Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 28 Gru, 2023 23:36
Ubuntu
Autor Wiadomość
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7387
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Sie, 2022 22:10   

Ubuntu kilka dni temu przeszła operację pobrania wycinka jelita cienkiego oraz sąsiadującego z nim węzła chłonnego do badania histopatologicznego. Na wynik czekać będziemy około dwa tygodnie. Zabieg przeszedł bez komplikacji, a Mała po operacji czuje się dobrze, na tyle na ile to możliwe. Niestety rekonwalescencja po zabiegu nie jest łatwa i właściwie niemożliwym było by koteczka spędziła ten czas w naszej kociarni. Tak więc, wygospodarowałam jej kawałek podłogi w salonie, gdzie znów stanęła klatka kennelowa. Przez pierwsze 3 dni nie mogła jeść i pić, a odżywiały ją jedynie kroplówki. W związku z przerwaniem ciągłości układu pokarmowego i jego zszyciu, nie możemy zbytnio obciążać jelit pokarmem, ponieważ rana w obrębie jelita cienkiego musi mieć czas na wytworzenie trwałych połączeń. W tej chwili jedyne co Ubuntu może jeść to pokarm płynny. Nie może też dostać go zbyt wiele na raz, więc dziś, co godzinę, dostawała po 5 mililitrów, strzykawka do pysia. Jutro już będziemy mogli przybrudzić nieco liquid zblendowaną karmą i mam nadzieję, że zechce go sama ruszyć z talerzyka, bo serce się kraje patrząc na to jaka jest zestresowana ta sytuacją i jak bardzo nie podoba jej się to dokarmianie strzykawką :(
Ranka na brzuchu wygląda ładnie, aktualnie przemywać trzeba ją dwa razy dziennie. Na szczęście Ubuntu nic tam nie majstruje, więc kubraczek nosi tylko gdy idziemy spać lub wychodzimy z domu.
Ubuntu bardzo potrzebuje domu, niestety u mnie może być tylko do końca miesiąca. Po tym czasie Ubuntu będzie już jadła i funkcjonowała normalnie. Czy znajdzie się dla niej domek?


Ostatnio zmieniony przez Niebieska Pon 10 Paź, 2022 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1615
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2022 11:22   

Chyba możemy trochę odetchnąć. W badaniu histopatologiczym wycinka jelita Ubuntu stwierdzono IBD - nieswoiste zapalenie jelit. W związku z tym wprowadziliśmy zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego probiotykoterapię oraz dietoterapię (dieta monobiałkowa). W przypadku nasilenia objawów (brak apetytu, wymioty, biegunka) leczenie będzie polegać na podawaniu glikokortykosteroidów. W przypadku braku niepokojących objawów kontrola stanu zdrowia Ubuntu po 3 miesiącach po wprowadzeniu monodiety. Póki co kici apetyt dopisuje, a niepożądanych objawów na szczęcie nie ma.

Najlepszą opcją dla Ubuntu byłby dom (choćby tymczasowy), gdzie byłaby odpowiednio zaopiekowana. W warunkach domowych nie dość, że koty ogólnie mają się lepiej (odpada czynnik stresowy wynikający z większej ilości kotów na małej przestrzeni i krótkiej obecności człowieka jak ma to miejsce w szpitaliku), to jeszcze można dużo szybciej, niemal natychmiastowo wychwycić jakiekolwiek zmiany w zachowaniu czy objawach.

Jak to jest możliwe, że tak miłe i towarzyskie koty jak Ubuntu i jej rodzeństwo wciąż czekają na dom, a jedyne co znają to szpitalikowa rzeczywistość?

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7387
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022 00:42   

U Ubuntu wszystko układa się dobrze. W kuwetce jest idealnie, aż miło popatrzeć na to co się tam zbiera :lol: Ze względu na odrobaczania i dezynfekcje w stadku z którym trzymała się Ubuntu, od czasu operacji, koteczka jeszcze nie wyszła z klatki. Mimo, że w badaniach jej kupek nic nie wyszło, także przeszła kurację odrobaczającą w złagodzonej formie. Teraz czkamy, aż wyniki badań u wszystkich kotów potwierdza brak pasożytów i koteczka w końcu będzie mogła wyjść znów z klatki.
W tej chwili Ubuntu nie daje po sobie poznać, że były jakiekolwiek powody do strachu, a o operacji jaką przeszła przypomina nam tylko lekko zabarwione futerko na pomarańczowo. :aniolek:
 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Paź, 2022 14:38   

Ubuntu na poczatku sprawiała wrażenie jakby się mnie bała , ale jak tylko zaczełam się cześciej pojawiać jej wystraszone spojrzenie złagodniało. Teraz wita mnie nawet mrugnieciem oka. To delikatna koteczka , nagłe ruchy nie wskazane ale jak tylko delikatnie się do niej podejdzie da się pogłaskać a jej ogon specyficznie drga z ekscytacji. :lol: Ona jest jak wrażliwy człowiek tak bym ja porównała , ale to piękna dziewczyna w sam raz dla spokojnej osoby jestem pewna że odwdzięczy się czułościa.
_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 21 Paź, 2022 23:32   

Kiedyś przeczytałam na forum, że Ubuntu to grumpy cat :P wchodząc do pokoju, gdzie przebywa wraz z rodzeństwem od razu wiedziałam, że ten kot, który ocenia mnie wzrokiem to właśnie ona :wink: przepiękna i spokojna, właśnie tak ją mogę opisać po tych kilkunastu minutach, po których mogłam ją nawet pogłaskać :wink:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1234
Skąd: Poznań

