Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 28 Gru, 2023 23:36
Ubuntu
Autor Wiadomość
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023 13:15   

Ubuntu wróciła po prawie trzech miesiącach z adopcji. Powodem zwrotu z adopcji była jej aktywność zmierzchowa, a konkretnie poranna, która utrudniała opiekunce wysypianie się... Wielka szkoda, bo Ubuntu wreszcie miała okazję być swobodną i szczęśliwą kotką, wreszcie cieszącą się ze stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, których wcześniej jej tak bardzo brakowało. Ubuntu to uroczy mruczek, który każdego dnia pokazywał swoją wrażliwość i niebywały urok.

Jej rutyna dnia była urzekająca. O godz. 22 wskakiwała na kołderkę, ugniatała, a po porcji głasków, zasypiała na tyle mocno, by w nocy spać brzuszkiem do góry. Nad ranem zaczynała poranną toaletę, zachęcając do wstania... Jak to ranny ptaszek. Ubu to po prostu towarzyska i aktywna koteczka.

Ubuntu jest wspaniałą kotką, która szybko się zaaklimatyzowała i polubiła nowe miejsce. Pięknie jadła i korzystała z kuwetki. Apetyt na tyle jej dopisywał, że wylizywała miseczki do czysta.

W byłym już domu stałym miała spokój, polubiła głaskanie, także czesanie miękką szczotką i zdecydowanie czuła się na tyle bezpiecznie by wreszcie móc być sobą i pięknie rozkwitnąć i się otworzyć. Pokazała, że lubi się bawić, potrzebuje przestrzeni, towarzystwa, ale też i własnego azylu, zwłaszcza latem, gdy jest gorąco i ma ochotę odpoczywać.

Ubuntu to 100 procentowy kot.
Kot idealny? Zdecydowanie.
Czy ktoś to doceni i dostrzeże?



Ostatnio zmieniony przez Migotka Wto 12 Wrz, 2023 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2739
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023 17:15   

Bardzo mnie to zasmuciło. Przykro, że tak to się potoczyło. Mam nadzieję, że Ubuntu znajdzie dom, w którym jej kocie nawyki zostaną zaakceptowane.
Gdybyśmy na szybko zrobili małą ankietę : komu kot zakłócił /zakłóca sen, myślę, że wyniki byłyby łatwe do przewidzenia i dość proste do opisania :cool:
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
neverawake 

Dołączyła: 24 Paź 2022
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2023 18:53   

Ubuntu jest u nas obecnie od tygodnia i to jest po prostu miłość od pierwszego wejrzenia. Ta kontka ma w sobie tyle wrażliwości, delikatności... Serce się łamie, że taki los ją spotkał, już było tak blisko. Na razie podchodzi do nas z rezerwą, widać, że boi się w pełni otworzyć przed nowym człowiekiem, ale pokłady miłości ma w sobie ogromne - nawet pomimo lęku już pierwszego wieczoru podeszła, bo po prostu potrzebowała czułego, ludzkiego dotyku...

Zdjęć niestety mało, bo staramy się raczej spędzać z Ubu "quality time" i nie straszyć jej telefonem w twarzy, ale parę fotek jest - wrzucimy na dniach :) Z kuwety korzysta wzorowo, wcina z wielką chęcią i uwielbia bawić się wszelkimi piłeczkami i kuleczkami <3 Trzymamy za nią kciuki z całego serca.
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2739
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2023 20:34   

Trzymam kciuki za aklimatyzację. Głaski dla Ubuntu :)
Małymi kroczkami i na pewno będzie dobrze :wink:
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
Megi 
Megi

Dołączyła: 19 Paź 2020
Posty: 153
Skąd: Tychy, Poznań
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2023 21:25   

