Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Wto 20 Kwi, 2021 18:40
Agaton
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 08 Lip, 2020 22:30   

Agaton był na kontroli - niestety zęby nadają się tylko do wywalenia - najlepiej wszystkie, ale zobaczymy na ile pozwoli narkoza...
Badania krwi są wzorowe - z jednym małym wyjątkiem - acz bardzo istotnym: od okulisty, który operował oko kocura, usłyszeliśmy, że podczas zabiegu bardzo trudno krzepła krew - zatem teraz, przed sanacją, musieliśmy to sprawdzić - i okazało się, że Agaton rzeczywiście może mieć problemy w tym względzie, gdyż o ponad 100% ma przekroczony czas krzepnięcia jednej z substancji biorącej udział w tym procesie... Ale nic to - jeśli o tym wiemy - możemy przygotować się na ewentualne problemy - przez kilka dni Agaton będzie zażywał odpowiednie tablety, a dwa dni bezpośrednio przed zabiegiem dostanie jeszcze zastrzyki - i powinno być dobrze... Oczywiście zabieg będzie obarczony zdecydowanie większym ryzykiem niż standardowo, ale jesteśmy dobrej myśli - kciuki oczywiście nie zaszkodzą!!!!

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 26 Lip, 2020 21:51   

Agaton wybiera się jutro na porządki w paszczy, więc ten weekend nadszedł czas na zapowiedziane zastrzyki. Ten kot jest niesamowity :D Widział mnie pierwszy raz w życiu, przyszłam ukłuć go w tyłek, a co on na to? Wlazł mi na kolana i przytulać się chciał :) Kota o takim charakterze szuka większość adoptujących, dlaczego więc Agaton jeszcze nie odnalazł swojego domu? Nie wiem.
 
 
serowi 
Cheddar, Agaton

Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Lip, 2020 17:09   

Agaton odebrany od weterynarza. Biedny, jest otumaniony i nawet nie mial siły sie przywitać. Wieziemy go do domu. Od jutra będzie na antybiotyku przez 7 dni. Kontrola 4tego sierpnia. Na dysk wrzucam ostatnie zdjęcie, na którym Agat ma zęby :(
 
 
serowi 
Cheddar, Agaton

Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 16 Sie, 2020 13:48   

Agaton już kompletnie się pozbierał, je swobodnie choć tak jak zawsze bardziej kocha ludzi od jedzenia, więc najpierw się musi do nich poprzytulać ;) . Nieszczęśliwie niedługo po operacji mieliśmy remont, więc miał jeszcze troche stresu, ale aktualnie jest szczęśliwy i chłodzi się na podłodze. Poniżej ostatnie zdjęcie Agatona jeszcze z zębami

 
 
serowi 
Cheddar, Agaton

Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Paź, 2020 20:40   

Agaton ma się już dobrze, ale potwierdza się, że to 'kot z potrzebami'. Wystarczyła zmiana karmy na inny smak i reagował typowymi kocimi problemami żołądkowymi. Z tego też względu po wizycie u weterynarza dostawał lekarstwo na wątrobę.

Kot jest niesamowicie kochany, tak jak pisałem już milion razy - to kot który się chce przytulać. Bardzo przyjazny, wręcz terapeutyczny - ale ewidentnie potrzebujący dbania o niego i pod względem fizycznym i zdrowotnym.
 
 
serowi 
Cheddar, Agaton

Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Lis, 2020 15:07   

Agat czuje się lepiej mimo wcześniejszych problemów żołądkowych. Zaczął jeść już normalnie i okazuje się przy okazji ze szaleje za podrobam. Ugotowanie żołądków dla niego, było strzałem w dziesiątkę. Agaton się zajadał, ale z kolei jego kolega Cheddar nie chciał nawet spróbować. Cały czas miałczeniem próbował mnie przekonać, że to wcale nie jest jedzenie i że mam się nie wygłupiać i otworzyć puszkę ;)
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Sty, 2021 11:18   

Jak się ma Agaton?
 
 
serowi 
Cheddar, Agaton

Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Sty, 2021 09:38   

Agaton się ma idealnie, w zasadzie jest kompletnie oswojony i najbardziej zaprzyjaźniony z nami. Jestem w szoku, że kot może tak kochać swoich właścicieli (co prawda tymczasowych). Choć jestem raczej za tym, by kot nie spał z nami w sypialni, to Agaton prawie mnie przekonał, gdy położył się mi pod ramieniem, na plecach, mrucząc cały czas z wyrazem pyszczka w mojej wyobraźni przypominającym uśmiech. Wydaje się, że dla niego największą nagrodą na świecie jest możliwość leżenia z nami ;) . Agaton ewidentnie jest szczęśliwy, zadbany i mega mruczący.
 
 
serowi 
Cheddar, Agaton

Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Lut, 2021 23:00   

U kotów wszystko w porządku. Agaton jest przeszcęśliwy. Żartujemy, że upodobał sobie moją żonę jako jego ulubione 'krzesło'. Siada jej i to nie na kolanach, ale umiejscawia się zawsze wyżej centralnie przed twarzą. Lubi w ogóle przytulać się do twarzy (co widać na zdjęciu, które dziś wyślę ;) ) Mamy wrażenie, że ten kot uważa, ze nie ma nic lepszego niż to, że kochają go ludzie ;) .
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Kwi, 2021 15:00   

Mamy tez pozdrowienia z DS Agatona i Cheddara :) Kocurki w pierwszym momencie się pochowały, ale jeszcze wieczorem zaczęły zwiedzać mieszkanie na ugiętych łapkach - Cheddar pierwszy. Po pierwszej nocy zaliczyły komplet w kuwecie, rozlały wodę i wlazły w obszycie kanapy :D Początkowo zastrajkowały z jedzeniem, ale było to zwyczajne wybrzydzanie, bo jak tylko pojawiła się saszetka czegoś o intensywniejszym zapachu zniknęła w chwilę ;)
Na pamiątkę adopcji, DT dostał od małej Jagody pięknie wykonane podobizny kocurków ;) Zwróćcie uwagę na szczegóły.

Agaton

Cheddar


 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021 16:29   

Super, powodzenia chłopaki! :serce:
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021 16:37   

Ale fajnie! :aniolek:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Sty, 2022 21:29   

Pozdrowienia od Agatona :)

Cytat:
Minęło już wiele miesięcy od kiedy zaadoptowałyśmy od Państwa Fundacji Agatka i Cheddarka, ale wciąż mamy wiele wdzięczności, że kiedyś nasze mruczki otrzymały od Państwa pomoc, że znalazły się osoby z otwartymi sercami... I chciałyśmy tylko dać znać, że wprawdzie w ostatniej chwili, ale Agaton ten zaczął pomagać w symboliczny sposób 🙂

https://allegro.pl/oferta/jedno-oczko-mam-dlaciebie-za-mrrru-gam-kotagaton-11767325425

P.S. U Chłopaków wszystko w porządku, jedyne co im doskwiera to zamknięty balkon zimową porą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]