Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 23 Maj, 2019 20:18
Fugu
Autor Wiadomość
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019 19:24   

Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że ciężko mi określić relację Fugu a inne koty.
Wiem na pewno, że Zorro lubi, toleruje - ale Zorro to wybitny kanapowiec, nie ma nawet czym Fugu irytować.

Pewnego ranka byłam świadkiem jak mój najmłodszy koteczek zaczepia Fugu by ta się z nim bawiła. Widziałam po niej zdenerwowanie, niechęć, syczała. Szkoda mi się jej zrobiło, no nie ma biedna chwili spokoju od rana. Ale! Tego samego dnia wieczorem sama z siebie zaczepiała do zabawy młodego i bez zażenowania przyjmowała jego zaczepki. Czyżby zależało to od pory dnia? Jej indywidualnych chęci? Być może :)

Sreberko niespecjalnie zaczepia Fugu do zabawy, rzadko raczej - ale wtedy Fugu nie syknie, nie postawi się, raczej odejdzie. No ale Sreberko to taki szef dzielnicy u nas, wszyscy się jej boją.

Czyli póki co mogę stwierdzić jedno. Fugu ceni sobie spokój, ale od czasu do czasu ma ochotę na towarzystwo drugiego kota. Jednak zupełnie nie wiem jakby czuła się sama - samotnie? A może by się odnalazła? Obserwuję dalej :wink:



JEDNO JEST PEWNE! :!: :!: :!: :!:
FUGU KOCHA I POTRZEBUJE CZŁOWIEKA :serce:
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pią 15 Lut, 2019 09:57   

Hahahahah, ZOSTAW TE PAPIIIIRY!

Myślę, że ona da radę i jako jedynaczka i jako kot do dokocenia.
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Nie 17 Lut, 2019 09:20   

Fugu chciałaby przełamać powiedzenie, że "pies to najlepszy przyjaciel człowieka" i dodać od siebie, że ona może być najlepszym przyjacielem mimo swej kociej natury.

Robisz coś na laptopie czy nawet komputerze stacjonarnym - Fugu wskoczy Ci na kolana, wlezie przed monitor czy nawet położy się za monitorem.
Czytasz książkę? - Fugu na pewno przyjdzie otrzeć się o ręce i położy się w pobliżu.
Leżysz, siedzisz, odpoczywasz? - Może potrzebne kocie towarzystwo? :wink:
Jesz owsiankę lub płatki na mleku? - Główne zainteresowanie Fugu, nie jakiś tam kurczak.
Robisz coś przy biurku - wskoczy na biurko (nie rozwalając nic przy tym) :cool:

Fugu już nawet sama wskakuje na kolana by ją pomiziać :) Ale jej samej jeszcze wziąć nie można bo się speszy :)





KOCHAJ MNIE CZŁOWIEK :jebanewalentynki:
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pon 18 Lut, 2019 11:08   

Piękna i kochana

<3
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Wto 19 Lut, 2019 19:13   

Fugu, Fuguś, Fugolinka... Mamy dwa newsy z życia krówki. Jeden zostawimy na potem... A jeden na teraz. Czytając opis Fugu zanim do nas trafiła przykuło moją uwagę, że dostarcza sporo radości tym jak się bawi... Ale Fugu jest u nas ponad miesiąc... I się nie bawi! :o
Gdzieś ma myszki, piłeczki, wędkę z piórkiem. Mam w domu taką ekstra wędkę z piórkiem, która działała na moją kotkę jak do nas przyszła. Niczym nie chciała się bawić, ale tej wędce się nie oparła. Niestety - Fugu się jej nawet bała!

Ale co zaobserwowałam ostatnimi czasy. Fugu bryka jak mały kociak! Dorównuje mojemu kociemu dzieciakowi. Lata za piłeczkami, myszkami, jak jedna wpadła jej pod lodówkę próbowała niezdarnie ją wydostać. Widzi wędkę - zrywa się z miejsca i biegnie w jej kierunku "baw się ze mną człowiek, baaaaw!". Aż miło popatrzeć... Fugu przypomina mi młodego dzieciakowego kociaka, który cudownie się bawi :banan:

Zdradzę jeszcze, że Fugu w dotyku jest niesamowita - taka aksamitna. A to białe futerko jest niesamowicie mięciusie milusie i puchate :serce:
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019 09:25   

w klatce ulubioną zabawą była ręka ("myszka'") pod kocykiem - świrowała jak kociak
:serce: :serce: :serce:
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019 10:01   

Neda napisał/a:
w klatce ulubioną zabawą była ręka ("myszka'") pod kocykiem - świrowała jak kociak
:serce: :serce: :serce:


O, tego nie próbowałam! :D No to jest pomysł na najbliższą zabawę :D
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Pią 22 Lut, 2019 13:37   

Fugu nieustannie mnie zaskakuje... Dopiero co mówiłam "Fugu jeszcze żadnego kota mi nie umyła" w odpowiedzi na jej relacje z rezydentami.

A tymczasem ...

 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pią 22 Lut, 2019 13:54   

OCH! :love: :love: :love:

A jak młody karnie pod łapą czeka, aż skończy :lol: :lol:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 22 Lut, 2019 14:08   

Aaaa jakie to słooooodkie :serce:
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Nie 24 Lut, 2019 10:18   

Fugu uciekła... Zastąpiła ją zupełnie inna, lecz identycznie wyglądająca krówka...
A poważnie, to co Fugu robi jest po prostu... Nie wiem jak to opisać ;) Niebawem stukną 2 miesiące odkąd Fugu jest z nami i ogromne zmiany nadal w niej zachodzą.

Przecież dopiero pisałam, że moje koty ją męczą, że Fugu ceni leżenie na kanapie, spokój. I naprawdę tak było! Ale tutaj się sprawdza - z kim przystajesz, takim się stajesz.

Fugu jest bardzo aktywnym koteczkiem, którego wszędzie pełno (szczególnie gdy nakładam karmę, jest bardziej bezczelna od mojego Sreberka-łakomczucha). Leżingi ma wtedy kiedy pozostałe koty, a tak to albo bawi się sama... Albo... No właśnie.



Mój rezydencki gang zdobył członka - teraz w trójkę nocami latają, biegają, skaczą, psocą się sobie wzajemnie... Fugu ostatnimi czasy poświęca więcej uwagi młodemu niż Sreberko. Oby panny się nie pokłóciły o jedynego kawalera :P



Ten biały puch to ten sam kot co dopiero irytował Fugu...

A to Sreberko, która dopiero niemiłosiernie syczała na Fugolinkę.




I Fugu już walnie łapką młodego, gdy ten chce podkraść jej karmę. Kto pamięta czas, gdy Fugu przy jedzeniu miała ochroniarza? ;) Widać, czuje się coraz pewniej i lepiej.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pon 25 Lut, 2019 10:54   

No niejadek był straszny! :)
Wygląda na wyluzowaną i pewną siebie. :cool:
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Pon 25 Lut, 2019 21:48   

Fugu najlepiej wie, kiedy zrobić przerwę w nauce ;)



A kiedy dosłownie na chwilę wstaniesz... Wrócisz gdzie siedziałeś...



Nagrzać ci, człowiek?

 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Sro 27 Lut, 2019 20:48   

Ile pozytywnych emocji dostarcza taki widok?



A. Dużo
B. Bardzo dużo
C. Ogromnie dużo
D. Chcę taką słodką Fugu
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Lut, 2019 21:05   

E - Ogrom :love:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]