Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Wto 31 Maj, 2022 20:48
Lusia
Autor Wiadomość
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021 00:02   

Lukitka ostatnio spędza dni bardzo spokojnie i leniwie - sporo się tuli, bawi z innymi kotkami, głośno oprotestowywuje przebieranie. Dodatkowo postawiła sobie ambitny cel zaprzyjaźnienia się z Dunią - i jak narazie idzie jej całkiem nieźle ;) Do repertuaru przeuroczych zachowań ostatnio dołączyła czkawka - niestety nie udało sie całej nagrać, ale brzmiało to przesłodko.

Co robią kotki nadranem i czemu zostawiam im tyle fantów do brojenia w sypialni... - nagranie mniej więcej do 1:15, później można już tylko czekać na występ gościnny mrocznego buraska.


Niezniszczalne połączenie Miłka i Lusi - nigdy nie przestane wychodzić z podziwu z jakim hukiem Lukita potrafi samą sobą rzucić o ziemię :P
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Maj, 2021 21:19   

U Lukitki zdrowotnie bez zmian - czyli dobrze, wszystkie badania w normie, zęby ładnie wyglądaja po smarowaniu. W nastrojach też zdecydowanie przewaga pozytywnych - chociaż objawiających się byciem małym gremlinem...



Lusia w dobrym nastroju to Lusia psotna, zaczepiająca, ciągnąca Miłka za uszy, kradnąca małą elektronikę, próbująca wyrywać guziki. Sesje zabawowe troszkę ją uspojajają, ale zdecydowanie nie na długo.

Do tego jak zwykle jest rozgadana - jako tako nie miauczy, ale dość dużo ćwierka i wydaje dziwne piski z trzewi -_- Chęć na głębokie rozkiminy na temat życia i relacji z Miłkiem najintensywneij wchodzi o 3 nad ranem, polączona z tuleniem się i próbami lizania po twarzy.

Tak więc dużo radości, mała jest naprawdę słodka w dość żyłowiołowy sposób. Dla mnie najważniejsze jest, że świetnie dogaduje się z innymi futrami.

Jak spać to tylko pod przykryciem


Lukita z chwilowo wyczerpaną baterią


I niestety - okazało się, że pieluszak świetnie się bawi roznosząc żwirek...
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Maj, 2021 21:31   

Najładniejszy buras w fkp :love:
 
 
Piżu 

Dołączyła: 31 Paź 2018
Posty: 62
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sob 29 Maj, 2021 17:27   

Urocza, dwa ostatnie zdjęcia mnie rozbawiły :lol:
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 18 Cze, 2021 21:30   

Lukitka o dziwo upaly znosi jak narazie zaskakująco dobrze - mocno się martwilam czy nie będzie się potwornie odparzać, zwłaszcza że teraz miałam parę dni pracy z biura. Na szczęście narazie stan pupy pod kontrolą.

W międzyczasie Lusia odwiedziła moich rodziców i całkiem dobrze się bawiła - troszkę przekonała się do mojej mamy, szokująco nie tęskniła za Miłkiem, którego zawsze uważałam za jej miłość życia i ogólnie była przerozkoszna. Borys też doceniał jej towarzystwo - burasy nie wchodzą sobie w drogę.

Niestety kociałka jest też małym szkodnikiem, głownie przez swoją tendencję do psotnikowatości (która poza lekką destruktywnością jest mega rozkoszna). Paczcie co robiła z nowym fotelem 20 minut po rozpakowaniu... Nie przewidziałam takiego guzikowego entuzjazmu:


Poza tym kotka ma też przeurocze rozespane momenty, gdy wygląda i zachowuje się jak bardzo słodki pluszak:


No i oczywiście bez zmian najbardziej doceniana jest przez kolegę Miłka. Biedny Miłek wreszcie doczekal się kotka, który pozwala mu się myć. Jednak wcześniejsze, desperackie próby mycia śpiącego Borysa zahaczały o kategorię "życie na krawędzi".
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 13 Lip, 2021 21:44   

Lusia miewa się dobrze. Ostatnio (razem z resztą stadka) miala nieco slabszy apetyt, ale niestety kotom doskwierały mocno upały. Nie wiem czy to możliwe, ale zrobiła się jeszcze milsza i bardziej urocza, chociaż zaczepiona w nieodpowiednim momencie potrafi "odpyskować". Zdecydowanie trzeba również pilnować przycinania pazurów, ponieważ potrafi wyhodować haczyki mocno uprzykrzające jej zamiłowanie do ugniatania. Na szczęście bez problemu (chociaż ze sporą dozą marudzenia) można ogarnąć jej pazury - tak naprawdę wystarczy jedna osoba ;)

Lusia ze swoim bff, czyli Miłkiem


Lusia z dziadkiem Borysem, nienajlepszym wzorcem


Ugniatanie zawsze i wszędzie


Niestety i takie widoki się zdażają - Lusia wie, że ciągnięcie za rzepy może skutkować rozpięciem pieluszki, więc trzeba uważać przy przewijaniu, żeby ładnie przylegały.
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021 19:36   

thumbnail na drugim filmie: :}
so cute :hug2:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Lip, 2021 16:10   

