Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MIKI i RUBIN
Autor Wiadomość
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023 16:26   

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023 16:27   

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023 16:28   

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2023 16:25   

Dzisiaj postanowiłam opisać jakie nowe umiejętności zauważyłam u chłopaków. Oczywiście, to też wymagało ode mnie uważnych obserwacji na reakcje obu. Jakiś czas tem Rubin zaczął sygnalizować mi, że chce być wzięty na ręce, co dziwne bo byłam przekonana że jest to absolutnie nie lubiane przez niego zachowanie człowieka. Z uwagi na to, że jest on dosyć duży, dobrze jest aby kot stanął w taki sposób by nie powodowało to jego dyskomfortu i odbyło się dosyć sprawnie, dlatego nauczyłam go aby reagował na uderzenia po prawej strony ciała w taki sposób że wie on o co chodzi i obie strony są zadowolone, że mogą się poprzytulać na wysokości :D . Rubin czuje się komfortowo i bezpiecznie a ja nie muszę odrywać paznokci od ciuchów i zastanawiać się nad niefortunnym, ewentualnym skokiem kota. Rzadko się to zdarza, ale wiem kiedy chce być wzięty na ręce, wymagało to wypracowania zaufania po obu stronach, z czego jestem niebywale zadowolona. Miki natomiast, cały czas nie życzy sobie brania na ręce, ale za to, jak przychodzi czas mycia zębów potrafi zawinąć koci kłębek na moich kolanach i zaczyna intensywnie mruczeć, co dziwne bo chyba stara się załagodzić przebieg całej czynności lub negocjuje łagodny wymiar „kary” He He. Cały czas obaj nie lubią mycia zębów, tym bardziej że musiałam wrócić do Dentosept, bo w mojej ocenie jest on bardziej skuteczny i utrzymuje się na zęba dłużej niż poprzedni, bardziej tolerowany przez chłopaków Orozyme. Koty wiedzą już że o danej porze następuje mycie i mam wrażenie że tuż przed spaniem patrzą w oczekiwaniu na tą czynność, już nie uciekają w popłochu . Ponoć koty są dużymi rutyniarzami i stałe czynności o stałych porach powodują że czują się komfortowo i bezpiecznie, zatem chyba wszyscy są zadowoleni. :lol:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2023 16:26   

Zdjęcia za niedługo..
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023 17:16   Kto dziś śpi w tym kartonie...? się okaże...

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023 17:27   Po co komu karton, jak spać można wszędzie,,,

:ok: :ok: :ok:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023 17:35   Też mi dobrze w tym kolorze :)))

:turla:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023 17:38   Pomoc Mikiego przy zmianie pościeli nieodzowna..

:papa :jump: :brawo: :brawo:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023 17:48   Nie ma jak spanie brzuszkiem do góry :D

:aaa: :brawa:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023 18:00   Przytulasy przed wyjazdem..

:hug: :hug: :hug: :hug:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 22 Paź, 2023 16:28   

Co nowego u chłopaków ? ależ proszę bardzo, zapraszamy na kolejny odcinek..

Chłopaki ostatnio dostali zabawkę, piszczącą mysz na gumce która skutecznie zdeklasowała pluszową, machającej ogonem rybę. Piszcząca mysz jest strzałem w dziesiątkę, polecamy innym opiekunom zakup na znanym dużym portalu. Wędka ma długą gumkę która po unieruchomieniu pozostaje w dalszym ciągu w centrum zainteresowania, nawet bez udziału człowieka. Miki i Rubin dawno tak ochoczo nie biegali za zabawką , tym bardziej zabawne że nie są to malutkie koteczki, ale dorosłe wyrośnięte już kocury, po prosu masa śmiechu i zabawy. Obaj potrafią dać znać człowiekowi że pora na zabawę, wystarczy być nieco uważnym. Co ciekawe, potrafią również sygnalizować że pora spania już nadeszła, kiedy to usiądą znacząco przed człowiekiem w nadziei że ten zrozumie, że już czas i trochę przeginamy.
Miki dokonał ostatnio sporego postępu, nauczony delikatnego przytulania na stole lub na blacie powoli przekonuje się że na rękach człowieka można czuć się równie bezpiecznie, co prawda nie przywiera jeszcze do człowieka tak jak Rubin podczas przywitania po dłuższej nieobecności, ale już nie wyrywa się z popłochem na plecy. Oba koty uwielbiają spać przy głowie człowieka i można powiedzieć, że obaj konkurują który będzie bliżej, czasami bywa że jeden pacnie drugiego, bo jednak kolejka była inna, po czym obaj zasypiają, jak już ustalą że dla każdego jest miejsce.
Miki ostatnio zaczął szeleścić nosem i zauważyłam jakiś dziwny bezdech i przełykanie podczas snu, brak kataru ale przy kichaniu zauważalna wydzielina. Nie wykluczone że ma coś z zatokami. Po wizycie u weterynarza i podaniu 3 dawek Zylexis nie zauważyłam jakiejś zmiany, w dalszym ciągu szeleści nosem. Zrobiono badania krwi a kolejny etap to badanie rhinoskopowe Mikiego i zabiegi stomatologiczne obu. Stosowany od dłuższego czasu Dentosept nie zdał jednak egzaminu, dziąsła w dalszym ciągu mają stan zapalny, weterynarz zaleciła zmianę na Virbac, który używamy już o 2 tygodni, preparat jest dużo lepiej tolerowany ale bez usunięcia kolejnych zębów chyba się nie obędzie u obu kotów. Zabiegi już umówione.

Koty są aktywne i lubią się bawić, boksują się od czasu do czasu i nic nie wskazuje że coś im dolega.
Zauważa się wyluzowanie i wzrost zaufania do człowieka.
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 22 Paź, 2023 16:34   Rubin dogląda zasiewu, już niedługo przysmak będzie gotowy

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 22 Paź, 2023 16:37   



Banda Mikiego przy wodopoju :cheers: :cheers: :good: :good:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 166
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 22 Paź, 2023 16:38   



Pobaw się ze mną :patyk: :lol:
_________________
ArtuGiku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]