Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Nie 13 Wrz, 2020 20:12
Moni
Autor Wiadomość
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Lis, 2018 12:57   

einfach napisał/a:
a robiłyście rtg klatki piersiowej?


Nie
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Lis, 2018 12:58   

Myślę, że warto byłoby zrobić.
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 02 Gru, 2018 13:39   

U Moni żadnej poprawy :< dodatkowo wczoraj zwymiotowała całe śniadanie, wieczorem ani dziś to się nie powtórzyło więc nie panikuję. Sama Moni mimo kiepskiego zdrowia jest przekochana, bardziej miziasta już chyba być nie może i czuję pod ręką, że futerko robi się przyjemniejsze, bo gdy do mnie trafiła futerko miała paskudne, rozwichrzone i szorstkie, a teraz robi się milutkie.
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Gru, 2018 16:57   

Kogo widzicie na tym zdjęciu? Bo ja widzę w Moni - Mocka :shock:



PS. sprzątam Moni w klatce, ale jest straszną bałaganiarą ;)
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Gru, 2018 16:09   

Moni chyba powoli coś czuje, bo zaczęła intensywnie wąchać moją rękę :good: Nadal kicha i ma zatkany nos ale już nie jest taka obsmarkana
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 12 Gru, 2018 20:49   

Moni już tak bardzo domaga się uwagi. Z łazienki cały czas dobiegają błagalne miauki a ja żeby ją głaskać muszę siedzieć w prysznicu bo łazienka jest tak mała ;] Obie wyczekujemy momentu kiedy będzie mogła swobodnie wyciągnąć się na kanapie..
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 16 Gru, 2018 12:27   

Wymaz z noska Moni został oddany do laboratorium, są dwa drobnoustroje. Weterynarze myślą, co dalej, bo na antybiotyki, na które drobnoustroje powinny być wrażliwe, Moni nie zareagowała :( Są dwa wyjścia - specjalna autoszczepionka, którą może wyprodukować laboratorium, rozwiązanie w miarę proste choć drogie, ALE jeśli jest 1 drobnoustrój a u Moni są 2, nie wiemy czy to zadziała. Wyjście numer dwa - rynoskopia - zdecydowanie lepsze diagnostycznie, ale trzeba pojechać do Wrocławia. Więc weterynarze myślą, a my z Moni czekamy, ona nadal w klatce :(
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Gru, 2018 18:01   

Ja wiem, że jestem czarnowidzem, ale nie mogę wyzbyć się lęku... bo mam nieustannie w myślach historię Anyżka, tygodnie w klatce i zaledwie kilka dni poza nią :(

Czekamy na decyzję weterynarzy, a Moni jest taka...



 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018 22:36   

Niecierpliwie czekamy na szczepionkę dla Moni, malutka codziennie ma epizody kaszlu :( całe stado zaniepokojone nasłuchuje pod drzwiami, a ja siedzę na podłodze łazienki i pytam, kiedy ta kryszynka wyzdrowieje...
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018 17:07   

Mamy autoszczepionkę!!! :jump:


Trzymajcie kciuki by pomogła!!!

Kruszyna już bardzo nie lubi klatki, wczoraj miałam już tak dosyć wrzasków za drzwiami łazienki, że zawinęłam kotkę w koc i pierwszy raz wniosłam ją "na salony". Nie wyrywała się, spokojnie ułożyła łepek na moim ramieniu i obserwowała stado z daleka, obsmarkując mi przy tym pół rękawa, ale kto by się tym przejmował, kiedy mogłam swobodnie wycałować jej mały łepek <3 Śmiem podejrzewać, że po dołączeniu Moni do stada, Łówcio może mieć konkurencję w walce o króla mizaków ;)





 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018 22:56   

Bardzo mocno trzymam kciuki!!! :)
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 08 Sty, 2019 06:03   

Trudno jest zamykać drzwi klatki :( Widzicie, jaka jest Moni, tym bardziej jest mi coraz trudniej ją zostawiać samą w łazience, a i Moni coraz bardziej jest ciekawa, co jest poza klatką. Stado reaguje na Moni wspaniale, nawet Czuszka wydaje się spokojnie zaciekawiona kim jest ta druga czarna ślicznota ;) Wciąż jednak czekamy na efekty leczenia. Jeśli będzie poprawa, chociaż w drożności nosa, po kolejnym zastrzyku zrobimy w końcu kastrację.

 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Sty, 2019 20:25   

Oho, Moni chyba zdrowieje ;p Czasami, gdy mocno dokazuje w klatce, wypuszczam ją z klatki by mogła urzędować po łazience. Do tej pory jednak i tak tylko spała na podłodze łazienki, a dziś słyszę, że robi demolkę - idę do łazienki, a ona w umywalce :o
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Sty, 2019 21:51   

:D
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 16 Sty, 2019 19:57   

Moni w końcu po sterylce :hura:

Zabieg był skomplikowany, bo macica okazała się już mocno zmieniona, zdążyliśmy zatem w ostatniej chwili bo mogłoby się skończyć ropomaciczem :( Brzuszek mocno pociachany, więc mamy w domu przepiękną czarną latarenkę z kloszem na głowie.

Kruszynka już w domu, klatka ustawiona przy moim łóżku, żebym miała ją cały czas na oku. No i będziemy planować wyjazd do Wrocławia na badania, bo mimo autoszczepionek, glut pod nosem jak wisiał tak wisi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]