Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Sob 27 Lut, 2021 21:06
Hera
Autor Wiadomość
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020 16:52   Hera

Hera to kotka w kwiecie wieku, której życie się posypało. Jest piękną, łagodną i przerażoną koteczką, która szuka swojego miejsca na zawsze. Dopinamy na ostatni guzik wszystkie kwestie zdrowotne, ale już teraz można się zakochiwać i słać ankiety w sprawie adopcji :)





Hera na ZDJĘCIACH i FILMACH.
Ostatnio zmieniony przez saszka Sob 27 Lut, 2021 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2020 07:07   

piękna :serce:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2020 14:31   

Hera bardzo kiepsko znosi zmianę otoczenia :( Stres wywołany przeprowadzką i ból zębów sprawiły, ze od początku nie chciała jeść samodzielnie. We wtorek na jej poduszce pojawiły się czerwone plamki krwi, a mając z tył głowy niepokojące zgrzytanie zębami szybko zabraliśmy małą do weterynarza. Koci dentysta zajrzał w paszczę Hery i przeraził się :( Dziąsła spuchnięte, krwawiące i owrzodzone. Recesja, stan zapalny, rozległy kamień nazębny i zwiększona ruchomość zębów. Do tego Hera miała krzywy zgryz i tarła zębem o ząb przy okazji raniąc sobie dziąsła. Tłumacząc to wszystko na język prostszy - boli jak diabli. Jeszcze tej nocy malutka dostała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz kroplówkę.
Na szczęście tego samego dnia nadeszły wyniki badania krwi, które kwalifikowały kotkę do zabiegu - zatem nie było na co czekać. Następnego dnia kotka pojechała na zabieg. Przed nim wykonano jeszcze zdjęcie rtg szczęki, które ukazało parodontozę i resorpcje korzeni. Dziś już Hera jest bezzębna ;) Jeszcze przez kilka dni będzie dostawała leki, a za niecały tydzień pojedzie na kontrolę.
Trzymajcie kciuki by dziewczyna zaczęła jeść, bo to dokarmianie strzykawką średnio jej się podoba ;)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2020 15:32   

Wspomniane zgrzytanie zębów słychać ok. 10 sek. Udało mi się nagrać tylko kawałek.
Dźwięk nie dla wrażliwych, ja mam od niego ciarki :faint:

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020 13:15   

Tydzień po zabiegu Hera zaliczyła kontrolę - wszystko pięknie się goi :) Pan doktor powiedział, że dla pewności chce ją zobaczyć jeszcze po miesiącu, ale jesteśmy dobrej myśli :)
Po zabiegu Hera dalej nie chciała jeść, testowaliśmy różne karmy i smakołyki, ale koteczka jest bardzo wybredna - najbardziej lubi suche chrupki (mimo braku zębów radzi sobie z nimi bez problemu ;) )
Tydzień temu Hera zaliczyła też chwilowe problemy w kuwecie, ale po przeleczeniu wszystko wróciło do normy. Teraz zbieramy kupki do badania by mieć pewność, że wszystko ok ;)

 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020 18:57   

Hera czuje się coraz pewniej :)
Już z entuzjazmem reaguje na otwarcie klatki i wyciągnięte dłonie - wie, że zaraz będzie głaskanie. A pieszczocha z niej ogromna! Choć nienatrętna, nawet zagaduje cichutko i uprzejmie ;)
Chętnie też się bawi i tylko szkoda, że nie ma do tego większej przestrzeni :(





_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 08 Lis, 2020 22:50   

Hera zaliczyła kontrolę dentystyczną. Niestety wciąż nie mamy w pełni wygojonej jamy ustnej, ale nie panikujemy ponieważ przy kotce białaczkowej powolne gojenie się ranek nie jest niczym dziwnym. Pan doktor powiedział, że chce ją zobaczyć znów za miesiąc. I tak w porównaniu z tym co było jest o wiele lepiej ;)
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Gru, 2020 09:06   

