Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Pon 01 Lut, 2021 16:17
Zefir
Autor Wiadomość
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 07:46   

kat napisał/a:

Zabawy na okapie kuchennym są takie fajne ;)


i człowiek się zastanawia czy zamontował okap dość solidnie ;)
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020 21:25   

misiosoft napisał/a:
kat napisał/a:

Zabawy na okapie kuchennym są takie fajne ;)


i człowiek się zastanawia czy zamontował okap dość solidnie ;)


O tak ;)

Pospamuję Was jeszcze trochę zdjęciami tego słodziaka :)















 
 
Johanna 
Johanna

Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2019
Posty: 403
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020 21:49   

Kat, nawet nie wiesz z jaka chęcią wymizialabym tego Slodziaka! Jestem zakochana! :: :serce:
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020 22:02   

Johanna napisał/a:
Kat, nawet nie wiesz z jaka chęcią wymizialabym tego Slodziaka! Jestem zakochana! :: :serce:


:serce:
Trudno się w nim nie zakochać :)
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020 10:54   

Trochę filmików z ogrodowych zabaw :)

Pierwsze kroki bardzo ostrożne


ale później już szaleństwa na całego ;)





 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020 21:33   

Byliśmy w piątek na wizycie u weta - miało być drugie szczepienie, ale niestety nici z tego...
Już w środę zauważyłam, że w uszach nadal zbiera się jakaś wydzielina, a przy czyszczeniu lewego ucha Zefir aż piszczy. Na wizycie okazało się, że w lewym jest biała wydzielina w głębi ucha, taka zapalna. Prawe w miarę ok - nie ma wydzieliny, ani nie jest to świerzb, ale nie wiadomo właściwie, co jest przyczyną tego brudu...
Do lewego ucha Zefir dostał krople Dicortineff. Zakrapiamy 2 x dz.
Jakby tego było mało, węzły podżuchwowe ma cały czas powiększone. Czuć też bardzo intensywny zapach z paszczy. No i tu niestety wygląda to na początki plazmocytarnego zapalenia dziąseł. 4.05 mamy wizytę kontrolną i jak z uchem będzie ok, to szczepimy i będziemy umawiać się na sanację... Roczny kot... Masakra teraz z tymi zębami... Mnóstwo młodziaków musi mieć sanację...
Podczas wizyty pobrana została też krew na szeroki pakiet badań, w tym na kolejne testy, bo już sama nie wiem, co myśleć...
Czekamy na wyniki...
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020 21:52   

Kurcze ale śliczny kotełek :serce:
Tylko, żeby ze zdrówkiem się polepszyło!
Mocno trzymamy kciuki! :kiss:
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 03 Maj, 2020 01:27   

Zakroplamy ucho, Zefir nie jest tym zachwycony, ale daje sobie to robić bez problemu.
I uwielbia spędzać czas w ogrodzie, szaleją i odpoczywają razem z Tajfunem, np. pod, ale też w bambusach ;)

Leżing, plażing, smażing ;)




Kot to, czy panda...?


 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Maj, 2020 08:32   

no proszę, macie aż dwie pandy w ogródku ::
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Maj, 2020 16:54   

;)

Zefir już po kontroli. Ucho lepiej, ale jeszcze coś tam siedzi na dnie, dlatego Dicortineff już odstawiamy, ale za dwa tyg. powtórzymy jeszcze Stronghold. I później po kolejnych dwóch tygodniach kolejna kontrola.
W badaniach krwi mamy podwyższoną lekko lipazę oraz mocznik, ale mocznik to raczej efekt wysoko mięsnej karmy w trochę za dużej ilości, lipaza mozliwe, że też, ale trudno teraz ograniczać Zefirowi karmę, jak ma tyle energii, jest stale w ruchu i jeszcze ciągle rośnie. Kreatynina na szczęście w normie. Przy tej następnej kontroli uszu powtórzymy na wszelki wypadek kontrolę tej lipazy i mocznika.
Udało się też zrobić drugie szczepienie.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020 17:30   

Zefir kocha Tajfuna, codziennie wieczorem myje mu główkę. A jak tylko czymś Tajfun zaczyna się bawić, to Zefir od razu do niego dołącza.
Tutaj np. wspólnie grają w piłki ;)


Zefir jest niesamowitym słodziakiem. Uwielbia gramolić się na człowieka - najlepiej na brzuch albo na ramiona. Czasami jemy obiad z Zefirem, który przewiesza nam się przez ramię i zagląda do talerza :)
Ale Zefir ma też swoją ulubioną podusię, do której też lubi się przytulać i zasnąć - najlepiej na plecach ;)







 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Cze, 2020 22:42   

Zefir po kolejnej kontroli.
Wyniki już dobre, tylko mocznik delikatnie podwyższony, ale tak jak wcześniej napisałam, może to być efekt wysokomięsnej diety lub też problemów z zębami.
Niestety w uszach nadal coś siedzi na dnie. Nie da się tego wyczyścić bez znieczulenia, dlatego podczas zabiegu usuwania zębów, który mamy umówiony na 7.07, zostaną również gruntownie wyczyszczone uszy.
Zauważyłam też u Zefira dziwną kulką za prawym uchem. Pani dr najpierw stawiała na śrut, ale na rtg widać jakąś dziwną chrząstkę, której nie powinno tam być. Niestety trudno zrobić dokładne zdjęcie bez usypiania kota, dlatego z kolejnym czekamy do tego zabiegu 7.07 - wtedy Zefir będzie miał zrobione zdjęcia głowy w różnych ujęciach i może uda się ustalić co to takiego...
Niestety nadal też są powiększone węzły podżuchwowe, chociaz tutaj mamy nadzieję, że może to od zębów... A jakby tego było mało, i mi i TŻtowi wydaje się, że Zefir chodzi inaczej niż pozostałe koty, ale trudno to opisać słowami, więc nagrałam filmiki i na kolejnej wizycie pokażę wetce, a dodatkowo podczas narkozy zostanie zrobione również rtg bioder.

Na szczeście Zefir czuje się dobrze, apetyt mu dopisuje, bawi się, biega i docenia możliwość wychodzenia do ogrodu :)









 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020 00:24   

Przyjaźń pomiędzy Tajfunem i Zefirem kwitnie :)
Mimo, że od czasu do czasu potrafią się "pokłócić", to jednak najczęściej ich relacje wyglądają jak poniżej :)
Żal byłoby ich rozdzielać.







 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 12 Lip, 2020 00:41   

Zefir już po zabiegu - pani doktor usunęła mu aż osiem ząbków.
Przy okazji narkozy miał też zrobione rtg i usg, a wcześniej badania krwi.
Niestety w wynikach mamy miano przeciwciał na koronawirusa 1:400 :(
I mimo diety królikowej, kał jest nie do końca taki jak powinien być...
Do tego na usg obraz też nie jest za dobry... czekam jeszcze na opis, żeby mieć dokładne informacje. Nie mam też jeszcze opisu rtg, więc na razie nie wiem, co z tym guzkiem za uszami.
W badaniach krwi wyszedł też podwyższony mocznik, dlatego zgodnie z zaleceniami przez dwa dni po zabiegu podawaliśmy jeszcze kroplówki, żeby przepłukać Zefira i wdrożyliśmy też Lespedol.
W poniedziałek mamy kolejne badania krwi, żeby zobaczyć, czy coś się poprawiło.
Po zabiegu Zefir szybko zaskoczył z jedzeniem, więc mam nadzieję, że będzie lepiej.

A tymczasem Zefir, mimo wakacji, uczy się BPMNa ;)





 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 12 Lip, 2020 21:33   

:serce:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]