Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sob 10 Lis, 2018 12:29
Szachrajka, Bajzel i Granda
Autor Wiadomość
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 08 Sie, 2018 16:36   

Zazwyczaj kiedy jeździliśmy do weta, cały gang ładował się do jednego dużego transportera. Dzisiaj jednak Granda odbyła samotna wycieczkę. Dziewczyna zazwyczaj bardzo odważna i zawsze pierwsza jeśli chodzi o odkrywanie świata, dziś płakała mi cała drogę w samochodzie, a w poczekalni próbowała przeniknąć przez drzwiczki transportera byle tylko sięgnąć łapką do moich kolan. Uspokoiła się dopiero wzięta na kolana z łepkiem wtulonym w zgięcie łokcia :) Granda to niesamowicie ufne i kochane stworzonko. Ta ufność zawsze mnie rozczula :) Ta wizyta to był nasz ostatni wspólny przystanek w drodze do adopcji ;) Tak, tak Granda pakuje plecaczek i została dziś zaczipowana. Już niedługo swą kocią miłością wejdzie na głowę komuś innemu :) Powodzenia ślicznotko! Będziemy tęsknić :)

 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 08 Sie, 2018 17:40   

Trzymam kciuki za udaną przeprowadzkę! :)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018 22:16   

Ostatnie upały doskwierają wszystkim. Przyznam szczerze ruszam się coraz mniej byle tylko przypadkiem się nie zagrzać. Kociaki tez oszczędzają siły, a nawet jeśli zdobędą się na zabawę to po chwili siadają i ziają. Jakoś muszą schłodzić te małe futrzaste ciałka. Jako, że są dość rezolutne znalazły też swoje sposoby na chłodzenie.

i tak, dziewczyny siedzają czas w kuchni na/w metalowym zlewie



A Bajzel... robi bajzel... nie ma to jak zimne, mokre pranie. Skarpetki spadające na podłogę to też extra zabawki ;)



Każdy sposób jest dobry ;)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018 22:33   

Dziś Granda pojechała do swojego domu stałego. Ma tam swoich stałych człowieków i kociego kumpla Cacko. Juz po kilku chwilach od wypuszczenia z transportera rozpoczęła zwiedzanie, a kiedy postanowiła odpocząć to koniecznie w miejscu, które umożliwiało jej obserwacje Cacka. Pierwsze próbne syki mają za sobą, ale my wiemy, że to tylko takie małe słodkie straszaczki ;) Powodzenia, moja mała, kocia indywidualistko!

Ostatnie zdjęcia Grandy z domu tymczasowego:

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018 22:39   

Muszę wam się do czegoś przyznać... Całkowicie przepadłam w tym białym Szachrajkowym brzuszku... A ona tak przychodzi co chwile i kusie mnie ciągle! Miziaj mnie, miziaj... nigdy nie przestawaj. A mi już ręka cierpnie :wink:


 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6898
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018 00:40   

Powodzenia, Grando! Miłego grandzenia z Cackiem ;)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018 19:59   

Grandziu, maleńka, wszystkiego najlepszego - oby już na zawsze w swoim własnym domu, ze swoimi własnymi ludźmi! :serce:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018 20:24   

Juz jakiś czas temu awansowałam u kociaków w ich rankingu potrzeb :) Awansowałam na kocia leżankę :D Kociaki uwielbiają się przytulać i często się tego domagają. Szachrajka hipnotyzuje wzrokiem i białym brzuszkiem, a Bajzel po prostu się drze jak tylko widzi, że zajmuje miejsce na kanapie i odrazu się na mnie ładuje :D Dwa puchate traktorki :serce:

