Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MIKI i RUBIN
Autor Wiadomość
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 20 Lis, 2022 13:05   Kontemplacja w odosobnieniu...

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 20 Lis, 2022 13:09   Wszędzie dobrze,ale w kartonie najlepie, nic to że mały...

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 20 Lis, 2022 13:12   Wzorcowy koci zezzz, rozbraja... :D, :D, :D

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 20 Lis, 2022 13:14   Zawłaszczenie przez zasiedzenie, kolejne...wymiata..

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 13:02   

Miki i Rubin zadomowili się na tyle, że wręcz rano mamy stały system wstawania i gdyby zawiódł zegarek punkt 5:00 to z pewnością chwilę po tym czasie koty nie dopuszczą abym zaspała do pracy , przy okazji napełniając im miseczki przed wyjściem. Ostatnio zauważyłam że Rubin mimo słusznej wielkości, jest też sporym strachalkiem, do przedmiotów budzących przerażenie kota należy: deska do prasowania, suszarka na pranie a najzabawniejsze, że i mała pomarańczowa konewka do podlewania kwiatów. Najlepsze że słowa po uciekającym kocie „ nie bój się, daj spokój, no chodź tu”, powodują że kot obraca się jakby zdał sobie sprawę że chyba faktycznie przesadza .... :D i wraca kokieteryjnie przewracając swoimi pięknymi, wielkimi oczami, no rozbraja tym zachowaniem, tak bardzo że zaraz chce się go wziąć na ręce, czego zdecydowanie nie lubi tak samo jaki Miki. Jedynym momentem kiedy względnie toleruje branie na ręce są sytuacje niespodziewane, kiedy robię to z zaskoczenia, przytulam i gadam do niego, albo kiedy wynoszę go na balkon, żeby z góry obejrzał sobie okolicę. Wówczas siedzi spokojnie i widzę że czuje się zdecydowanie pewniej i bezpieczniej. Miki natomiast po wzięciu na ręce wspina się na plecy albo ramiona i siedzi jak kruk lub orzeł, co powoduje totalne rozbawienie. Najlepsze że nie zeskakuje od razu, choć widać że ta pozycje jest zdecydowanie niewygodna dla kota, ale stoi odważnie na czterech łapach i wyciąga głowę jak ptak. Niebywałe! Miki po zastosowaniu żelu na dziąsła, oddech ma już niewyczuwalny, co cieszy mnie niebywale. Ostatnio zakupiłam specjalne nożyczki do obcinania kocich paznokci i trochę z obawą podeszłam do Mikiego w nadziei że jednak pozwoli mi zrobić porządek z paznokciami bez szarpania i wyrywania się, wspominając wcześniejsze wyrywanie Mikiego przy nakładaniu żelu. Okazało się, że koty niespodziewanie dla mnie, zachowywały się bardzo dobrze, przez chwilę nawet wyglądało jakby je to relaksowało, poszło zadziwiająco gładko. :D . Futra są przekochane. :D :serce:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 13:06   Miki podczas ważnia, rozbraja..

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 13:08   Miki, po całonocnej imprezie... ;-)))

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 13:11   Trzeba trochę popracować, a właciwie, najpierw sobie poleże.

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 13:15   



Jak tu wstać kiedy Rubin śpi tak słodko... :serce:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 13:17   



Ja i mój Cień ...
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 13:19   



No słodziak!
_________________
ArtuGiku
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Gru, 2022 11:35   

ArtuGiku napisał/a:
Ostatnio zakupiłam specjalne nożyczki do obcinania kocich paznokci i trochę z obawą podeszłam do Mikiego w nadziei że jednak pozwoli mi zrobić porządek z paznokciami bez szarpania i wyrywania się, wspominając wcześniejsze wyrywanie Mikiego przy nakładaniu żelu. Okazało się, że koty niespodziewanie dla mnie, zachowywały się bardzo dobrze, przez chwilę nawet wyglądało jakby je to relaksowało, poszło zadziwiająco gładko. :D . Futra są przekochane. :D :serce:
Brawo, kochana! :aniolek:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
Wysłany: Wto 13 Gru, 2022 13:25   

:aaa: dzięki :ok:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 18 Gru, 2022 14:54   

To niepojęte ile radości dają człowiekowi te dwa futra, Rubin rozkręca się ostatnio coraz bardziej, pomimo kilku piszczących myszek, tunelu i wędki do zabawy, potrafi znaleźć sobie jakiegoś paprocha i biegać za nim do utraty tchu, w duchu myślę sobie, że to z pewnością mundial odcisnął na nim swoje piętno . Natomiast Miki zadziwia tym, jak bardzo potrzeba bliskości, nie jest wstanie powstrzymać go od dopasowania się do człowieka który śpi na boku i dysponuje tylko niewielka przestrzenią na rancie swojego ciała, czasami aż nie wierze że potrafi tak leżeć i nie drgnąć przez kilka godzin, Tym bardziej ze do tej pory spał w sypialni, ale raczej trzymał się na uboczu i nie wchodził na łóżko, pozostawiając człowieka na wyłączność Rubinowi. Początkowo myślałam że obaj uzgodnili to między sobą, że to terytorium Rubina, nic bardziej mylnego, to była autonomiczna decyzja Mikiego, po prostu musiał się przekonać, teraz jak ma ochotę być blisko, to po prostu idzie kładzie się na moich nogach, plecach, brzuchu, klatce, choć ta ponad 5 kilogramowa kocia miłość czasami być zbyt ciężka. Zabawne jest jak Miki potrafi patrzeć głęboko w oczy i wsłuchiwał się w całą masę pochlebstw które lecą wraz przytulasami w jego stronę, patrzy jakby nie wierzył, że jest taki wspaniały. Miki reaguje jak klepie w dane miejsce i mówię no chodź, idzie zawija się zgrabnie w koci kłębek i jest gotowy do pieszczochów, lub po prostu zasypia Niebywałe ! Rubin potrzebuje dłuższą chwilę żeby to przemyśleć.
Ale zazwyczaj to on przemieszcza się za mną bezgłośnie i kładzie w pobliżu koci kłębek, a jak coś chcę to już wiem kiedy głody, a kiedy zabawa ma być…
Skłonnam twierdzić że nie ma dwóch takich mądrych i zabawnych kociambrów jednocześnie…
:turla: :turla: :turla: :turla: :turla: :turla:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 159
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 18 Gru, 2022 15:02   Niby jest co roku, ale za każdy razem zadziwia...śnieg..

_________________
ArtuGiku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]