Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Wto 28 Maj, 2019 18:15
Pingwinka Korytarzowa
Autor Wiadomość
Teffina 

Wiek: 33
Dołączyła: 27 Maj 2018
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Mar, 2019 23:01   

Cynamon napisał/a:
Teffina, dobrze widzę? :shock: :shock: :shock:
Ona ma biały koniuszek ogonka? :serce: ::
Tak samo jak Pędzel ::


Tak :D Poza tym 3 łapy ma jak klasyczny pingwinek - czarne z białą skarpetką, a jedna (przednia lewa) jest cała biała ^^ Wygląda przez to jakby nosiła temblak (jest nawet zawiązany na szyi :D )
 
 
Teffina 

Wiek: 33
Dołączyła: 27 Maj 2018
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019 23:50   

Minął tydzień odkąd Pingwinia urzęduje poza klatką :) wcześniej była wypuszczana w obecności swoich człowieków. Wychodziła, oglądała z ciekawości pokój, ale wracała z powrotem do klatki.

Na zdjęciu poniżej:"Zaginiona dziedziczka szlachetnego rodu Korytarzowych" - w trakcie pierwszego zwiedzania pokoju poza klatką. Piękna z niej kota.

Na początku chciałam zostawić ją za kratkami dopóki nie nauczy się głaskania ręką, ale kota z jednej strony coraz bardziej rozmiziakowywała się przy smyraniu patykiem, ale z drugiej była czasem dosyć spięta brakiem możliwości wycofania. Tak więc klatka została w pokoju jeszcze na tydzień, ale miała stale otwarte drzwiczki, co by nie robić na raz za dużej rewolucji u tej dość strachliwej kotki. Kotce się to spodobało ^^ Oczywiście nadal podejrzewa, że ludzkim przysmakiem może być kocinina. Z tego powodu jednym z jej ulubionych miejsc jest rolada z karimaty (odłożona na bok po spakowaniu klatki, została, bo kotu tam tak pasuje... :D ). Roladę te traktuje jak kryjówkę, ale do oswajania jest dosyć komfortowa. Mamy do niej łatwy dostęp, można wygodnie przy niej usiąść. Wtedy wystarczy tylko na chwilę podrapać patykiem po policzku i już odpala mruczando. Jak nie patrzy, zmieniam patyk i zaczynam drapać ją dłonią. Bardzo to lubi, dopóki się nie orientuje, że to ludzka ręka i patrzy z dezaprobatą. Kiedy nadal próbuję ją głaskać ręką, zostaję obdarowana ostrzegawczym podniesieniem łapki. Jeżeli ciągle jadę po bandzie - wtedy pacnięcie i foch.

Poniżej filmiki, na których widać, jak lubi mizianie (jeszcze z klatki):

Na drugim filmiku przykładowe kołowanie Pingwiny i zamiana patyczka na dłoń, kiedy nie patrzy... No i jej reakcja, kiedy się orientuje: "Człowiek, co to ma być...?"


"Pacnięcie i foch" - może nie brzmi to optymistycznie... Ale na początku "pacnięcie" kończyło sie dla mnie rozlewem krwi, teraz Pingwi nie wystawia pazurków - po prostu daje znać, że jeszcze się boi. "Foch" z kolei na początku oznaczał trzęsawkę w kącie klatki i konieczność wyjscia z pomieszczenia, żeby kotka się uspokoiła. Teraz wystarczy posmyrać ponownie patykiem i kota z powrotem mruczy. A jeszcze jak dostanie smakołyk...Pingwinka obżartuchem nie jest, byle czego nie zje... księżniczka... ale za to smakołyki lubi :) w tym wypadku też widać poprawę. Wcześniej musiałam położyć jej ciasteczko na posłanku, odsunąć się i dopiero wtedy jadła (jeszcze jak była w klatce). Teraz jak jej podsunę pod pysio na dłoni - zje! Ba! Potrafi nawet wyjść ze swojej rolady po przekąskę! (nie pożarłam jej wtedy, kto by pomyślał :D ) W czasie naszej nieobecności kota lubi sobie też posiedzieć na parapecie w charakterze monitoringu, na drzewku, na taborecie... - ogólnie korzysta z większej swobody, zwłaszcza nocą, co słychać (wtedy imprezuje z piłeczką):D Podsumowując, myślę, że pozbycie się klatki wpłynęło na kotkę korzystnie. Oczywiście oswajanie idzie powoli, ale z perspektywy czasu widać zmiany. Czuć od niej inną energię. Jest bardziej pewna siebie (w porównaniu z początkiem), bardziej żywiołowa, radosna... tak się z niej śmieję czasem, jak sie zapomina np. wchodzę do pokoju (o ona poza roladą). No i Pingwi leci do rolady w trybie niskopodłogowym, bo jeszcze ją człowieki pożrą! Ale okazuje się, ze człowiek trzyma michę w ręce... No konflikt interesów... więc Pingwi zatrzymuje się przed roladą, zawraca w moją stronę, stąpa pewnie, patrzy ciekawsko i wyczekująco, radosny błysk w oku... No po prostu uroczy, domowy kotek :D niestety micha nie była jeszcze napełniona, więc wróciła opcja rolady... Z Pingwi często wychodzi taki kotek-młotek - z jednej strony dzika, ale z drugiej strony te człowieki to mają różne przydatne funkcje... Widać, że to kwestia przełamania, przekonania się do ludzkich (bezpośrednich) głasków, a będą z niej koty miziaste. No cóż pracujemy dalej... :)
Poniżej zdjęcia we wspomnianej wcześniej roladzie ;)