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Sie, 2018 14:03   

Słyszałam kiedyś taka opinie, że koty nie są zbyt towarzyskie... Nie wiem kto to wymyślił, ale gdybym go spotkała mogłabym mu opowiedzieć jak bardzo się myli :D Wiadomo, że każdy kot ma jakieś swoje ulubione miejsce, w którym się czasem zaszywa by w spokoju wyspać, ale widocznie kotom w naszym domu wystarcza te 8h samotności, kiedy jesteśmy w pracy, bo po powrocie, nie odstępują nas na krok! Kiedy idę do toalety, małe kocie łapki sięgają do mnie przez dziurki w drzwiach. Kiedy szykuję się do wyjścia, cała kocia obstawa siedzi ze mną w korytarzu. Nad ranem (o 5!) pod drzwiami sypialni rozpoczynają się błagalne miałki z prośbą o wpuszczenie i poranne przytulanki. Jeśli wyjdę z salonu do innego pokoju, nie mija 30 sekund, a okazuje się, że dowodzę kociej pielgrzymce, bo zarówno dzieciaki jak i dorośli rezydenci drepcą za mną krok w krok, a jak im się znudzi chodzenie to rozkładają się na podłodze w miejscu, przez które najczęściej ja przechodzę :D Za każdym razem jak wracam skądkolwiek w korytarzu obecny jest koci komitet powitalny. To bardzo ważny moment, bo każdy kot musi zostać wygłaskany by poczuć się docenionym :) Nie wspominając już o spaniu na mnie i przytulaniu się kiedy tylko znajdę się na kanapie... :) tak... zdecydowanie mało towarzyskie stworzenia...

A tu, kocia blokada w drodze do drzwi :D
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018 23:02   

Szachrajkowe czułości uzależniają i sprawiają, że zaczynam spóźniać się do pracy i niedosypiać :D No ale kto by nie nie miział takiego przytulaka?



 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018 07:41   

o matko matko.. jaki cukier... jaka rozkoszna :serce:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018 22:57   

Minęło już trochę czasu od adopcji Grandy i pewnie wszyscy zastanawiają się, jak sobie dziewczyna radzi ;) No więc Granda radzi sobie wspaniale ;) Rośnie i pięknieje z każdym dniem :) Bardzo szybko zaadaptowała się w nowym domu i podbiła serca nie tylko swoich człowieków ale i kociego towarzysza Cacko, który stał się dla niej niczym starszy brat ;) Dziewczynę rozpiera energia, zaczepia Cacka i lubi się z nim bawić. Ten z kolei czasem musi ją spacyfikować, kiedy młoda zaczyna za bardzo świrować (zwłaszcza w kuchni przy napełnianiu miseczek) ;) Nieraz zostali przyłapani na wspólnej zabawie i myciu, które z czasem stało się codziennością ;)

kilka zdjęć z domu stałego:






 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2018 12:15   

Jakaż ona słodka!!! Dzięki za wieści! :)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2018 13:45   

Tak Szachrajka wygląda jak jest miziana:



Tak patrzy kiedy choć na sekundę przestanę:


Mielibyście odwagę przestawać? Ja nie mam...
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2018 13:59   

Buraskowe rodzeństwo, Bajzel i Szachrajka :) Z jednej strony kociaki bardzo do siebie podobne, z innej zupełnie różne :)
Bajzel jest szczupłym młodzieniaszkiem, o długich łapach i dłuuuuugim ogonie, Szachrajka to taka mała kluska z białym brzuszkiem :D Bajzel futerko ma nieco rozczochrane, co nadaje mu dzikiego i niesfornego wyglądu, ale tak na prawdę jest największym lelochem i miałczkiem w stadzie, przy każdej okazji ładuje się na kolana, a jak mu nie pozwolę bo, kolana zajęte są przez laptopa, to ta mała beksa zaczyna mi płakać :roll: Szachrajka futerko ma aksamitnie gładkie w dotyku i lśniące, wygląd małej grzecznej kruszynki, ale kiedy zachce jej się bawić, to nie ma zmiłuj, wszystkie pluszowe myszki i piórkowe wędki ukatrupi w ciągu kilku minut :D Całe szczęście jeszcze są na tyle małe, że oba na raz mieszczą się na moim brzuchu... no może łapki troszkę spadają... ale przecież to bliskość jest najważniejsza ;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]