Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sob 22 Sie, 2020 23:54
Templi
Autor Wiadomość
Tekla 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 19 Cze, 2020 16:15   

Templi to obecnie mój ulubiony tymczasowy tymczas. Trochę się ta tymczasowość koronawirusowa wyciagnęła, ale jego nie da się tak po prostu oddać do szpitalika. Jest przekochany, gadulski, nawołuje ze swojego pokoju, barankuje, da się tulić na rękach tylko widać, że coś go meczy. Misiu, kiedy go przejmowałam wydawał się przybity i smutny ale spojrzenie Templiego rozbija. Wygląda trochę jakby miał sto lat ale to nie odbiera mu uroku. A ze ja mam słabość do tych mnie instagramowych kotów i wszelkie wady są u mnie na plus to Templi wygrywa po całości. Jeszcze teraz jak ogolono mu jego wielkie brzuszysko i widać małą fałdkę tłuszczyku :D

Zmniejszyliśmy też dawkę sterydu i ostatnio jest trochę bardziej wrażliwy na dotyk szczególnie w okolicy głowy. Obserwujemy i staramy sie dopieszczać na ile tylko czas i pozostały zwierzyniec pozwala.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 19 Cze, 2020 22:02   

Chcemy zobaczyć nieinstagramowe fotki! :twisted: :twisted: :twisted:
 
 
Tekla 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020 12:36   

Haha, dobra, coś postaram się dodać. Niestety ostatnie dni nie sprzyjają sesjom zdjęciowym. Templi ostatnio ma problemy z jedzeniem, czasami w ogóle nie chce jeść, innym razem zje tylko pół porcji a dzisiaj nawet całość zwrócił. Boli go mordka w której chyba rozwija się jakiś stan zapalny, lek przeciwbólowy nie pomaga tak jak byśmy tego chcieli, a przez niedojadanie i niechec do pochłaniania leków w smaczkach, Templi prawdopodobnie nie dostaje odpowiedniej dawki sterydu, który powinien pomóc z problemem w paszczy. Jutro idzie do lekarza i mam nadzieję, że dowiemy się więcej o przyczynach jeko problemów z jedzeniem i ogólnego pogorszenia samopoczucia. Przykro na niego patrzeć. Stął sie bardzo powolny, ostrożny, troszkę wycofany. Do tego Chmiel goni go częściej niż wcześniej. Jeśli tak dalej pójdzie to będę musiała pomyśleć o odizolowaniu kawalerów.
 
 
Tekla 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 15 Lip, 2020 21:19   

Z Templim raz lepiej raz gorzej. Parę dni temu znowu stracił apetyt, na sam widok jedzenia fukał i prychał, do paszczy nie dał sobie zajzec i tylko podchodził taki smutny żeby z nim posiedzieć. Nie obyło się bez wprawnej ręki Pieny, która zaaplikowała Grubełowi tabletkę, syrop, zastrzyk, kroplówkę, wszystko by doprowadzić go do porządku. Po tych wszystkich zabiegach jakoś udało sie go wyprowadzić z tego załamania i następnego dnia już miauczał, czekał na jedzenie i wszystko jak ręką odjął.

Niestety to już któryś raz jak po kilku dobrych dniach następuje spadek formy i załamanie więc taki brak apetytu pewnie się jeszcze przytrafi. Póki co jesteśmy lepiej zaopatrzeni na taki wypadek i trzymamy kciuki by takich momentów było jak najmniej.
 
 
Tekla 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020 11:53   

Templi się sypie, znaczy łupież jakiś taki go dopadł. Najprawdpodobniej jest to efekt sterydów. Ale okazuje się, że głaskanie zdecydowanie niweluje problem :) im więcej głasków tym bardziej błyszcząca sierść i białe łuski też znikają.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 05 Sie, 2020 23:37   

