Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sob 10 Lis, 2018 12:29
Szachrajka, Bajzel i Granda
Autor Wiadomość
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018 01:09   

Ma minę jakby dopiero co odkrył zdolność teleportacji i dalej był w szoku :P
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018 10:26   

Zurha napisał/a:
Ma minę jakby dopiero co odkrył zdolność teleportacji i dalej był w szoku :P

UUUŁŁŁOOO!

:lol: :lol: :lol:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018 19:17   

misiosoft napisał/a:
o matko matko, jak on tam wlazł ?!


Podpowiedź w odbiciu drzwi :)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018 20:55   

Kilka zdjęć dla fanów śpiących kotków :)

Szachrajcia - prostuje zmęczone łapki



Grandzia - nie ważne jak, ważne że dotykam ludzia.



Bajzello - mądra główka, ciężka główka



Dzieciaki urosły konkretnie, Bajzelek największy ma 1450 g, dziewczyny gonią go oscylując koło 1300 g. Duże kluski się z nich zrobiły i może jeszcze nie wiedzą dokładnie czego chcą, to mają już kilka priorytetów :D Jedzenie wciąż na pierwszym miejscu. Na drugim wypuszczenie z pokoju w którym są izolowane kiedy śpimy albo nas nie ma. Na trzecim zabawa i gonitwy po całym mieszkaniu. Ja plasuje się gdzieś na 4 miejscu, więc do podium jeszcze trochę mi brakuje :D
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018 08:31   

Dziś rano, zorganizowany gang małych kociaków sforsował drzwi swej nocnej izolatki i z dzika rozkoszą zaatakował niczego nie podejrzewających, śpiących opiekunów.
Zaczynam się bać co z nich wyrośnie, skoro w wieku 11 tygodni potrafią odtworzyć drzwi.
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018 08:44   

Niebieska napisał/a:
Dziś rano, zorganizowany gang małych kociaków sforsował drzwi swej nocnej izolatki i z dzika rozkoszą zaatakował niczego nie podejrzewających, śpiących opiekunów.
Zaczynam się bać co z nich wyrośnie, skoro w wieku 11 tygodni potrafią odtworzyć drzwi.



:rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 14 Lip, 2018 17:49   

Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy Grandę, widzieliśmy w niej tzw. krówkę :) Była wtedy bardzo malutka, z ledwo otwartymi, lekko łzawiącymi oczkami. Widać było w okolicy oczu i trochę na ogonku pzebijające się prążki na czarnych łatach. Im bardziej nasza Grandzia rośnie tym staje się jaśniejsza i bardziej pasiasta :) Jedyne co jej pozostało z tej krówki to taka czarno-biała kępka kłaczków na grzbiecie. Kępka, bo te włosy jakoś tak śmiesznie wyrastają ponad resztę :lol:
Teraz widzę, że po kociaku to się wszystkiego można spodziewać ;) Absolutnie nie da się przewidzieć co z niej wyrośnie, ani pod względem charakteru, ani wyglądu ;)

Oto Granda i jej niesamowite umaszczenie :)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018 21:57   

Kociaczki polubiły przytulanie bardzo :) Teraz codziennie się tego domagają :) Bajzel najgłośniej. Śmieszny jest, jak gdzieś na środku mieszkania coś mu pyknie w tym małym łepku, że czas na przytulanie to zaczyna głośno miauczeć i biegnie w moją stronę :D Dziewczyny też lubią się tulić. Granda jest najbardziej plastyczna w tej materii. Mogę ją wziąć, ułożyć na ręce brzuszkiem do góry, a ona mruczy i zasypia :) Z Szachrajka mamy największy problem, ją trzeba przeprosić. Przeprosić za to, że się jest niewygodnym człowiekiem. Dziewuszka przychodzi, mruczy i próbuje się wtulić, ale pozycję zmienia co 30 sekund i patrzy na mnie z wyrzutem tymi swoimi ślepkami. Przepraszam Szachrajciu, że znów taka niewygodna jestem :(

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018 10:10   

W poniedziałek znów odwiedziliśmy weterynarza, niestety wcześniej niż planowaliśmy :(
Co prawda w poczekalni było jeszcze ciekawie, dzieciaki pierwszy raz widziały psa. Stwór niby do nich podobny, a jednak inny :D Wielkość się zgadza, puchatość się zgadza, ale szczekanie... hmmm... kociaki były bardzo zaintrygowane, a Granda, mała buntowniczka, nawet zaćwierkała ;)



W gabinecie dzieciaki zostały obejrzane dokładnie. Zmiany na ich pyszczkach wyglądają dość podejrzanie.
Zaczęło się od Grandy. Ten kociak to mały obżartuch i brudas, już od maleńkiego kociaczka, pyszczek miała umorusany od karmy. Pewnie dlatego nie zwróciłam na to uwagi wcześniej :( Później bardzo podobną zmianę zauważyliśmy u Szachrajki na brodzie, a na policzku malutkie prze-łysienie. Bajzel złapał to jako ostatni, więc zmiana jest jeszcze ledwo widoczna.
Przez najbliższe 7 dni będziemy smarować maścią antybakteryjną i zobaczymy co będzie. Proszę trzymajcie kciuki, żeby nie okazało się że to jakiś grzyb :(
Kociaki są cudowne, często rozbawiają nas do łez, ale niestety przynoszą jeszcze więcej zmartwień :(
W fali nowo-urodzonych kociaków, o szybkiej adopcji wszystkich dzieciaków marzyć nie możemy, wobec tego bardzo przydałby nam się opiekun wirtualny.

Granda


Bajzel


Szachrajka

 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018 10:22   

okurde na pynolku Chychcika też są takie dziwne plamki i też byłam przekonana, że jest po prostu brudasem... Chyba czeka nas wizyta u weta...
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018 11:57   

Piena napisał/a:
okurde na pynolku Chychcika też są takie dziwne plamki i też byłam przekonana, że jest po prostu brudasem... Chyba czeka nas wizyta u weta...


Plamki to może być też koci trądzik.
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018 23:15   

Zawsze kiedy siedzę na kanapie i zaczynam myśleć o odpoczynku, koty to wyczuwają. Tym razem nie mam na myśli wycieczki do kuwety :D Choć to się zdarza nader często ;) Ostatnimi czasy w takiej chwili za moimi plecami zaczynam słyszeć chrobot. Kto to taki? To nasza malutka Szachrajka skrabie się drogą okrężną po mizianki. Uszy nastawia, oczka bystre i świecące i patrzy co by tu spsocić. Koteczka jest przeurocza, jestem w szoku, że nikt jej jeszcze nie wypatrzył. Drobniutka, ciekawie umaszczona o rozbrajająco uroczej mordce :love:

 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018 00:11   

Słodziak :)
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018 08:25   

słodziak :)
chociaż już sobie wyobrażam, co potrafi spsocić ::
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018 21:31   

Po smarowaniu pyszczków maścią widzimy znaczną poprawę :) Nie było to łatwe, bo dzieciakom nie podobał się ten zabieg i od razu próbowały maść wytrzeć z siebie.
Gorące dni płyną nam leniwie, dzieciaki rozkładają się na różne sposoby i większość czasu spędzają na spaniu, za gorąco jest nawet na zabawę.

Mamy tu taki koszyczek burasków gdyby ktoś był zainteresowany :)



Kociaki robia się też coraz dłuższe :D


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]