Wysłany: Pią 11 Lis, 2022 20:28   

Ubuntu przyjęła moje odwiedziny ze stoickim spokojem. Nie gnała na spotkanie, ale też nie zaszyła się w ciemny kąt. :D Obserwowała mnie, patrzyła na radochę Manjaro, która owijała się wokół mnie z ekscytacji, traktując to jak ciekawy spektakl w leniwe popołudnie. Ruch w kuchni zachęcił ją do spaceru po kociarni i pilnowania mnie, bym uczciwie napełniła miseczki :lol: Miseczkę wyczyściła jako pierwsza :D

 
 
Rysiek 

Dołączył: 21 Paź 2022
Posty: 49
Skąd: Poznań
  Wysłany: Czw 24 Lis, 2022 22:50   

Krótkie spotkanie z kotkami.

_________________
Pozdrawiam
Rysiek
Ostatnio zmieniony przez Migotka Pią 25 Lis, 2022 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1020
Skąd: .......
Wysłany: Czw 24 Lis, 2022 22:58   

:o Rysiek, jakość sztos, czym nagrywałeś?
Już myślałam że będzie zwrot akcji i Manjaro pokaże do kamery swój asterisk nieskończoności :lol:
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Lis, 2022 14:20   

Rysiek napisał/a:
Krótkie spotkanie z kotkami.


Super filmik!
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7387
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022 00:27   

Ubuntu i Manjaro w ostatnim czasie całkiem się poszczęściło i jeszcze przed zeszłym weekendem przeprowadziły się do domu tymczasowego :) W niecierpliwym oczekiwaniu na wieści z nowego domu wrzucamy ostatnie fotki ze szpitalika, których sprawcą jest Rysiek. Dziękujemy za odwiedziny i sesję foto :aniolek:









i jeszcze kilka fajnych kadrów znajdziecie bezpośrednio w galerii Ubuntu :)
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1234
Skąd: Poznań

Wysłany: Wto 29 Lis, 2022 08:18   

Kochana Ubuntu :aniolek: Wszystkiego dobrego dla niej i Manjaro w domu tymczasowym!
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 991
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Wto 29 Lis, 2022 08:23   

Super zdjęcia <3 czyżby kolejny wolontariusz z niezwykłym zacięciem artystycznym nam się objawił? :D
 
 
kitku 

Wiek: 24
Dołączyła: 13 Paź 2022
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022 10:39   

Wierszem o uroczej Ubuntu :love:

Ubuntu to kotka z historią, jakich sporo.
Żyła na dziko z rodzeństwem - było ich czworo.
Dzisiaj w Fundacji razem sobie siedzą
I na co czekają? No właśnie nie wiedzą!
Dziwi ogromnie ta zagwozdka cała,
Że żadna z kulek wciąż domu nie dostała.

Ubuntu to zwierz przesłodki i świata ciekawy.
Nowe otoczenie czasem generuje jej obawy,
Ale widząc ruchy i słysząc z dala głosy
Mogłaby sobie z grzbietu rwać włosy,
Gdyby nie sprawdziła, co się kroi…
A nuż to ktoś ze smaczkiem za rogiem stoi?

Ubuntu jest towarzyska i niezwykle kochana
Nie pogardzi, gdy weźmiesz ją na kolana.
Jedzonko też przyjmie, a nawet się połasi
Ale uwaga! Tylko wtedy, kiedy jej pasi ;)
Piękna Ubuntu szuka rodziny dla siebie
Miziasz i karmisz? Chętnie pójdzie do Ciebie!
 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022 10:43   

Ubuntu od dwóch tygodni jest u mnie w domu tymczasowym. Przez kilka pierwszych dni obserwowała mnie bacznie, ale obecność jej siostry Manjaro chyba sprawiła, że szybko się przyzwyczaiła do nowego miejsca i do mnie. Podchodzi do mnie, ostatnio nawet trochę się łasi i daje głaskać. Kotki wychodzą codziennie pochodzić po mieszkaniu (moja kotka jest wtedy zamknięta w innym pokoju) i bardzo to lubią. Ubuntu spokojnie sprawdza cały teren, jest zainteresowana i ostrożna. Ma apetyt, ogólnie wygląda na zadowoloną :)



 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Gru, 2022 12:15   




Ubuntu dziękuje Św. Mikołajowi za paczkę z jagnięcą karmą, idealną dla jej delikatnego brzuszka.
Od jakiegoś czasu Ubu jest u mnie w DT sama, bo jej siostra Manjaro została adoptowana. Ubu nie zniosła tego zbyt dobrze, tym bardziej, że tego samego dnia musiałam zabrać ją do weterynarza, co oczywiście się jej nie podobało. Choć chciałaby mieć towarzystwo, to nie za bardzo chce do mnie podchodzić ani nie daje się głaskać, a na kotkę rezydentkę reaguje póki co syczeniem. Moja metoda w tej chwili to dawanie jej smaczków, kiedy kicie widzą się przez szparę w drzwiach. Sprawdza się to, wtedy Ubuntu nie syczy, więc będę kontynuować. Ubu ma apetyt i funkcjonuje normalnie, mam nadzieję, że za jakiś czas przekona się do mnie i do rezydentki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]