Templi od jakiegoś czasu rezyduje znowu w naszej fivkarni - nie jest to rozwiązanie bardzo dobre, bo kocur nie przepada za innymi futrami (z wzajemnością), zatem na czas naszej nieobecności musi być zamykany w klatce.
I niestety posypał nam się dokumentnie :( Mimo zwiększenia dawki sterydu, podawania najrozmaitszych środków przeciwbólowych i wykonania kompleksowych badań - odmawia jedzenia:/ Dodatkowo pogłębia się anemia... Mamy kilka tropów, które będziemy wnikliwie sprawdzać, ale generalnie wiemy, co kocura męczy - plazmocytarne zapalenie dziąseł... Pytanie, czy jest coś jeszcze, i przede wszystkim - jak wyeliminować ból... Chłopak wygląda naprawdę żałośnie, aż serce się kraje... Na pewno pomógłby mu swój własny człowiek na wyłączność - teraz jest mu potrzebny bardziej, niż kiedykolwiek - nie chcielibyśmy, by Templi pozostał niczyj na zawsze :cry:

 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Sie, 2020 00:04   

kotekmamrotek, :( naprawdę wygląda biednie :(
Trzymaj się Kocie i oby jak najszybciej los się odmienił! :hug:
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020 14:30   

Jeden z tropów wyjaśnienia, czemu Templiemu wciąż się pogarsza skierował nas do kociego dentysty. Tam wykonano zdjęcie rentgenowskie paszczy i znaleźliśmy stare, nieusunięte korzenie. Mamy nadzieję, że po ich usunięciu nadreaktywny układ immunologiczny Templiego trochę odpuści i stan zapalny dziąseł zmaleje. Problem jest taki, że do zabiegu Templi musi odstawić sterydy, które dotychczas ten układ immunologiczny trzymały w ryzach. Zatem przed Templim i przed nami trudne dni. Trudne, bo ze względu na dyskomfort, Templi odmawia jedzenia, a przecież jeść musi. Dlatego dokarmiamy go specjalną karmą w papce o wysokiej kaloryczności, która też jest strasznie droga :( Gdyby ktoś chciał nią wspomóc Templiego, bylibyśmy bardzo wdzięczni.

 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020 18:51   

Zawirowań zdrowotnych ciąg dalszy. Organizm Templiego źle zareagował na zejście ze sterydu i w ciągu tygodnia wpadł w głęboką anemię. Poradziliśmy się hematologa - steryd wrócił w zwiększonej dawce. Koci Dentysta zgodził się przeprowadzić zabieg pomimo przyjmowania przez Templiego sterydów, ale teraz, zanim dojdzie do zabiegu, musimy odbudować parametry czerwonokrwinkowe. Kontrola krwi w sobotę, trzymajcie kciuki za tę kocią biedaczynę :(

 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020 19:04   

Bardzo, bardzo mocno trzymam!
Żałuję, że nie mogę mu dać choćby dt... :(
 
 
Johanna 
Johanna

Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2019
Posty: 403
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020 22:15   

Trzymamy kciuki za kocurka...
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3644
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020 22:56   

Dzisiaj temperatura wzrosła powyżej 39'5, podawałem Templiemu kroplówkę podskórną - jestem przerażony, jeszcze nie dawno, mając Go na rękach czułem "coś" ciała, dzisiaj czułem tylko skórę i kości. I ryczeć chce się mi, że nie mogę Go wziąć do siebie.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020 21:07   

Strasznie mi przykro, że Templi tak podupadł na zdrowiu po powrocie do fivkarni :(
Niestety kolejny raz widzimy jak bardzo koty są wrażliwe i jak szybko stres może zrobić spustoszenie, zwłaszcza w osłabionym organiźmie :cry:
I pozostaje ta paskudna bezsilność i świadomość, że jakby trafił na dt lub ds, w którym mógłby do woli cieszyć się człowiekiem, to pewnie było by dobrze a na pewno o wiele lepiej :cry:
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020 22:01   

Niestety musieliśmy podjąć decyzję o eutanazji Templiego. Wykonany rozmaz krwi i jego analiza przez hematologa wykazały, że Templi cierpiał na białaczkę monocytową. Jego stan był tak kiepski, że dalsza opieka paliatywna, byłaby tylko sprawianiem mu niepotrzebnego cierpienia.
 
 
Misia 
PRAWO / złoty wolo

Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 586
Skąd: Rydzyna
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020 22:03   

['] :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]