Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sro 02 Wrz, 2015 21:08
Ampułka i Fiolka
Autor Wiadomość
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 07:43   Ampułka i Fiolka

Ampułka i Fiolka, dwie piękne bure siostry trafiły do nas z pod Poznania ze stada odławianego na sterylizację. Są bardzo ze sobą zżyte, ciągle się przytulają i ugniatają.
Ampułka jest dużo bardziej odważna niż Fiolka - ta ewidentnie potrzebuje dużo więcej czasu na oswojenie się z nowymi sytuacjami.
Kotki są zdrowe, zaleczamy jedynie resztki świerzba w uszach.



album Sióstr oraz filmy

Blog domu tymczasowego Ampułki i Fiolki.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 07:49   

Dziewczyny wczoraj przeprowadziły się do DT, w którym czekała już na nie Rezydentka Ciapa :)
tak wyglądały pierwsze chwile:
"Dziewczyny przytulały w transporterku, nie były początkowo zainteresowane wyjściem z niego ;) wzorowe siostry:) Ciapka, po kilkunastu minutach wyszła powąchać transporter, po czym schowała się pod łóżkiem. Pierwsza z transportera wyszła Ampułka, która od razu powędrowała do Ciapki pod łóżko co zakończyło się ostrzegawczym syczeniem, następnie pod łóżko weszła Fiolka. Siedziały tak we trzy prawie godzinę, po czym Ciapka wyszła powąchać nowe sprzęty - kuwetę i miseczki. Ampułka po chwili wyszła i zaczęła zwiedzać mieszkanie. Zjadła jedzonko, obwąchała wszystko dookoła i...wskoczyła na łóżko! - gdzie zaczęła się myć! - po 2h obecności w nowym domku! :) Odważna z niej dziewczynka :) Fiolka dopiero dużo później odważyła się wyjść spod łóżka i wypić trochę wody. Teraz obie leżą na łóżku i myją się wzajemnie :) koteczki idealne!"

fotki z pierwszych chwil dziewczyn w nowym Domu Tymczasowym już niebawem :)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 10:04   

oto nasze Pięknotki :)







Rezydentka Ciapa wyraźnie zaskoczona nowymi mieszkańcami ;)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
m_adzik 

Dołączyła: 16 Paź 2014
Posty: 323
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 11:52   

co za imiona.. piekne buraski :love:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 11:53   

też się zachwycam imionami :D :D :D :D
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 11:54   

imiona to sprawka kotekmamrotek :diabel:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
madzior 
Magdalena

Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 44
Skąd: Sieradz / Poznań
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 18:42   

kotki są przeurocze, niezłe z nich miziaki, chociaż bardziej w typie kanapowych leniuszków, ugniatanie i baranki mają wyćwiczone do perfekcji :) są naprawdę bardzo grzeczne i nie psocą, nie są też raczej zainteresowane zabawą, wolą się myć wzajemnie i przytulać :) Ampułka i Fiolka uwielbiają swoje własne towarzystwo, chociaż głaskaniem przez człowieka nie pogardzą, a nawet same czasem się go domagają! :) lubią sobie też "pogadać", czy to do siebie, czy do ludzi, są przy tym przezabawne :) ciekawskie z nich stworzenia, Ampułka zawsze pierwsza idzie zwiedzać nowe rewiry, dopiero za nią ewentualnie powędruje Fiolka, która bardziej woli wyszukiwać zaciszne miejsca do schowania się (bardzo polubiła kable za telewizorem) :D Fiolka bardziej domaga się miziania niż Ampułka, która wyrasta na taką kocią indywidualistkę :) obie koteczki, w dwupaku, są połączeniem doskonałym! :)
_________________
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
 
 
madzior 
Magdalena

Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 44
Skąd: Sieradz / Poznań
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 14:35   

Ampułce w dniu 8.05.2015 r. otworzyła się ranka po amputacji ogonka i zaczęła dość mocno krwawić. Poszłyśmy do weterynarza (klinika k. Wieży RTV), dostała dwa zastrzyki (przeciwbólowy i przeciwzapalny) oraz na wynos Vagothyl do przecierania rany 2-3x dziennie. Na szczęście krwawienie od razu ustąpiło, jednak zapobiegawczo wykorzystamy cały preparat. Fiolka dzisiaj dostanie pierwszą dawkę Galastop (7ml) na zatrzymanie laktacji. Koteczka ma nabrzmiałe gruczoły mlekowe. Mam nadzieję, że lek szybko zadziała i koteczka nie będzie się już tak męczyła :)
Pierdoły (pieszczotliwie nazywane przez domowników) coraz lepiej dogadują się z kocią rezydentką (Ciapką), perfekcyjnie korzystają z kuwety (żwirek silikonowy), jedzą suchą i mokrą karmę, kocie przysmaki, a także chude gotowane mięsko i rybki. Poprawiła się kondycja ich skóry, wcześniej sporo sierści wypadało, po zmianie diety widocznie wszystko idzie w dobrym kierunku.
Koteczki nadal większość czasu spędzają na leniuchowaniu, spaniu, myciu się wzajemnie, jedzeniu i towarzyszeniu domownikom w codziennych czynnościach, chociaż zaczęły się ze sobą bawić :D Turlają się Pierdoły po podłodze, podgryzają i siłują :) Nie jest to jednak zbyt uciążliwe i zwykle trwa kilka minut, potem następuje rozejm i powrót do czynności pielęgnacyjnych :D
Ampułka i Fiolka są bardzo grzeczne, usłuchane i karne, nie biegają po meblach, nie zrzucają nic z półek, nie interesują je kwiaty w wazonie, po wielu interwencjach przestały też wchodzić za telewizor.
Według domowników idealnie nadawałyby się do spokojnego domu, ponieważ nie potrzebują ciągłej uwagi, zajmują się sobą, nie psocą, nic nie psują etc. :)
Koteczki idealne! :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015 08:53   

