Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Pią 25 Gru, 2020 12:26
Leśnik
Autor Wiadomość
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019 07:40   

U Lesia pewne zmiany, jedne na lepsze, inne niekoniecznie. Kuwetowe problemy ciągle nie minęły choć jest ciut lepiej.. średnio połowa, a może nawet 75% urobku trafia już tam gdzie powinna :banan: Regularność pozostawia jeszcze trochę do życzenia (kupa raz na 4 dni) no ale nie bądźmy zachłanni.. nie wszystko na raz :D

Z dobrych wieści: Lesio spasował z wylizywaniem i wydrapywaniem się na tyle, że można było zdjąć mu wreszcie kołnierz :hura: zanim to jednak nastąpiło Lesław testował różne inne rozwiązania, z których mniej lub bardziej był zadowolony :wink:

W pierwszej kolejności był niezawodny kołnierz typu klosz



Ponieważ nadgorliwa matka stwierdziła, że ten typ ochrony jest na pewno niewygodny (i zapewne nie myliła się w tym aż tak bardzo :wink: ) Lesio otrzymał nowy, wg producenta o wiele bardziej komfortowy, kołnierz dmuchany typu oponka, w którym Lesław prezentował się następująco:



Okazało się jednak, iż ten "hiper wspaniały i wygodny" kołnierz nie spełnił oczekiwań Lesia powróciliśmy więc do tradycyjnego klosza.


Kolejnym pomysłem było ubranko ochronne. Pierwsze, sporządzone naprędce z poświęceniem własnej koszulki, również okazało się niewypałem



Drugie, ciut bardziej "profesjonalne" zdało egzamin na tyle, że Lesio został uwolniony z kapelindra i wreszcie mógł zaznać bardziej szerokokątnego spojrzenia na świat :lol:



Ostatnią próbą polepszenia komfortu koteczka było ubranie go w pełni profesjonalne ubranko pooperacyjne spełniające wszelkie wymagania.. hmm, no nie Lesia :lol2:




Ubranko okazało się jednak mniej wygodne od maminego leginsa, a ponieważ zostało zalane podczas nielegalnego (bo pozakuwetowego) opróżniania pęcherza trafiło do pralki.. i ostatecznie do szafy ponieważ okazało się, że Lesiu już go nie potrzebuje :D od tego czasu Lesiu cieszy się pełną wolnością i swobodą ruchu :dance:


 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019 08:55   

:: Ekstra!

A dmuchany kołnierz dlaczego okazał się niewypałem? Patrząc na foto, mam co prawda pewne przepuszczenia, ale nas też być może czeka testowanie, więc temat mnie bardzo interesuje :P
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019 10:31   

Nie mam na to niepodważalnych dowodów, ale problemy z pozakuwetowym sikaniem pojawiły się w dzień zmiany kołnierza (ale również dzień po wprowadzeniu nowego leku) więc na wszelki wypadek kołnierz poszedł w odstawkę. Pani doktor stwierdziła również, że mógł odczuwać dyskomfort związany z ograniczeniem ruchomości szyi oraz obawą, że się nie zmieści w drzwiach kuwety (zmieściłby się - sprawdziłam :P )
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019 12:27   

Psia mać, co za seria. :lol: A co tym razem zadziałało na wylizywanie się?
 
 
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019 15:21   

Jeszcze nie do końca zadziałało bo wylizywanie jest nadal (choć mniej intensywne i destrukcyjne), ale to sprawka bioxetinu - łagodnego leku psychotropowego.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019 18:16   

Nuria napisał/a:
Jeszcze nie do końca zadziałało bo wylizywanie jest nadal (choć mniej intensywne i destrukcyjne), ale to sprawka bioxetinu - łagodnego leku psychotropowego.


yhhhh, jednak
 
 
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Lis, 2019 12:36   

..tak sobie czasami oglądamy telewizję :D
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4702
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Lis, 2019 15:20   

:: :: ::
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3646
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 07 Lis, 2019 17:37   

No toż to nie kot już, żadnych skoków na ptaka!!! Całkiem zczłowieczał :wink: :P :serce:
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Lis, 2019 20:36   

O, nie prawda.. rzucił się na telewizor za pierwszym razem, aż się prawie przewrócił (tv, nie Lesiu :wink: )
 
 
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019 12:18   

Lesiu jeszcze w zadumie jesiennej :D





..ale zrobiło się zimno i teraz już tylko pod kołderką ::
"obudźcie mnie jak wróci lato"
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019 14:44   

A jak zdrówko i wypróżnianie się?
 
 
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019 15:28   

Lepiej, dużo lepiej :banan: odpukać.. tfu, tfu.. wszystko trafia już do kuwety. Co do problemów skórno - behawioralnych też widać poprawę, co prawda Lesio nie zrezygnował całkowicie z drapania i lizania, ale nie ma już takiego nasycenia jak było na początku.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 27 Lis, 2019 10:32   

SUPER!!!! :)
 
 
Nuria 

Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 609
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Lis, 2019 14:34   

My też się bardzo cieszymy, niestety jest jedna rzecz, która nas zaniepokoiła. Wyczułam u Lesia przy łopatce mały guzek więc przy okazji wizyty kontrolnej moich dziewczyn zabrałam też Lesia, żeby sprawdzić co to. Myślałam, że to może tłuszczak, ale pani doktor powiedziała, że na tłuszczaka nie wygląda i że wymaga usunięcia oraz dalszej diagnostyki. Jesteśmy więc już umówieni na zabieg. Oby to nie było nic groźnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]