Hera jest cudowną koteczką! Takiego kota chciałby mieć chyba każdy. Jest towarzyska, miła, delikatna, ciekawska, lubi pieszczoty i zabawę. Urzeka od pierwszego poznania :)
Bardzo się cieszę, że mogłam ją poznać i z nią przebywać. A radość największą sprawia wiadomość, że Hera opuściła wreszcie klatkę i jest w DT :)



 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Gru, 2020 09:27   

ślicznota :love:
 
 
Nasta 
Nasta

Dołączyła: 17 Gru 2020
Posty: 99
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Gru, 2020 18:31   

Witajcie! Herka jest już u mnie dwa tygodnie. Miałam okazję troszkę bardziej ją poznać i 'wybadać' jej zwyczaje. Na początku była bardzo strachliwa i chowała się w tapczanie :roll:

Jakież było moje zdziwienie, jak w pierwszy wieczór podczas pobytu u mnie- wyłoniła się z czeluści kanapy i zaczęła badać teren baardzo dokładnie. Swoim słodkim, różowym noskiem obwąchała chyba wszystkie zakamarki mojego mieszkanka :wink:

Widać, że kicia z pewnością potrzebuje czasu, aby komuś zaufać, ale z każdym dniem widać, jak nawiązuje więź z cżłowiekiem. Chodzi za nami do łazienki, wita nas jak w drzwiach jak usłyszy dźwięk domofonu. No i cały czas z nami 'rozmawia'. Na początku baardzo dużo miauczała i zstanawiałam się, czy coś ją może boli? Ale po kilku głaskach i zabawie było widać, że brakuje jej po prostu zainteresowania i jest zdecydowanie atencyjnym kociaczkiem :)

Nie ma najmniejszych problemów z korzystania z kuwety, drapaka, bawi się jak mały kociak i ma mnóstwo energii, jednak daje również odpocząć człowiekowi i czasem zwinie się w kłębuszek tuż obok, szczególnie w nocy. Widać, że nie lubi być sama w pomieszczeniu :)

Będę na bieżąco informować jak tam nasza mała się miewa :roll:
Ostatnio zmieniony przez jaggal Nie 27 Gru, 2020 19:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nasta 
Nasta

Dołączyła: 17 Gru 2020
Posty: 99
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Sty, 2021 13:14   

Witajcie!

Kolejne dwa tygodnie za nami, Herka coraz bardziej się 'zadomawia' w naszym domku tymczasowym :) Okazuje się, że jest to niezła agentka- z początku bardzo spokojna i nieufna, teraz co chwilę pokazuje swoją szaloną stronę i cały czas chce się bawić. Potrafi skakać baaardzo wysoko i ściga się sama ze sobą... :D

Wnosi u nas wiele radości. Mam nadzieję, że skradnie czyjeś serduszko, tak jak skradła nasze <3 Jeśli ktoś szuka futrzastego budzika to Hera świetnie się sprawdzi w tej roli- codziennie budzi mnie całusami, z ciekawością patrzy swoimi mądrymi oczkami i zapewne zastanawia się- 'Czemu Pani jeszcze nie wstała? Ja chcę jedzonko!'

To tyle od nas na dziś. Jakby były jakieś pytania odnośnie Hery to chętnie odpowiem, proszę pisać śmiało :)
Ostatnio zmieniony przez Niebieska Sob 16 Sty, 2021 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nasta 
Nasta

Dołączyła: 17 Gru 2020
Posty: 99
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Sty, 2021 14:50   






 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Sty, 2021 19:24   

Jaki ona ma cudny ogon!

Jak ja kocham tri...
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Sty, 2021 22:05   

Miło się patrzy na takie obrazki :aniolek:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Nasta 
Nasta

Dołączyła: 17 Gru 2020
Posty: 99
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Sty, 2021 13:06   

Zgadza się, ma cudowny ogonek ale i cudowny charakterek :D Jest niesamowitym czyściochem- co chwilę się myje i każdy, kto do nas przychodzi jest pod wrażeniem jak czyste i śnieżnobiałe ma miejscami futerko <3 :cool: :aniolek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]