Fiolka i Ampułka rozgościły się w domu tymczasowym na dobre. Jak większość kotów, którym do tej pory przychodziło spać gdzieś pod krzakiem, rozkoszują się miękkością ludzkich mebli przeznaczonych do wypoczynku :) Większość czasu spędzają wiec na leniuchowaniu, spaniu, myciu się wzajemnie, jedzeniu i towarzyszeniu domownikom w codziennych czynnościach. Lubią też się razem bawić, co okazało się niestety opłakane w skutkach dla Ampułki, która swe imię zawdzięcza po trosze temu, że trafiła do nas z ogonem nadającym się w połowie do amputacji. Wskutek wzmożonych gonitw i zapasów, otworzyła jej się ranka na pozostałej części ogona, kreśląc malownicze, krwawe wzory wzdłuż kociej ścieżki zabaw. Na szczęście sytuacja już opanowana :ok:


_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015 09:00   

ale śliczne z nich burasie! :serce:
trzymam kciuki za ogonek, żeby już nic złego się z nim nie działo :ok:
 
 
madzior 
Magdalena

Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 44
Skąd: Sieradz / Poznań
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015 10:48   

ogonek Ampułki już wyleczony, wszystko jest ok, rana się nie otwiera, leki na szczęście zadziałały :) Fiolka po podaniu Galastop na laktację, też już lepiej się czuje, a gruczoły mlekowe nie są opuchnięte :) Pierdoły czują się jak u siebie w domu, coraz więcej się bawią, zwłaszcza nad ranem szaleją, biegają po pokoju i urządzają dzikie gonitwy :D większość dnia spędzają na spaniu :) są naprawdę bardzo grzeczne i usłuchane, o czym pisałam już wcześniej (ale nadal nie mogę wyjść z podziwu!;p) :D lepiej dogadują się też z kocią rezydentką - Ciapką, zwłaszcza Ampułka, czasem się nawet razem pobawią, trochę gorzej jest z Fiolką... jej się chyba po prostu Ciapa boi;p na szczęście nie ma już mowy o żadnych prychnięciach i sykach, co jest najbardziej uspokajające :) dziewczynki na pewno uszczęśliwią swoich ludzi jak już ich znajdą <3
_________________
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
 
 
madzior 
Magdalena

Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 44
Skąd: Sieradz / Poznań
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015 18:44   

U Ampułki i Fiolki wszystko po staremu, tzn. wszystko w jak najlepszym porządku :) ogonek już całkowicie wyleczony, a gruczoły mlekowe nie są już opuchnięte :) 22.05 Pierdoły miały szczepienie, które dzielnie zniosły :D Już całkowicie swobodnie czują się w domku tymczasowym oraz stale integrują się z rezydentką - Ciapką :) Fiolka stała się ogromnym miziakiem, sama domaga się głaskania :D Ampułka to taka bardziej kocia indywidualistka i jeszcze nie dała się przekonać do tego, że jednak pieszczoty też mogą być przyjemne :P Koteczki lubią spędzać dnie na zabawie ze sobą, gonitwach, patrzeniu przez okno, myciu się wzajemnie oraz oczywiście na spaniu i jedzeniu :D Każda ma inny charakter i dzięki temu fantastycznie się uzupełniają :) Naprawdę wzorowe z nich kocie towarzyszki! :)

PS. Nowe zdjęcia już niedługo :)
_________________
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015 22:55   

madzior napisał/a:
Każda ma inny charakter :) :)


To znaczy, jaki? :)
 
 
madzior 
Magdalena

Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 44
Skąd: Sieradz / Poznań
Wysłany: Sro 27 Maj, 2015 09:31   

Ampułka jest kocią indywidualistką, sama nie domaga się głaskania, chodzi własnymi ścieżkami, uwielbia zabawę i obserwowanie świata przez okno, lepiej też dogaduje się z rezydentką - Ciapką, jest bardziej aktywna i odważna :) Fiolka jest typowym kocim miziakiem, często sama przychodzi i robi baranki, jak tylko się ją dotknie to od razu mruczy jak traktorek, lubi też chodzić za człowiekiem i towarzyszyć mu we wszelkich możliwych czynnościach, potrzebuje trochę więcej czasu na oswojenie, jest takim kanapowym leniuszkiem :)
_________________
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
 
 
madzior 
Magdalena

Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 44
Skąd: Sieradz / Poznań
Wysłany: Sro 27 Maj, 2015 09:50   

nowe zdjęcia pięknotek:




więcej zdjęć: https://plus.google.com/photos/110103969880165520044/albums/6144763356139153425
_________________
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]