Cześć i czołem, wita się z Wami debiutujący dom tymczasowy Ubuntu:) Po oddaniu z adopcji i pobycie w tdt kota dotarła do mnie w czwartek. Trochę przestraszona ale wyszła szybko z transportera i zaczęła się rozglądać gdzie wylądowała. Pierwszego dnia zjadła coś dopiero w nocy ale od tamtej pory wylizuje miseczkę do czysta. Z kuweta od początku nie było żadnych problemów. W związku z tym, że mam już swoją kotkę, Ubu jest w oddzielnym pokoju żeby damy powoli się poznawały. Z tego co widzę jest wzajemne zainteresowanie, Ubu tylko czasem syknie kiedy obie koty są blisko siebie a dzielą ich tylko drzwi :) Nie mogę się doczekać kiedy dojdzie do realnego spotkania bo moja Frotka od zawsze była sama . Krążę więc teraz od pokoju do pokoju:)Po tych kilku dniach Ubu zwłaszcza wieczorem wystawia już brzuszek do miziania co jest przeslodkie, myje też przy okazji moją rękę i ma mega puchate futerko ,jednak trzeba jeszcze uważać bo jak się damie odechce to można dostać z pazurka. Bardzo lubi też polować na sznurek , wychodzi z niej wtedy niezła łowczyni.
No, to tyle na razie.. Do usłyszenia :aniolek:
_________________
Megi
 
 
Megi 
Megi

Dołączyła: 19 Paź 2020
Posty: 153
Skąd: Tychy, Poznań
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2023 21:47   

_________________
Megi
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2023 23:10   

Trzymamy kciuki za kocią przyjaźń ::
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1026
Skąd: .......
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2023 01:59   

Ogromnie kciuki zaciśnięte za powodzenie socjalizacji :aniolek:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1246
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2023 07:38   

Z mojej strony dodam tylko, że moje kocie taxi już dawno nie wiozło tak spokojnego pasażera, jak Ubuntu w czwartek :aniolek:
Wprawdzie Ubu nie miała za bardzo ochoty wejść sama do transportera, ale bez problemu dała się chwycić w ręce i przekroczyła magiczny próg transporterka przy pierwszym podejściu ::
W aucie od razu umościła się i bez żadnej dramy dojechałyśmy na miejsce. :aniolek:

 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Gru, 2023 01:05   

Co u Ubuntu?
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
neverawake 

Dołączyła: 24 Paź 2022
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Gru, 2023 21:19   

Ubuntu jest już u nas w swoim domku na zawsze 🥰 Brak nam słów na to, jaką cudowną jest kotką. No i dzisiaj widać przede wszystkim, jak niesamowicie odważną - niemal od razu wyszła zwiedzać mieszkanie, a już teraz pierwszego wieczoru szaleje, latając za piłeczkami, wędkami i, co najlepsze, drapakiem z kocimiętką 🤣 Tulenie i głaski też już zaliczone.

Ubu, jesteś u siebie ❤️


 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Gru, 2023 23:43   

:serce:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1246
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Gru, 2023 07:11   

Cudowny finał tegorocznej wyboistej drogi Ubuntu! Wszystkiego dobrego dla Was :brawo:
 
 
Megi 
Megi

Dołączyła: 19 Paź 2020
Posty: 153
Skąd: Tychy, Poznań
Wysłany: Pią 29 Gru, 2023 13:38   

Ubusia wczoraj przeprowadziła się do domu stałego.😍 Mieliśmy jeszcze przygody zanim nastąpiła adopcja. .Na dupce Ubu pojawiła się rana ,która zaczęła się sączyć.Prawdopodobnie moja kotka przejechała Ubu po skórze.. Musieliśmy jej założyć kilka szwów a Ubu chodziła 10 dni w kołnierzu 😕 Na szczęście rana się zagoiła ale moja kotka do końca pobytu U. nie potrafiła jej zaakceptować.Życzę Ci wszystkiego najlepszego puchata kulko, miej się wspaniale. Smutno mi bardzo ale z drugiej strony myślę ,że U. rozwinie już całkiem skrzydła i będzie się czuła zupełnie swodobnie w swoim domu na stałe. Uściski dla nowych rodziców 🙂🙂
_________________
Megi
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Gru, 2023 22:58   

:brawo:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]