Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 18 Cze, 2023 22:51
FELICJA
Autor Wiadomość
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 991
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 15:09   FELICJA

Felicja w zeszłym roku została nam zgłoszona do zabiegu kastracji. Miała niecały rok wówczas i została wypuszczona w miejscu bytowania, gdzie była pod opieką starszej Pani Karmicielki.


Pani szukała Felicji domu, ale niestety nikogo nie chwyciła za serce. Przez pewien czas kotka była nie obecna i nie pojawiała się w miejscu karmienia. Dziś starsza Pani zastała masakryczny widok...
Maleńka Felicja ostatkiem sił wróciła w jedyne jej znane miejsce.. do jedynej osoby, która jej losem była zaniepokojona.
Jakby wiedziała, że to jej ostatnia szansa by ktoś jej pomógł.

Starsza Pani zadzwoniła do naszej wolontariuszki, która natychmiast pojechała po Felicje i zawiozła ją do kliniki.

W trybie natychmiastowym kotka została przyjęta bez kolejki, gdzie zaczęła się walka o jej życie. Kotka w drodze do weterynarza już traciła przytomność..

Na ten moment wiemy tylko tyle, że Felicja ma silną żółtaczkę, waży 1,8kg ma niespełna 1,5roku.. silne odwodnienie i niedożywienie organizmu.
Kotka jest proludzka...nawet w gabinecie w stanie bardzo ciężkim jak ją wolontariuszka przytrzymywała to maleńka mruczała🥺

To kolejna kotka zgłoszona nam w bardzo złym stanie.. nie mogliśmy odmówić pomocy choć również i nam jest ciężko.


Walczymy..




Felicja na ZDJECIACH
Ostatnio zmieniony przez Magdalena Czw 15 Cze, 2023 22:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 991
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 17:41   

Felicja rokowania ma złe do niepomyślnych..
Oprócz toczącej się anemi gdzie bardzo spada hematokryt i być może byłaby wymagana transfuja.. w tym stanie nie ma szansy by ją przeżyła.. Mała ma zaburzenia krzepliwości krwi. Lekarze mówią, że dawno takiego przypadku nie widzieli..
Żółtaczka również jest bardzo silna.. wątroba jest powiekszona i przesunięta. Stosunek anatomiczny organów wewnętrznych silnie zaburzony. W jamie brzusznej występuje płyn o krwistym zabarwieniu, być może uszkodzeniu uległ jakiś organ, którego nie mogą w tej chwili na usg wychwycić, a być może pękł nowotwor bądź inny guz będący w jamie brzusznej.




Póki co mamy 2 opcje - nowotworową lub zatrucie..
Felicja ma podawaną Wit K - która przy zatruciach stosuje się w pierwszym rzucie. Ale stan jest na tyle poważny, że jeśli zjadła trutkę na szczury czego nie można wykluczyć to niestety stan ten małą kruszynę toczy od kilku dni..

Czekamy za decyzją.. za 2h mam dostać informację o tym czy jest szansa dla niej, czy będzie to czas by się z nią pożegnać:(
Ostatnio zmieniony przez Magdalena Czw 15 Cze, 2023 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 991
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 19:40   

Niestety Felicja nie miała szans.. ta mała kruszyka urzekła wszystkie osoby, które nad jej losem się pochyliły.. I mimo zaangażowania wielu lekarzy ich oddaniu i zostaniu po godzinach stan Felicji nie ulegał poprawie.. Gdy odebrałam telefon, wiedziałam, że muszę podjąć decyzję pozwalając maleńkiej odejść.. głos Pani Doktor, łamał się mówiąc o stanie zdrowia Felicji.. było dla nich to równie trudne, co dla mnie..


Żegnaj kwiatuszku, tak bardzo przepraszam Cię, że więcej nie mogłam zrobić dla Ciebie.. mam nadzieję, że teraz będziesz już szczęśliwa patrząc z góry, bez bólu jaki toczył Cię kilka dni..
Tak mi przykro, że pomoc dla Ciebie przyszła zbyt późno..


Serce mi pękło po raz kolejny.. ale nie będziesz zapomniana, znalazłaś miejsce w naszej pamięci..



Ostatnio zmieniony przez Magdalena Czw 15 Cze, 2023 22:20, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
jankers 

Dołączył: 26 Lis 2022
Posty: 162
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 20:00   

:aniolek: Jesteś i tak wielka z Twoim serduchem i zaangażowaniem!
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 20:12   

Przykro :(
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 991
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 22:23   

:cry:
 
 
Arleta 

Dołączyła: 28 Mar 2019
Posty: 233
Skąd: Koziegłowy
  Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 23:19   

Żegnaj Kruszynko :(
Mimo bólu i cierpienia do ostatniej chwili ufałaś człowiekowi i mruczałaś :cry2:
Biegaj szczęśliwa za tęczowym mostem.....
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1019
Skąd: .......
Wysłany: Czw 15 Cze, 2023 23:39   

Zrobiłaś co mogłaś, dzięki Tobie już nie cierpi :hug:
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17284
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Cze, 2023 20:42   

Strasznie przykro :cry3:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]