Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Misia
Czw 06 Maj, 2021 20:08
Maksima
Autor Wiadomość
Żywia 

Dołączyła: 25 Paź 2018
Posty: 602
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Lut, 2021 08:35   

Jak Kłaczek siedział pod pompa, przez miesiąc wyniki tez tylko się pogarszały. I jak Pani dr zdecydowała go odłączyć - bo brak poprawy, a obniża komfort życia i żeby w razie najgorszego nie umierał w klatce - to wyniki zaczęły się poprawiać. Nie traćmy nadziei.
:hug:
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021 10:32   

Najważniejsze, że ona walczy i ty o nią też. :serce:
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021 12:52   

Od czasu podawania antybiotyku (od piątku) kupki Maksimy są lepsze, ale nie takie jak powinny być, jest tak pół na pół. Wczoraj wymieniony miała wenflon, a jutro jedziemy na kontrole, będzie pobrana krew i okaże się co się dzieje.
Nadzieja i siła walki jest i będzie, nie ma innego wyjścia, musi być dobrze, dziękujemy za dobre słowa :kwiatek:
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 11 Lut, 2021 17:16   

Mamy wyniki z wczoraj, niestety nie ma powodu do radości. Kreatynina i fosfor trochę spadły ale mocznik poszedł znów do góry, jest już 60 (przy normie do 11). Ponieważ Dr lecząca Maksimę (specjalistka nefrolog) obecnie nie pracuje, do czasu Jej powrotu będziemy konsultować się z Dr Agnieszką, która leczyła Maksime na początku. Przyznam, że dzisiejsze wyniki bardzo bardzo bardzo mnie zmartwiły, ale nie poddajemy się. Wciąż utrzymuje się rozwolnienie, przedłużono podawanie antybiotyku, ze zmianą na podawanie dawki dwa razy dziennie a nie jednorazowo. Wyniki i informacje wysłane do Dr. Agnieszki, czekamy więc na odpowiedź.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 11 Lut, 2021 19:19   

KrisButton, kurcze oby Maksima w końcu zaskoczyła :hug:
Przesyłamy moc ciepłych myśli dla Was :kiss:
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 20 Lut, 2021 15:56   

Wyniki ostatnich badań z jednej strony są lepsze (kreatynina i fosfor znów trochę spadły, a mocznik nic nie wzrósł - co przy poprzednich dwóch badaniach, przy wzroście za każdym razem o 5 jednostek - jest dobrą wiadomością). Niestety anemia pogłębia się, to już ponad trzy tygodnie jak jest cały czas nawadniana. Panie Dr. Agnieszka i Paulina zgodnie zaleciły podanie Aranespu. A kolejna dobra wiadomość, biegunki są już przeszłością, w ub. tygodniu Maksi dostała specjalny lek na tą przypadłość, przez trzy dni nie było nic, aż w środę zrobiła piękności w kuwecie. A dziś w nocy powtórzyła :-)
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Lut, 2021 04:36   

KrisButton, zawsze to jakiś plusik, choć ta anemia mnie martwi :(
W razie co, nasz Czarki za jakiejś dwa tygodnie będzie mógł znowu oddawać krew jako dawca. To tak informacje, mam nadzieję, że Maxi podskoczy i nie będzie potrzebowała. Mocno trzymamy kciuki :serce:
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 21:53   

Najnowsze wieści zdrowotne o Maksimie. Wyniki dzisiaj Pani Doktor przesłała i wytyczne do nich. Parametry nerkowe są lepsze, oczywiście podwyższone znacznie powyżej normy, ale o połowę mniejsze niż były jeszcze niedawno. Anemia niestety wciąż jest, ale podany tydzień temu Aranesp pomógł i parametry są lepsze niż były tydzień temu. Jednak wyniki wykazały wciąż wzrastający poziom potasu, dlatego doktor zaleciła odstawienie dwóch suplementów zawierające go w składzie (Renalvet i Lespewet) i wprowadzenie nowego jednego, który będzie działać wyłapująco fosfor i moczopędnie. Po miesięcznej przerwie musimy wprowadzić Semintrę, bo białkomocz zaczął "szaleć". Pozostałe leki (połowa apteki) bez zmian, ale widać że pomagają, tak samo jak codzienne podwójne nawadnianie podskórne. Następna wizyta kontrola za dwa tygodnie.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021 17:05   

Na rynku ukazał się nowy lek na pobudzenie apetytu, nazywa się Mirataz. To taki dziwny lek, który aplikuje się do ... ucha. Wczoraj został zakupiony i pierwszy raz podany. Podaje się go przez 14 dni, dziś w nocy Maksimka zjadła sama troszeczkę chrupek renalowych :banan:
A oto kilka zdjęć jeszcze, gdy mieliśmy kryzys.

