Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Pią 25 Wrz, 2020 23:46
Czarna Perełka
Autor Wiadomość
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 22 Sie, 2018 22:13   

Futerko ma całe czarne, lśniące i duże żółte oczy. Bije się wciąż, że nie mam ani jednego ładnego ujęcia z nią... ale ona nigdy grzecznie nie stoi do zdjęcia. Totalnie nie chce współpracować z fotografem ;-(
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018 09:23   

Brak mi słów na opisanie tego jakim łobuziakiem jest Czarna Perełka. Ona kręci się i zwija. Ma niewyczerpane pokłady energii. Chyba za dużo ją karmię.
Gdy szaleje w nocy po całym mieszkaniu to często zamykam ją na korytarzu. Niestety kicia nauczyła się otwierać drzwi. Po prostu skacze na klamkę i otwiera sobie drzwi.
Przygotowałam listę rzeczy skradzionych mi przez kota:
-śliwki (wyniosła gdzieś i po 2 dniach przyniosła ale do jedzenia się już nie nadawały)
-jabłka (bo tak fajnie się je turla)
-maszynki do golenia
-długopisy
-laserek do zabawy
-myszka od kompa
-korek do wanny (nadal nie możemy znaleźć)
-łyżeczki
-klucze
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2018 13:40   

Donoszę o kolejnym przestępstwie Perełki. Oczywiście tym razem miała wspólniczkę. Nikogo innego jak Sreberko.
Kupiłam dwie bułeczki na domowe hot-dogi. Oczywiście parówki zostały zabezpieczone w lodówce a bułeczki zostały w torebce. Jeśli ktoś myśli, że przedmioty są bezpieczne w torebce to te dwa kociaki udowodnią, że jest inaczej. Ukradły bułki i turlały je po podłodze...hot-dogów nie było...
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2018 06:06   

Sreberko i Perełka to zgrany duet. Wszystko robią razem. A jak coś razem nie robią to lubią robić podobne rzeczy. Na przykład kraść ciasteczka i bułeczki z damskiej torebki.
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 24 Paź, 2018 11:52   

Nasza czarna kicia ma piękne czarne futerko, które lubi od czasu do czasu upaćkać odrobiną tynku. Perełka zawsze wejdzie gdzieś gdzie nie powinna zostawiając białe ślady kocich stópek. Nosek też czasem ma cały biały. Mogę się tylko domyśleć, gdzie znów weszła i co zbroiła ;-)
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 31 Paź, 2018 21:45   

Czarna Perełka to cudowny kotek jako jedynak lub do dokocenia. Bardzo ciekawska, żywa, pełna energii i nieustraszona. Jeśli inny kotek nie chce się z nią bawić, kicia mówi "trudno, sama sobie znajdę zabawę". To idealny kot dla dzieci. Chętnie bawi się zabawkami i nie ma w sobie cienia agresji. Kotek idealny (poza kradzieżą maszynek do golenia i długopisów)

 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 19:33   

Czarna Perełka chyba nie jest kotem. To musi być jakaś kociopodobna mieszanka. Ten kot potrafi sobie otwierać łapką przymknięte drzwi. Jeśli drzwi są zamknięte to skacze na klamkę. Dzisiaj jakoś udało jej się rozpiąć plecak i ukraść kurczaka. Prawdziwy kot majsterkowicz.

 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 14 Gru, 2018 23:23   

Czarna Perełka w cudowny sposób okazuje wdzięczność za uratowanie od głodu i zimna. Jedyne o czym skromnie marzy to swój własny dom na stałe, w którym będzie jakiś młody kotek do wspólnych zabaw. Nasza czarnuszka uwielbia się bawić i jest bardzo łagodna zarówno dla ludzi jaki i kotów. Sami zobaczcie jaka z niej piękna kicia

 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 29 Gru, 2018 15:41   

Nigdy wcześniej nie myślałam dużo o wolontariacie. Chyba wielu, tak jak ja kiedyś, myśli że bycie DT to podać jeść kotu i posprzątać raz dziennie kuwetkę. Schodki zaczynają się, gdy człowiek sam jest chory. Wtedy zastanawia się czy najpierw wytrzeć nos sobie czy kotu? Najpierw stoi w kolejce do swojego lekarza a potem w kolejce do weterynarza. Bo przecież choroba nie daje mi wymówki, aby porzucić fundacyjne kociaki. Człowiek chory i zmęczony, zamiast leżeć w łóżku, goni koty aby podać lekarstwa. Zgadnijcie ile musiałam się nabiegać za czarnuszką...przynajmniej 4 okrążenia wokół stołu.
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019 20:05   

Czarna Perełka protestuje, że nikt ani razu o nią nie zapytał. A ona jest tak towarzyska, lubi koty i ludzi. Nie ma w niej nawet kropelki agresji. Kocha się bawić. Wszystkie muchy wyłapuje. Czasem przychodzi sama do człowieka ocierając się o rękę, prosząc o głaski.
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 18:22   

Jak się ma kociczka? :)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
żabcia 

Wiek: 60
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 125
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 28 Lut, 2019 23:22   

Nasza czarna piękność ma się bardzo dobrze. Wczoraj leżałyśmy sobie trochę i miziałyśmy się. Perełka. Właśnie ułożyła się do snu w pobliżu Idulki. Kicia jest czasami trochę nieśmiała. Ale gdy ma kocie towarzystwo to potrafi szaleć. Biega z innymi kotami jakby była psem a nie kotem. Więc wiemy, że jest zdrowa i szczęśliwa. No i nadal lubi podkradać drobne przedmioty do zabawy. :wink:
_________________
Violetta
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 16:59   

Nasza Perełka to taki słodki prokoci kotek, jeszcze młody. Jednak kocie lata mijają szybciej niż ludzkie. Mam nadzieję, że uda się znaleźć dla niej nową rodzinę póki kotka jest młoda i skora do zabawy.
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 25 Mar, 2019 19:52   

Czarna Perełka to prawdziwy prokoci towarzysz. Jako dom tymczasowy,marzę o tym aby kicia znalazła dom, gdzie jest już koci rezydent. W dodatku okazało się, ze kicia nie tylko jest towarzyska ale również opiekuje się młodszymi kotami. Ciągle wylizuje Bąbelka, który ma ok 7 m-cy. Również często gonią się i razem rozrabiają.

 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019 19:56   

Kiedyś wspominałam, że nasza Czarnuszka jest idealna do dokocenia. Duża ciekawość i empatia, troskliwość, brak agresji. Teraz mogę powiedzieć, że mam dowód na to co już kiedyś napisałam. A raczej nie ja, tylko Bąbelek, który prezentuje jak 9-miesięczny kociak czuje się w towarzystwie dwuletniej Perełki

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]