W sumie fakt, powinnam wyciąć z tego zdjęcie :D Lusia zazwyczaj wygląda na uśmiechnięta.
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1182
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Sie, 2021 13:48   

Lusia przyjęła mnie w gości bez większego skrępowania :wink: Okazało się, że niezła z niej modelka do sesji foto! Ku mojemu zdziwieniu Lukita potrafi zasuwać w ferworze zabawy z taką prędkością, że nawet tryb zdjęć sportowych nie zawsze sobie z nią radzi :: Lusia wie, czego chce - np. jak chce akurat mordować pluszową fretkę, to tym się zajmuje z pełnym oddaniem. Jak nie chce smaczka w nagrodę za harce, to po prostu go obśmieje i bez żalu zostawi na pożarcie innym futrom. Jak ma ochotę, to da się też wylizać rezydentowi, który wydaje się być w Lukicie zabujany po uszy :D

Mord na fretce


Lukita pokazuje, że jest sweet


Mord na myszy


A teraz pokażę Ci moje wielkie oczy


I jeszcze raz wersja sweetaśna


Co złego, to nie ja :D
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1182
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Sie, 2021 14:21   

Zapomniałabym, a to trzeba pokazać! Lusia podczas odwiedzin dała się nawet namówić na zwiedzanie tunelu :: Czyż nie wygląda tu jak prawdziwy tygrys predator?


 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021 22:37   

crestwood napisał/a:
Ku mojemu zdziwieniu Lukita potrafi zasuwać w ferworze zabawy z taką prędkością, że nawet tryb zdjęć sportowych nie zawsze sobie z nią radzi


Wierz mi, też byłam w szoku gdy mała zaczęła dochodzić do siebie - "niepełnosprawny kotek" z motorkiem w dupce i całkiem niezłą siłą wybicia.

crestwood napisał/a:
Zapomniałabym, a to trzeba pokazać! Lusia podczas odwiedzin dała się nawet namówić na zwiedzanie tunelu :: Czyż nie wygląda tu jak prawdziwy tygrys predator?


Obrazek


Mi to ujęcie przynosi na myśl gunbarrel intro z Jamesa Bonda :D

Crestwood wielkie dzięki za pomoc w zdjęciach i nagrywaniu filmiku "edukacyjnego" :kwiatek:

Już dawno chodził mi po głowie, ale nie mogłam się za niego zabrać - a warto pokazać, że przebieranie kota to nic trudnego czy czasochłonnego:
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2021 06:58   

Super filmik!! A Lukitka dobre bobo!
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021 21:29   

Lukitka ma się dobrze - staramy się zejść z wagi jaką zyskała bezczelnie objadając dziadka Borysa w lipcu i sierpniu. Mała delikwentka na szczęście jest wyjątkowo ruchliwym kotem, więc jest szansa na skuteczność odchudzania. Niestety jest też niepoprawnym żarłowkiem - czasem mam wrażenie, że próbuje kupe mechanicznie przepchnąć objadając się do rozpuku o ile się jej nie przypilnuje, aby nie wyjadała innym.

Lulu zaliczyła kontrolę weterynaryjną, wszystko u niej dobrze. Jak na kota zachowywała się całkiem przyzwoicie, ale jak na swoje zazwyczaj miłe standardy dość skandalicznie - narobiła dość dużo wrzasku i nie dała sobie pobrać moczu. Musiała mieć gorszy dzień, bo w domu też się dąsała. Na szczęście dużo zabawy i człowieka w weekend udobruchały małą.







bonus - ta gracja gdy stoi na tylnych łapach :P
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021 21:54   

Jesień Lukita rozpoczęła z przytupem i to niestety niezbyt pozytywnym - udało jej się ukruszyć ząb, do tego na tyle wyczynowo, że ubytek powstał od strony paszczy... Jak do tego doszło pozostanie zagadką prawdopodobnie na wieki. Narazie ząbek widziała pani doktor prowadząca Lusię, ale niedługo mała zaliczy również konsultację u stomatologa.
Niestety pogorszyły się również Lusiowe parametry wątrobowe, które będą niedługo wymagały ponownego skontrolowania.
Sama głowna zainteresowana nie za wiele sobie robi z nowych okoliczności zdrowotnych. Szaleje z Miłkiem, bawi się każdą zabawką, skacze intensywnie po wszystkich drapakach. Tylko za Dunią właściwie nie przepada ;)







 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Lis, 2021 21:43   

U Lusi nie za dużo nowego - w przyszłym tygodniu jedziemy na zębową kontrolę, poza tym dni płyną leniwie. Co nie znaczy, że kota dużo śpi, mała jest raczej z tych biegających, skrzeczących i wskakujących na co się da ;) Zwłaszcza jeżeli w szaleństwach będzie jej towarzyszył bff Miłek.

Lukita i Miłek w filmie pt. "och nie Lukitko, nie rób mi tak - powiedział Miłek wypychając Lusi łapy do pyska"


W ramach walki z jesienną szarugą powspominajmy cieplejsze dni - Lukicie latem się nie nudziło, dzięki uprzejmości cioci szaszgali zaliczyła wypad na działke z mnóstwem zajęć terenowych (zazwyczaj zwieńczanych gubieniem pieluchy i objadaniem się trawą).









A tutaj widać typową postawę Lukity - czyli przycupywanie na całej stopie:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]