_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 28 Mar, 2021 15:36   

Kolejna kontrola i niestety wyniki nie są dobre. Anemia wciąż szaleje, teraz Aranesp będzie dostawać Maksi co 10 dni, mocznik wzrósł - nie dużo ale jednak, choć Seniorka jest nawadniana podskórnie codziennie 180 ml płynu (dożylnie nie można, ze względu na anemię), kreatynina i fosfor na podobnym poziomie jak ostatnio, a wapń po zmianie Renalvetu i Lespewetu na Nefroactiv spadł. Co martwi także, nowy lek na pobudzenie apetytu wprowadzony dwa tygodnie temu, jak na razie jest mało skuteczny. Były dni kiedy pojadła w nocy trochę chrupek, ale od trzech dni znów nic nie rusza, także karmienie Liquidem Renal do pysia, nadal trwa. Może jakieś dobre dusze mogłyby zafundować Maksimie to jedzonko, zapas Fundacyjny już skończony, a jest jeszcze jedna biedula - Tara - która podobnie do Makismy żyje dzięki temu płynowi.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 17 Kwi, 2021 14:18   

Ostatnia kontrola niestety nie wykazała oczekiwanej poprawy. Anemia wciąż jest, a parametry nerkowe podwyższone od poprzednich. Doktor zaleciła zmianę leczenia, wycofanie niektórych leków i wprowadzenie nowych, a także zmianę dawkowania tych co dostaje. A Maksima zachowuje się tak jak zachowywała, w sumie to tylko częściej rozwolnienia obecnie zdarzają się, bo kochana seniorka marudzi przy lekach, karmieniu i kroplówkach tak jak marudziła, leżakuje w różnych miejscach (a nawet i w nowych, bo zaczęła w ciągu dnia być wypuszczana z pokoju), z jedzeniem nie zmieniło się i karmienie Liquidem jest konieczne, ale za to na wadze nic nie ubyło.
Za trzy tygodnie kontrola, oby było lepiej, a przynajmniej nie gorzej.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Kwi, 2021 15:20   

KrisButton, Mocno trzymamy kciuki za seniorkę :serce:
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021 19:56   

We wtorek pojechaliśmy na kontrolną wizytę do dr. Strychalskiej. Maksima od dłuższego czasu miała rozwolnienie, ale przez ostatnie 3 dni była to bardzo mocna biegunka. Od niedzieli wieczór biorąc Ją na ręce do karmienia, okazywała silniej niż normalnie niezadowolenie, które nasilało się w poniedziałek i wiedziałem, że to jest okazaniem bólu. Na wizycie po otwarciu transportera Maksimka dostała ataku padaczki, który trwał kilka sekund i minął a Maksi zaraz doszła do siebie. Doktor zrobiła USG, które wykazało zapalenie trzustki. Założyła wenflon i pobrała krew do badania. Została w przychodni, o 15:00 umówiłem się, że Ją odbiorę i podłączę w domu pod pompę. Gdy przyjechałem, Pani doktor powiedziała, w trakcie kroplówki Maksima dostała kolejnego ataku, który nie mijał i dostała odpowiedni zastrzyk. Gdy Ją zobaczyłem, leżała bez ruchu, z języczkiem wyciągniętym, myślałem, że już odeszła, ale to była wciąż reakcja po leku. Pani doktor powiedziała, że wyniki badania krwi Maksimki są tragiczne, wysokość mocznika była tak wysoka, że maszyna nie mogła już go określić, kreatynina, fosfor wszystko w tragicznie wysokich wartościach. Szansa, że wyszłaby z stanu w jakim była Pani doktor określiła na 5%, a nawet jeżeli, to przy zaawansowaniu niewydolności nerek, mocznicy, kolejne załamanie nastąpiłoby bardzo szybko. Obiecałem Jej, że nie umrze z głodu i nie będzie cierpieć z bólu. Choć myślą jaką miałem wtedy w głowie było zabrać Ją do domu, próbować, dać jeszcze szanse, wiedziałem, że jeżeli to zrobię, nigdy sobie nie wybaczę, że pozwoliłem Jej cierpieć, być może i umierać z głodu (karmienie niedzieli wieczór było bardzo trudne, ból musiał być potworny), bo mimo, że była karmiona, Jej waga przez 3 tygodnie spadła o ponad 30 dkg). Żegnałem już kiedyś moją Mamę, będąc przy Niej, nie można tego opisać co czuje się, ten ból, żal, złość, niemoc. Nikt na to jednak nie miał wpływu z ludzi. Chce się wyć i wyje się. Maksimka zasnęła za moją zgodą, wiem, że to było dla Niej najlepsze, ale to siedzi teraz we mnie. Maksimka była najspokojniejszą kotką jaką znam, od dnia kiedy do nas trafiła, przesiadywała tylko w różnych miejscach. Od dłuższego czasu lubiła siedzieć na transporterze przy oknie z którego mogła obserwować świat za oknem, gdy nie spała.
Z ogromnym smutkiem, bólem we wtorek 04 maja 2021 roku o godzinie 16:38 Maksimka zasnęła. Zostanie poddana kremacji i będzie w swoim domku obok Dziczka.
Maksimko, bardzo Ciebie pokochałem i będziesz zawsze kochana.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 984
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021 20:12   

Bardzo mi przykro.. Zrobiłeś wszystko co mogłeś i dzięki Tobie czuła, że jest Kochana.

Dziękuję, że byłeś przy niej do końca. Niech będzie szczęśliwa za TM [*]
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021 20:13   

bardzo mi przykro, że musieliście z Maksimą przechodzić przez tak ciężkie chwile... niech będzie Ci pociechą świadomość, że dokonałeś najlepszego dla niej wyboru, nawet jeśli musiałeś poświęcić swoją wolę walki - postąpiłeś tak, jak postąpić powinien prawdziwy przyjaciel, który ma na uwadze przede wszystkim dobro Maksi :(
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]