki...



Chyś: "dajesz mi zwykły karton?! Dziękuję, jest piękny...."

Ostatnio zmieniony przez jaggal Sob 26 Mar, 2022 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Mar, 2022 20:43   

Dobre kotki! :serce:
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Mar, 2022 09:45   

Z powodów technicznych nie zostały dodane zdjęcia Rysia... a on też potrafi pięknie pozować!



 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Mar, 2022 08:03   

Ooo, widzę, że budka wciąż święci triumfy xd
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 30 Mar, 2022 21:05   

Oczywiście! Czasem nawet leżą w budce we dwóch. Nadal nie wiem jak one się do niej mieszczą razem :D
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
  Wysłany: Sob 23 Kwi, 2022 11:43   

Święta za nami, a chłopaki znów mnie zaskoczyły swoją odwagą. Przez mieszkanie przewinęło się kilka osób, a im wystarczyła dosłownie chwila, by oswoić się z nowymi ludźmi i wyjść się przywitać. Zwłaszcza Chychcik, który wykorzystał moment, by zostać wygłaskany na zapas :)

Poniżej aktualizacja zdjęć, co tam słychać u Chrysiów.

Byliśmy u weterynarza i jesteśmy zdrowi (niech Was nie zmyli mina Rychcika na zdjęciu, był bardzo grzeczny i ładnie współpracował podczas badania usg, szczepienia i pobierania krwi)


Nie będę pić z miski jak pies... jestem elegancki kot! Piję wodę tylko z kieliszka.



A tak to sobie leżymy...śpimy... odpoczywamy... P.S. Myślisz, że masz ciężko? Jesteś zmęczony? Posłuchałbyś stękania i wzdychania Chysia! Ten to dopiero jest zmęczony życiem...



Wszyscy mówią, że jestem bury... szarobury... a ja jestem kot złocistobury!


Duet idealny... yin i yang


Kto nam da dom, na który zasługujemy i za który odwdzięczymy się miłością?
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
  Wysłany: Sob 09 Lip, 2022 12:35   

Chychcik i Rychcik na jednym drapaku odpoczywali...

Rysiek na górze, a Chysio na dole :P

Poza ogromną ilością odpoczynku w ciągu dnia i nocy, chłopacy szukali sposobu by przeżyć ostatnie czerwcowe upały. Na przykład Chyś próbował się ochłodzić bawiąc się kostką lodu.




Poza tym spędzali czas głównie na balkonie. Naprawdę to kochają. Nie ważne czy jest gorąco czy pada i wieje. Zawsze miło jest się powylegiwać lub poobserwować co tam ciekawego w trawie piszczy :wink:

P.S. CZY KTOŚ MOŻE SIĘ OPRZEĆ TAKIEMU SŁODKIEMU ANIOŁKOWI?
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 18 Lip, 2022 19:52   

Za chłopakami przełomowa chwila. Jeśli śledzicie ich losy od jakiegoś czasu, wiecie że podczas wizyt adopcyjnych przegrywały na starcie, gdyż nie wychodziły z ukrycia. :cry:
W tym tygodniu odwiedziła ich rodzinka zainteresowana adopcją dwupaków z fundacji.
Ryś onieśmielony wizytą, aż 4 osób w domu postanowił posiedzieć pod łóżkiem pokazując się tylko na chwilę.
Za to Chychu przejął stery pokazywania jakim są świetnym i uzupełniającymi się duetem. :P
Praktycznie od razu wyszedł w poszukiwaniu porozrzucanych smaczków, a po chwili jadł już je z ręki, nawet od 9-letniej dziewczynki! Ale to nic!
Już po godzinie wyszedł i zaczął się ocierać o gości i domagać się głaskania!
Kto jest dumny? :D
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Lip, 2022 16:46   

Jaaaa :love:
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 21 Lip, 2022 09:50   

Remanka napisał/a:

Praktycznie od razu wyszedł w poszukiwaniu porozrzucanych smaczków, a po chwili jadł już je z ręki, nawet od 9-letniej dziewczynki! Ale to nic!
Już po godzinie wyszedł i zaczął się ocierać o gości i domagać się głaskania!
Kto jest dumny? :D


Brawo! widać, że był ostatnio na szkoleniu "Jak się sprzedać - podstawy wizyty PA" ::
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6898
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lip, 2022 09:09   

:hura: :hura: :hura:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Sie, 2022 08:40   

Chłopaki niechętnie żegnają lato i wykorzystują ostatnie chwile na balkonie :wink:
Śpiąc w kłębku....


Lub podglądając sąsiadów
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 30 Sie, 2022 11:41   

Dzień dobry Fani Chrysiów! Rozpoczynamy cykl bloków tematycznych :wink:

GłASKANIE/OKAZYWANIE CZUŁOŚCI

Chychcik, jak typowa przylepa, mógłby być drapany i pieszczony na okrągło, oczywiście, głęboko przy tym wzdychając. Do tego jest bardzo wyjątkowym kocurkiem, ponieważ można go dotknąć i głaskać absolutnie wszędzie (nawet po puszystym brzuszku, który zazwyczaj jest zakazaną strefą).



Rychcik jest zdecydowanie większym indywidualistą w ciągu dnia, ale niech Was to nie zmyli. Codziennie trzeba zaliczyć z nim sesję okazywania czułości (która wcale nie należy do krótkich...) w postaci licznych baranków, ocierania się główką o policzek człowieka oraz drapania za uszkiem i przy ogonku.



Jesteś w stanie znieść tyle kociej miłości i słodyczy? :wink:
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2022 18:29   

Chłopaki wczoraj przeprowadziły się do nowego domu tymczasowego. Niestety pomimo tego, że Chrysie bardzo starały się nie podpaść mojemu kotu rezydentowi, nie zaakceptował ich i dla dobra wszystkich futer trzeba było podjąć taką decyzję.
Mam nadzieję, że w nowym miejscu odnajdą się tak szybko jak u mnie.
Te kotki wyjątkowo mocno zasługują na miłość i stały dom...
Chrysiątka :jebanewalentynki:
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2022 08:57   

hej hej, tutaj melduje się nowy dom tymczasowy Chrysiów.
Chłopacy zjechali do nas w sobotę wieczorem, więc pierwsza nocka była w izolacji ale już w niedzielę popołudniu postanowiliśmy zostawić drzwi otwarte. Dopiero w niedzielę wieczorem, gdy my zalegliśmy na kanapie z serialem Chrysie postanowili zwiedzać nowe lokum. Na razie to są krótkie wycieczki, ale wiemy że z każdym dniem będzie coraz lepiej.
Oczywiście od pierwszych godzin w nowym domku bezbłędnie korzystają z kuwety a i miseczki są szybko i dokładnie czyszczone ::
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]