Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 06 Paź, 2022 22:01
Zahara
Autor Wiadomość
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7387
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Lut, 2020 18:55   

O Zaharze trudno się pisze. Kotka jest spokojna i z nikim nie szuka zwady, kiedy inni się kłócą, ona znika by przeczekać te burzę w spokoju za szafką lub pod drapakiem. Wychodzi i pokazuje się kiedy panuje spokój i pogodna atmosfera. Cupnie sobie wtedy na podłodze i obserwuje wolontariuszy, nie nachalnie i z odległości. Sytuacja zmienia się nieco kiedy przychodzi pora karmienia, wtedy Zahara się ożywia, pomiaukuje i podchodzi bliżej, ale wciąż pozostaje opanowana jak przystało na Damę :)

Ostatnio zmieniony przez Niebieska Sob 29 Lut, 2020 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 18 Lut, 2020 10:48   

Dodam, że akurat z całego biura, to właśnie Zaharę uważam za kota towarzyszącego, bo gdy nie rozchodzi się o jedzenie, to właśnie na jej cichą i dyskretną obecność zawsze mogę liczyć. Niby nieśmiała, a jednak ciekawska. Potrafi chodzić za mną, choćby na dystans. Niby "mam was gdzieś", a jednak to ona zawsze w pobliżu przycupnie i bacznie obserwuje, co robię. Wbrew pozorom - towarzyski kot.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7387
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Lut, 2020 11:25   

„Chcę, ale jeszcze troszkę się boje” :wink:
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 18 Lut, 2020 12:30   

Niebieska napisał/a:
„Chcę, ale jeszcze troszkę się boje” :wink:



Ale za to, jak się ją przydybie z furminatorem, to już "Chcę" ;)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7387
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 29 Lut, 2020 21:06   

Piękna i tajemnicza :)

 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 29 Lut, 2020 22:00   

Mistrz drugiego planu :p
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 19 Mar, 2020 21:00   

Człowieku, pacz ja pacze i jak hipnotajzing ciebie niech ta miska szybciej się napełni



Człowiek ja nadal pacze!




I pamiętaj nie ociągaj się...





Nareszcie :twisted: :twisted:

 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pią 20 Mar, 2020 09:44   

:lol: :lol: :lol:
 
 
Daria 
Dareczka1990

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Maj 2018
Posty: 144
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2020 22:21   

Początki Zaharki u nas były dość ciężkie, natomiast z dnia na dzień widać coraz większe postępy. Wcześniej cały czas siedziała za łóżkiem. Teraz coraz częściej można ją spotkać wylegującą się na kanapie czy łóżku, chociaż jeszcze ciężko ją złapać na głaski to ostatnio mogę przejść coraz bliżej. Zaczęła się bawić, czasami tak wyskoczy za wędką ze sama jest zdziwiona i zaraz na chwile ucieka. Uwielbia się droczyć z Dąbrówką, często urządzając sobie nocne maratony z piłeczkami.
 
 
Daria 
Dareczka1990

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Maj 2018
Posty: 144
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2020 16:57   

Zaharka z dnia na dzień otwiera się coraz bardziej, rzadziej chowa się za łóżkiem, a praktycznie już prawie wcale wszystko ją coraz bardziej ciekawi, w szczególności to co dzieje się za oknem albo w TV. Z człowiekiem jeszcze trzyma mały dystans chociaż z odpowiedniej odległości zawsze mi towarzyszy. Coraz częściej udaje mi się ją złapać na głaski w pierwszych sekundach co prawda widać jeszcze przerażenie w oczach, ale później jest już tylko słodkie mruczenie :aniolek: Z kociego towarzystwa najbardziej przypadł jej do gustu Brutus często można ich złapać na wspólnej drzemce czy myciu sobie futerka :serce:







 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4702
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2020 07:43   

Kocia TV :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
Daria 
Dareczka1990

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Maj 2018
Posty: 144
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Maj, 2020 17:18   

Zaszka nam się troszkę pochorowała, miała problemy kuwetowe, a po wizycie u Pani doktor okazało się, że Zaharka ma zapalenie pęcherza, najprawdopodobniej powstały w wyniku stresu związanego z przeprowadzką. Było to dla mnie zaskoczeniem przede wszystkim ze względu na to, że wszystko wskazywało na to, że największy stres ma już za sobą, a z dnia na dzień było coraz lepiej. Po podaniu odpowiednich leków sytuacja kuwetowa się unormowała natomiast czeka nas jeszcze kilka dni podawania leków, które ta mała Cwaniara wyczuje w każdym podanym jedzonku :twisted: . Pani Doktor bez skrupułów stwierdziła również, że nasza gwiazdka ma trochę za dużo ciałka do miziania :hm: więc w najbliższym czasie czekają nas "kocie tortury" zwane DIETĄ!
 
 
Daria 
Dareczka1990

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Maj 2018
Posty: 144
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Cze, 2020 19:15   

W związku z powolnym powrotem do normalności Zaharka i reszta ekipy wrócili do naszego szpitalika. Pierwsze kilka dni Zaszka musiała spędzić w klatce ponieważ obserwowaliśmy czy z jej pęcherzem jest wszystko ok, na szczęście okazało się, że wszystko jest już dobrze dzięki czemu Zaharka mogła wrócić do Brutusa i ekipy :)
 
 
Daria 
Dareczka1990

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Maj 2018
Posty: 144
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 25 Cze, 2020 10:19   

Po moim ostatnim dyżurze stanowczo mogę stwierdzić że Zaszka z uciekającego wypłosza stała się obserwującą damą. Obawiałam się jej reakcji po powrocie do szpitalika natomiast okazuje się, że całkiem niepotrzebnie jak kiedyś zaraz po wejściu można było zobaczyć tylko uciekającą dupkę Zaharki tak teraz mała gwiazda leży sobie zrelaksowana z wyciągniętymi łapkami i obserwuję co ten człowiek ciekawego robi i kiedy w końcu to jedzonko.


 
 
Johanna 
Johanna

Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2019
Posty: 403
Skąd: Poznan
Wysłany: Sro 01 Lip, 2020 19:50   



Podczas niedzielnego dyżuru udało mi się uchwycić moment kiedy nasza piękna i dostojna Zahara zapozowała mi do zdjęć (które zresztą pojawią się niebawem). Koteczka prezentuje się znakomicie! Aż trudno uwierzyć, że dziewczyna nadal czeka na swój własny dom stały... Widać, że Zaharka jest zainteresowana kontaktem z człowiekiem, ale zdarza się, że nieśmiałość weźmie górę i koteczka zwieje, gdy człowiek zbyt intensywnie próbuje ją głaskać :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]