Mruczy i ugniata łapkami, jak się ją smyra:)

Udało mi się cyknąć fotkę poza roladą - słoneczko grzało, a koty są leniw...ekhem...energooszczędne... więc Pingwi trochę się ociągała z ucieczką przed potencjalnym kotożercą... :D (ten cień po lewej, to doniczka w kształcie kota, która stoi na parapecie - tak wygląda jakby Pingwi rzucała swój cień niezgodnie z jakimikowliek prawami fizyki o.O)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2019 00:04   

Aniu - uśmiałam się setnie z Twojego opisu kotożerców wciągajcych rolady z kocininą vel pingwininą ::

I giga uznanie za takie postępy z tą naszą nierokującą dzikunką :serce:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2019 10:14   

:aniolek:
 
 
Teffina 

Wiek: 33
Dołączyła: 27 Maj 2018
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Maj, 2019 18:53   

U Pingwiny zmiany ciągle powolne, ale zachodzą ^^ Kota coraz dłużej udaje, że niby nie widzi, że to ludzka ręka ją głaszczę. Raz nawet wydanie kolacji mocno się spóźniło (człowieki bezczelne były poza domem, zamiast serwować księżniczce łakocie :D ) to na mnie pierwszy raz miauknęła o.O Nie wliczam oczywiście wrogich miauków, kiedy pakowałam ją do transportera. Ten miauk nie był wrogi, a proste "daj jeść" - oczywiście ciężko jej to przyszło, najpierw to były takie wydechy (myślałam, że zaczyna na mnie syczeć), ale potem wyszło takie słabe miau biednego, głodnego kota... Jakoś mnie to wzruszyło, tym zachowaniem pokazała, że trochę nawet ewentualnie z braku laku chyba nadaję się na jej sługę jako (a tfu!) człowiek ^^ Bawi się też coraz pewniej, potrafi nawet wyskakiwać w powietrze w obecności ludzi :D I sama podniosła sobie poprzeczkę, a mianowicie na czas nasłonecznienia wychodziła ze swej rolady i kładła się na niej. Później już sama ją sobie zgniotła i teraz się na niej wyleguje. Ciągle ucieka (nie zawsze szybko), kiedy ktoś wchodzi do pokoju, ale nie kończy już jako nadzienie, a bardziej jako polewa, albo posypka (?) (rolada pozostaje pusta) o.O

Powyżej zdjęcie jeszcze w roladzie. "Skupiony drapieżnik"

Chętnie poluje na birda :D

Słoneczne ciepło sprawiło, że pingwinie nadzienie rolady rozpuściło się i wypłynęło na wierzch tworząc nową formę dania.



"Człowiek, jak już musisz leżeć tak blisko mej szlachetnej osoby, to chociaż bądź cicho i daj spać! A nie robisz zdjęcia i przeszkadzasz...'"
 
 
Teffina 

Wiek: 33
Dołączyła: 27 Maj 2018
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Maj, 2019 23:07   

Z okazji przeniesienia wątku Pingwiny do działu "Znalazły dom" wrzucam filmik z mizialskich postępów Lady Korytarzowej :D

Jak widać, patyk nie jest już potrzebny tzn. wrócił do swej domyślnej funkcji - zabawki do polowania :D Pracujemy dalej! :)
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Maj, 2019 06:20   

Poskromilas lwa :) :) :)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 31 Maj, 2019 14:29   

Aniu, jestem naprawdę pełna podziwu:))))
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Maj, 2019 14:51   

Będzie z niej super miziak :)
Brawo!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]