Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 06 Paź, 2019 21:31
Moyo
Autor Wiadomość
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018 08:25   

kotekmamrotek napisał/a:
Czy Moyo ma zeza???


Kama, która była u mnie na dyżurze też zauważyła, że Moyo ma lekkiego zeza, co powyższe zdjęcie dobitnie udowadnia, ale nie zawsze tak jej oko ucieka - zależy jak leży, czyli patrzy.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018 11:24   

Haha, no ma ale tylko wtedy gdy jest podejżliwa :D Najczęściej kiedy patrzy z ukosa co robi wolontariusz i czy na za wiele sobie nie pozwala :D
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018 15:47   

Niebieska napisał/a:
Haha, no ma ale tylko wtedy gdy jest podejżliwa :D Najczęściej kiedy patrzy z ukosa co robi wolontariusz i czy na za wiele sobie nie pozwala :D


Też tak czuję, że jej tego zeza pogłębiamy. TO JEST OKO-SZPIEG :lol:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018 22:04   

Moyo na swoim stanowisku. Nie ma to jak parapet ;)
Głaskanie dozwolone w godzinach: ŻADNYCH
No chyba, że masz puszkę z żarciem, to się jakoś dogadamy...



 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2018 19:39   

Moyo podczas jedzenia dała sobie ostatnio nawet Profender na kark wcisnąć - zupełnie ignorując ten fakt. Niestety albo Moyo, albo Atomówka,a może obie, mają jeszcze pasażerów na gapę, chwilowo niekoniecznie w jelitach - podejrzewamy nicienie płucne (na podstawie niedawnych wypluwek karmy). Choć Moyo raczej nic sobie z tego nie robi:



Na biednego, zarobaczonego kotka też nie wygląda:



I lubi spoglądać na nas Z GÓRY :)




 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2018 16:59   

Kiedy ostatnio odwiedziłam Moyo w szpitaliku zostałam ją w pozycji czekającej. Siedziała na wysokości, patrzyła na mnie z wyższością i wzrokiem popędzała... uwijałam się jak mogłam z tym myciem misek i nakładaniem jedzonek.. ale wiecie jak to jest kiedy kot czeka niecierpliwie. Moyo prawie mi do miski wlazła, nie wiem co ją napadło i od czego to zależy ;) Przy misce dała się wygłaskać i ani razu nie okazała niechęci. Później miałam nadzieję, że skoro tak dobrze poszło przy karmieniu to i może da się wygłaskać w innych okolicznościach... ale gdzie tam. Spojrzenie pełne pogardy i wszystko inne wróciło do normy.

 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2018 19:15   

ona jest przezabawna :: nie mogę się napatrzeć ::
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018 20:59   



Moyo i koszmar ostatniego dyżuru w jednym zdaniu: Przyszła wolontariuszka, posprzątała, umyła miski i wyszła.



Biedna, zdezorientowana, głodna Moyo.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018 20:29   

Kiedy próbuję pogłaskać Moyo nie mając przy sobie nic by ją przekupić...







... nie ma przebacz.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018 23:23   

Kiedy 9 miesięcy spędzasz w jednym pomieszczeniu i z nudów nie wiesz już co ze sobą zrobić, ani jak masz leżeć...



Tak... Moyo jest jednym z pierwszych kotów odłowionych ze stada Golęcińskiego... Jest z nami od lutego. Nie siedzi w klatce, ma do dyspozycji cały pokój. Może sobie siedzieć na parapecie, pobawić się piłka na większej powierzchni. Ma do wyboru dwie wiklinowe budki, do których często wchodzi. Czasem siedzi na klatkach swoich towarzyszy, albo za nimi. Czasem na poduszce położonej na pudle z podkładami i rękawiczkami dla wolontariuszy. Zawsze kiedy przychodzę, Moyo czeka wpatrzona w drzwi, nie chowa się jak jej koleżanka Atomówka, wyczuwa, że to ja idę? Kiedy wychodzę też patrzy, odprowadza mnie wzrokiem i jest ostatnim kotem jakiego widzę zanim zakluczę za sobą drzwi. Może nie odkryła przyjemności w siedzeniu człowiekowi na klanach i głaskach, ale jestem pewna, że nasze towarzystwo nie jest jej obojętne, że lubi nasze odwiedziny i to nie tylko dlatego, że miska się wtedy napełni. Wiem to po jej spojrzeniu, które rzuca mi na pożegnanie. Ona potrzebuje domu choćby tymczasowego...

A tu, kilka skradzionych głasków podczas jedzenia...nie jest chyba aż tak źle z tymi kocio-ludzkimi relacjami..
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pon 29 Paź, 2018 20:16   

A jak się do niej mówi, to często mruży porozumiewawczo oczy, jakby mówiła: wiem, wiem, też cię lubię... noooo, może jednak na odległość :love:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 30 Paź, 2018 00:22   

Czy znajdzie się jakiś kawałek kurczaczka dla najgłodniejszego i najsłodszego kotka na świecie? A może znalazłby się jakiś ciepły kącik z podusią w czyimś domu? Albo taka mała budka wiklinowa, ale z widokiem na kanapę i człowieka? Biedna Moyo, wciąż nie ma nikogo. A jestem pewna, że gdyby ktoś się znalazł, ta kotka rozbawiałaby go swoimi minami do łez... Gdyby tylko ktoś chciał dać jej szansę...

 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 30 Paź, 2018 09:22   

ale fota super! :)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 12 Lis, 2018 20:04   

Czy Moyo jest kotem nakolankowym? Niestety nie. Taką ma minę, kiedy robi się jej coś na co zgody nie wyraziła.



Niestety, bo to właśnie sprawia, że staje się niewidzialna. Podawanie tabletki czy czułości nasze, nieważne. Moyo nie chce i już. Ona jest kotem towarzyszącym, żyjącym sobie obok...chcielibyśmy ja bardziej przekonać do człowieka, ale bez domu tymczasowego jest to bardzo trudne. Na domiar złego, Moyo niedługo straci swoje lokum :( Co zrobić i jak prosić? gdzie szukać człowieka, który da jej szansę? Moyo jest świetnym kocim wsparciem dla innych kotów. Jest bardzo tolerancyjna w stosunku do Atomówki, która co chwilę naskakuje na nią prowokując do zabawy. Póki co jedyna perspektywa dla Moyo jest powrót do klatki :(
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 15 Lis, 2018 20:20   

Niedawno skończyliśmy aplikować Moyo profender i zaczęliśmy zbierać urobek do badania, ale niestety wieści są takie, że urobek ten nie wygląda za ciekawie. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wyniki.

Moyo przyczajona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]