Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 17 Sty, 2019 23:24
Golęcianka
Autor Wiadomość
isia 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 272
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Sob 23 Mar, 2019 20:44   

Wczoraj Golcia wypięła zadek do drapania! :tan:
Wiem, że dziwacznie to może brzmieć - taki Golec na ten przykład wypina się odruchowo, kiedy tylko znajdzie się w zasięgu człowieczej dłoni i nie jest istotne, czy dłoń jest czymś zajęta, czy też spoczywa bezczynnie. No ale Golcia... Nie patrzyła wprawdzie, kto czochra, a kiedy to odkryła, zdecydowanie zrezygnowała z pieszczot, ale istotny jest fakt, że w ogóle poddała się z błogością jakiejkolwiek przyjemności dotykowej innej niż serwowanej przez koty.

Spory czas temu Golcia przestała zamierać w sztywnym bezruchu, kiedy udawało mi się ją dopaść w jakimś kącie i zaatakować głaskaniem. Z czasem po prostu zaczęła się spokojnie poddawać wszelkim odmianom miziania - bez kurczenia się, bez przerażonych spojrzeń i wciskania w najdalszy kąt. Pierwsze przejawy takiego zachowania wzbudziły mój niepokój i bliska byłam wyprawie do weta w obawie, czy nic Golci nie dolega... No bo jak to tak, że po prostu leży, zamyka oczy, spokojnie oddycha, nawet nie zerknie, a ja mogę dotykać tego mięciutkiego futerka, głaskać mordkę, drapać uszka, bródkę i policzki, dotykać noska i oczków... Ech... :aniolek: Niechby mi jeszcze tylko wtedy zamruczała, albo jakoś inaczej okazała błogość. Jak przy czochraniu zadka...
No i trochę fotek pięknoty:








A tak to zwykle wygląda, kiedy przychodzi pora posiłków i podekscytowane towarzystwo się schodzi, żeby z bliska nadzorować przygotowanie jadła. (Kiedy procedura się przedłuża, Golcia wskakuje na blat, albo dziabie mnie w łydki).

 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sob 23 Mar, 2019 21:34   

Ostatnia fota 😎😎😁😁
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Mar, 2019 21:45   

Ona te wąsiska zawsze ma tak w dół czy to taka mina do zdjęć? :D
 
 
isia 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 272
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Wto 28 Maj, 2019 14:17   

:tan: :tan: :tan:

Zamruczała!!!

Piękniejszego rocznicowego prezentu nie mogła mi zrobić... :aniolek:
Wczoraj minął rok odkąd te dwa cudne wypłosze ze mną zamieszkały, długo trwało i łatwo nie było, ale się wreszcie dziewczyna przekonała, że mizianie jest fajne. Od jakiegoś już czasu pozwala - świadomie i bez oszustnych podchodów z mojej strony - czochrać kuperek. To w trybie czynnym. W trybie uśpionym mogę czochrać, głaskać (nawet po mordce, oczkach, nosku, uszkach i pod bródką), pozytywnie przeszłam również test miziania brzuszka, a nawet czesania i obcinania pazurków!
Wczoraj po raz pierwszy wzięłam ją na ręce (w trybie czynnym), wprawdzie tylko na chwilę i przypłacając to lekkim podrapaniem, ale najważniejsze że w ogóle się udało chwycić ją w dłonie, podnieść i przytulić :hura:

Sesja zdjęciowa wkrótce. I owszem, Golcia może i ma mało fotogeniczny pyszczek z wąsami w dół, ale i tak jest przecudna, ma mięciutkie futerko i... pięknie mruczy!!! :love:
 
 
isia 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 272
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2020 20:01   

Zagadka (łatwa, skoro w tym wątku): kto najczęściej z czterokociego stadka (w tym rezydent wychowany od kociaka ze mną) włazi mi na kolana, mości się, podtyka główkę do miziania, wygodnie się układa, mruczy i tak zasypia? :aniolek:
Gdyby mi ktoś powiedział rok temu, że Golcia nie ucieknie przede mną, kiedy się położę obok niej na łóżku, że przyjdzie do mnie leżącej i wtuli się we mnie, położy się na moim brzuchu i pozwoli się miziać... pewnie z rozrzewnieniem bym stwierdziła, że to marzenie...
Golcia przychodzi, kiedy ją wołam; głośno dopomina się jedzenia i wyjścia na balkon; nie ucieka już z balkonu, kiedy po nim łażę; korzysta z kuwety w mojej obecności :tan:
Mam ogromną nadzieję, że jeszcze przyjdzie czas, kiedy pozwoli się bez lęku wziąć na ręce.

Księżniczka kwitnie - dzień upływa jej na spaniu, toalecie i zabawie. Ona jedyna próbuje przytulać się do rezydenta Majka i jej jedynej Majek nigdy nie zaatakował. Natomiast zdarza im się ganiać za sobą w zabawie - sześciokilogramowy Majek spiernicza przed trzykilogramową kruszynką.
Oczywiście najchętniej bawi się z Golcem, ale nie unika też Kornelki.

Jakiś czas temu napędziła mi potężnego stracha. Zeżarła ok. 1,5 m, dość gruby sznurek, który służył nam do zabawy. Zerknęłam na nią, kiedy sama końcówka znikała w jej pyszczku, oczom nie wierzyłam... Wydawało mi się, że mam fioła na punkcie bezpieczeństwa kotów, teraz nie zostawię luzem nawet linki holowniczej. Na szczęście udało się usunąć sznurek bez poważnego zabiegu, po kilku dniach i zdjęciu RTG okazało się, że jest prawie na wylocie (pani Doktor oniemiała, kiedy zobaczyła jego długość). Ale ile nerwów mnie to kosztowało...
Podobnie jak Golec, Golcia zaliczyła też w międzyczasie usunięcie kilku ząbków.

Niezależnie od opinii dotyczących wyglądu pysia Golci i naśmiewania się z jej opuszczonych wąsów :wink: , uważam, że dziewczyna jest śliczna i ma w sobie mnóstwo uroku.









I skromna, nie najświeższa, relacja z mizianek:

 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2020 20:15   

Jest przepiękna, a przemiana niesamowita! :shock: Dobra robota! :cool:
A odnośnie sznurka.... kiedyś zaginiona tasiemka znalazła się, dyndając z tyłka naszego kota. Z kliniki 24 H wyszliśmy wtedy o 3 nad ranem, wcześniej najadłwszy się sporo strachu, ech :wink:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2020 21:13   

Wypiękniała, ale zdziwione oczka pozostały :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]