Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ania
Pią 02 Lis, 2007 16:26
Florcia - kotka rasy brytyjskiej
Autor Wiadomość
pigula 

Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 18:38   

Stuk, stuk... to znowu my. :)

Tym razem, na poważnie...
Od paru dni Florcia miała napady kaszlu. Dziś poszłyśmy do wetki, która po osłuchaniu i podaniu przeze mnie objawów... podejrzewa astmę. Jutro kolejna kontrola. Postaram się zrobić rtg klp, może uda się pobrać krew.
Oj... z domu dostają eksmisję: kadzidełka, świeczki zapachowe itp. wydaje mi się, że u niej tak jak u ludzi... mogą dodatkowo drażnić. Trzeba częściej zacząć odkurzać, bo roztocza. :patyk:

Pozdrawiamy z szaro/zimowego Piaseczna. :roll:
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 18:42   

oj
niedobrze :cry:
a nie byłas chora ??
koty czesto łapią przeziebienie od ludzi...
mam nadzieję ze Florce się polepszy szybko
_________________
 
 
pigula 

Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 19:22   

Ostatnio trochę zakatarzona jestem, fakt. Ja, wywaliłam jedynie oprychą na gębulcu... jakichś większych objawów nie miałam. Inna rzecz, że z racji zawodu ciągle się stykam z różnymi pacjentami. Ci z przeziębieniami stanowią duży odsetek. :(

Sprawdziłam na necie, ona jak ją złapie kaszel... przyjmuje identyczną postawę jak kot z dusznością, astmą.
No, zobaczymy. Leczyć będziemy... Trzymajta, ciotki kciuki. :roll:
 
 
pigula 

Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 11:08   

No i po rentgenie. Wczoraj oblatałyśmy się z Florką, że hej. Tzn. ona siedziała w kontenerze, a ja musiałam te 3,7 kg szczęścia... dźwigać. ;) Troszkę u nas przytyła. W październiku ważyła 3,3 kg. :aniolek:

Ze zdjęcia wynika, że to jednak chyba nie astma. Florcia ma powiększoną prawą komorę i zwiększone wypełnienie naczyń płucnych. Dostała wczoraj domięśniowo Furosemid (sama jej zrobiłam, wolę większe dupinki, niż kocie). Dziś znów kontrola.

Z moich przypuszczeń, obstawiam kardiomiopatię (pytanie, czy wtórną czy nie). Akurat ta przypadłość jest częsta u Brytków. ;)

Spróbuję dziś namówić wetkę na bad krwi. I zapytam o cel zrobienia echa serca (podobno w Warszawie na Nowoursynowskiej to wykonują).

No cóż. Będziemy babochę leczyć. Jako że starsza pani jest, ma prawo niedomagać na to czy na tamto... :)
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 11:21   

trzymamy kciuki :ok:
_________________
 
 
drevni.kocur 
Drevni Kocur

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 2268
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008 01:08   

Mam nadzieję, że to jednak nic poważnego. :(

Trzymajcie się dziewczyny! :hug2:
 
 
pigula 

Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008 13:53   

Dziewczyny, serdecznie pozdrawiam(y)... Strasznie dawno się nie odzywałam... :)

Florcia, ma się całkiem dobrze. Jakby nie było, w listopadzie minie rok jak jest u mnie. :D
Kaszel zdarza się dość rzadko. Od czasu do czasu, dostaje furosemid (w rtg wyszedł przerost komory w serduchu). Wczoraj była większa interwencja. Kocina została uśpiona i miała remont paszczy. Zdjęty kamień, wyczyszczone to i owo + przy okazji pobraną krew. Wyniki są ok. :D Wetka zadowolona, jak na ten wiek... dziewczyna trzyma się świetnie.
Charakter ma cudowny. Spokojna, stonowana... ideał. :roll:
Od kilku miesięcy mam w domciu jeszcze jedną kocią lokatorkę. Ok. roczną rudą Faunę (dziczka wzięta z działek). Młoda czuje respekt... Florcia potrafi przywołać ją do porządku syyyykiem i łapą. Ogólnie, nie ma między nimi miłości... ale, nikt nie każe się kochać.

Dzięki młodej, nabyłam nową umiejętność. Łóżko piętrowe, potrafi być wielką atrakcją. :shock:


A tu, nie ma jak kanapa...
 
 
drevni.kocur 
Drevni Kocur

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 2268
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008 23:04   

Hej! :D

Ale się ciesze, że się odezwałaś!
Florcia wygląda super! Czyżby trochę ciałka nabrała? :cool: Bardzo cieszy mnie informacja, że z jej zdrowiem wszystko ok. Trochę się obawiałam, jak to będzie. Ale widać, że jest w dobrych rękach. :wink:

Nie moge uwierzyć, że to już prawie rok od czasu jej adopcji. Ale ten czas leci.

pigula napisał/a:
Od kilku miesięcy mam w domciu jeszcze jedną kocią lokatorkę. Ok. roczną rudą Faunę (dziczka wzięta z działek).


hihi
nie ostrzegałam Cię, że zakocanie się wciąąąąąąąąąga? ::

Daj zdjęcia nowej panny!

A z ta miłością, to ja bym dała im trochę czasu ::
 
 
pigula 

Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 18:06   

Wciąga, wciąga... Florcia przytyła troszeczkę... Waży, poniżej 4 kg... czyli, spokojnie w normie. :diabel:

Poniżej, zdjęcie zrobione tuż przed moim wyjazdem na urlop. Obie dziewczyny oblegały torbę...

 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 18:54   

odrobinkę :lol:
_________________
 
 
drevni.kocur 
Drevni Kocur

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 2268
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 22:28   

Fauna trochę drobniejsza
pigula napisał/a:
Poniżej, zdjęcie zrobione tuż przed moim wyjazdem na urlop. Obie dziewczyny oblegały torbę...


heh, torby są najlepsze na legowisko
mój Perun - koneser damskich torebek - jest niepocieszony, gdy mu się do nich dupsko nie mieści :lol:

Fauna ślicznie umaszczona, tylko pycholka nie widać.
w ogóle ruda kocica to dla mnie nowość :roll:
 
 
pigula 

Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008 05:40   

Poniżej zdjęcie rudej Fauny. Dziewczynka drobniejsza, fakt. Ale, to faktycznie całkowicie inny model. Szczupły, zwinny, o złodziejskiej naturze (pasjonuje ja np. wędlina na talerzu). ;)
Florcia jest misiowata. Wolniejsza, okrąglejsza, stateczna. Zrobi, co sobie obmyśli... tylko w swoim tempie i czasie... :twisted:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]