Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Czw 11 Sie, 2022 16:43
Gryzonia
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 27 Lut, 2021 15:21   

No trochę w tym bliskim towarzystwie pomagają ulubione smaczki Gryzonii, ale przecie cel uświęca środki, prawda???

 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 28 Mar, 2021 17:22   

A dziś trochę reminiscencji z przeszłości...
Wiecie, że Gryzia i Brewcia maja wspólne geny? Nie ustaliliśmy ich pokrewieństwa stuprocentowo - wstępne, zstępne, a może rodzeństwo...? W każdym razie, mimo nie do końca fizycznego podobieństwa, geny egzotyczne dziewczyny na bank posiadają, sylwetka też zbliżona;) No i ten wrodzony niedobór B12...A już zdecydowanie charakterologicznie wpisują się w pewien schemat: uwielbiają miętolenie, zaufanie następuje po dłuższym czasie, zabawa jest na pierwszym miejscu, tadki-niejadki, w stadku pozycja na szarym koniuszku...
Na dowód - fotografia porównawcza:
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 28 Kwi, 2021 22:07   

Dziś odcinek pt. "Gryzonia i łóżko".
Kotka uwielbia wyrko - na dowód fotka w betach:



- ale tylko wtedy, kiedy nie ma w niej konkurencji ludzkiej... leżącej pod kołdrą co ciekawe. Mogę siedzieć, leżeć - oczywiście jednocześnie głaskać Gryzię - jest rozanielenie i w ogóle odlot; ale kiedy tylko próbuję naciągnąć delikatnie okrycie na siebie - kotka sobie idzie - dokładnie tak - nie ucieka, ale z godnością maszeruje, i jeszcze się odwraca i z wyrzutem patrzy na mnie;)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 05 Cze, 2021 19:33   

Historii łóżkowej Gryzonii ciąg dalszy: kotka nie bardzo lubi spoufalanie się także z innymi futrami w tym intymnym przecież miejscu - wtedy jej relacje wyglądają mniej więcej tak:



czyli przyjaźnie, ale raczej na odległość;)

Inaczej przedstawia się sprawa w takim np. kocim bufecie... Ale relację z tej miejscówki przedstawimy next tajm!
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021 23:25   

U Gryzonii czas płynie baaaaardzo leniwieeee:

 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 28 Sie, 2021 20:19   

Prawda, że jest piękna...?



Zwłaszcza te jej wybitnie kocie i intensywnie zielone oczęta... Charakter też iście koci - przychodzi wtedy, kiedy ma interes - czytaj: jest szansa na ulubiony smaczek;)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 02 Paź, 2021 17:41   

Gryzka je mi już z ręki:))))



Powiem więcej - zaczęłyśmy się wzajemnie barankować - i widać, że sprawia jej to przyjemność (ja to mam giga radochę;)))).
Nie wiem jeszcze jak, ale spróbuję ten wiekopomne wydarzenie jakoś uwiecznić...
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 21 Lis, 2021 20:49   

Gryzonia zaliczyła doroczna kontrolę - i jak na kotka w kwiecie wieku zdrowie ma się niemal idealnie - ale po kolei!
Krew - super! Nawet B12, standardowo w tej rodzinie obniżona, jest w normie i to wcale nie gdzieś na jej rubieżach!
Osłuchowo, palpacyjnie - bez żadnych zmian; kanały uszne - czyściutkie - doktorka była zachwycona urodą (???) przewodu słuchowego - "piękny, jak tchawica" - to cytat ::
Niestety problemem są zęby - a raczej nieprzyjemny smrodek, jak zaczyna się pojawiać... Następna kontrola za pół roku - no bo od 7. roku życia już taki interwał czasowy obowiązuje koci gatunek - i wtedy się okaże, w którą stronę z tymi zębami...
A na filmiku ulubiona leżanka Gryzi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]