Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anastazja
Autor Wiadomość
Johanna 
Johanna

Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2019
Posty: 403
Skąd: Poznan
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2022 11:17   

Jaka piękna koteczka! Wspaniale rozkwita <3 :serce:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Paź, 2022 01:40   

W czasie zabiegów w paszczy parametry nerkowe znów poszybowały w górę, a co za tym idzie koteczka musiała wrócić do częstych kroplówek. Dzięki kroplówkowej kuracji udało się je nieco zbić, ale niestety nie udało nam się wrócić do formy z przed zabiegu. Aktualnie płynoterapia odbywa się co drugi dzień i niestety nie sprzyja to budowaniu pozytywnych relacji z człowiekiem :( Anastazja boi się ukłucia igłą na tyle, że potrafi pisknąć i odskoczyć już w momencie gdy podnoszę jej skórę przed ukłuciem. Nie dziwi mnie więc, że ogólnie mnie unika, a stojący czy poruszający się człowiek powoduje odruch ucieczki. Kolejne badanie krwi mamy dopiero za 6 tygodni.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 24 Paź, 2022 00:26   

Anastazja pięknieje z dnia na dzień. W końcu przybiera też na wadze :)
Początkowo dość mocno wybrzydzała z karmą, nie chciała jeść tego co dostawała, za to chętnie zaglądała w miski innych kotów i sprawdzała czy mają coś lepszego. Gimnastykowałam się przy tym tak, że sobie nawet nie wyobrażacie. Każdy posiłek to godzina łażenia za nią z talerzykiem i pilnowania. Anastazja wciąż się trochę boi, więc nie bardzo miałam możliwość odizolowania jej w innym pomieszczeniu, a łapanie jej i stresowanie tym mijało się z celem. Tak więc musiała jeść w tej samej przestrzeni gdzie stołują się Edzia i rezydentka Lana. Anastazja z jedzeniem się nie spieszyła, jadła najwolniej i często od miski odchodziła, nauczona tym, że być może będzie mogła do niej wrócić (heh, u nas nie ma możliwości zostawienia jedzenia, nic nie może się zmarnować, rezydenci to odkurzacze, zniknie w 5 sekund, nie ważne w jakiej ilości by to było). Przez godzinę od podania dziewczynom jedzenia musiałam się czaić, przenosić talerzyk Anastazji tam gdzie ona się przemieściła, musiałam pilnować czy Edzia i Lana jej ne wyżerają (oczywiście próbowały), odpędzać je tak, by nie straszyć Anastazji. Cyrk na kółkach :roll:

Po jakimś czasie odkryłam, że Anastazja lubi jeść i lubi karmę, która dostaje ale nie lubi suplementów które jej tam próbuje przemycać :roll: Tak więc, by kotę podtuczyć zwiększyliśmy liczbę posiłków tak, by w większości z nich nie było nagromadzenia kilku supli na raz.



 
 
Żywia 

Dołączyła: 25 Paź 2018
Posty: 604
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 24 Paź, 2022 12:57   

rany ale się zrobiła puchata :love:
ale ta mina?! a był z niej taki słodziak, a tu wygląda jakby jej kazali jeść za karę
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Lis, 2022 18:03   

Już od samego początku pobytu u nas Anastazja znalazła sobie koleżankę w Edzi :love: Dziewczyny codziennie ganiają się w zabawie po mieszkaniu i to jedyne momenty gdy widzę, że Anastazja układa ogon inaczej. Na początku nawet zastanawiałam się, czy z tym ogonem wszystko jest w porządku, bo w każdej innej sytuacji ogon tylko smętnie zwisa, a tylko podczas zabaw z Edzią ogon układa w kształt podekscytowanej nutki.
Widać, że życie domowe podoba się Anastazji, już wie gdzie ma stawić się po jedzenie i o stałych porach melduje się w pobliżu kuchni. Bardzo jej się spodobał ciepły kaloryfer obok którego jest legowisko i często tam śpi, wcześniej, gdy kaloryfery jeszcze nie grzały Anastazja tez szukała źródeł ciepła i bardzo często kładła się obok stojącej lampy, której światło trochę grzało.


 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Lis, 2022 20:08   

Jaka ona jest śliczna! :aniolek:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Gru, 2022 01:45   

Parametry nerkowe Anastazji nieco się pogorszyły. Niestety nie ma opcji na to by podawać kroplówki rzadziej niż 2-3 razy w tygodniu. Pije bardzo dużo wody mimo i tak sporej jej ilości dolewanej do karmy. Sika za pięciu, to w jakim tempie teraz idzie u nas żwir to sobie nie wyobrażacie nawet :roll: Na szczęście poza tym wszystkim Anastazja czuje się dobrze, a choroby po niej nie widać wcale. Wyleguje się przy kaloryferze, bawi się w nocy piłeczką, kradnie długopisy i zaczepia inne koty do zabawy ;)

Anastazja była bardzo grzecznym kotkiem i dostała prezent od Miaukołaja :) Pozowanie do zdjęć wychodzi jej raczej kiepsko, a do rozpakowywania oczywiście zaprosiła resztę ciekawskiego stada.




 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4702
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Gru, 2022 09:31   

no tak, jak pisać list to nikt nie chciał Anastazji pomóc ale jak przyszły prezenty to do otwierania wszyscy chętni ::
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023 13:03   

Anastazja pozwala sobie coraz częściej na zbliżanie do człowieka. Niestety tym człowiekiem nie jestem ja, tylko Hubert :cry3: Widziałam jak wskakuje na kanapę, siada przed nim i daje się pogłaskać :shock: Mimo, że to ja karmię koty, częstuje smaczkami i żyły wypruwam sobie by było im jak najlepiej i jak najbardziej komfortowo :evil:
Z jednej strony serduszko mam złamane, z drugiej ciesze się, że zaczyna przekonywać się do człowieka. Wiem, że kroplówki które muszę jej podawać nie należą do ulubionych zajęć w relacji kot-człowiek :?


Przyłapana na pielęgnowaniu rozczochranego futerka.
 
 
airam 
airam

Wiek: 29
Dołączyła: 01 Gru 2019
Posty: 1033
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023 14:02   

Jak jeszcze bezczelnie jęzor Tobie pokazuje...
_________________
"Świat się kręci i kręci i kręci. Ponieważ kot."
Ponieważ kot Jacek Dukaj
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023 14:24   

To w ogóle najbezczelniejszy kot jakiego znam :lol: ale tak to już jest z tymi mądralami, dobrze wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć :twisted: Gdy jest głodna to siada naprzeciwko mnie i patrzy mi prosto w oczy z pode łba, gdy nakładam kotom żarełko to Anastazja przychodzi i siada najbliżej mojej nogi, wie że jej nie sięgnę bo ręce mam wysoko, wtedy się nie boi bo zna tę całą procedurę, do tego w czasie trwania tych czynności, potrafi zdzielić łapą każdego awanturującego się, kotłującego się między moimi nogam i przeszkadzającego mi w czynnościach kota :lol: Robi tak tylko w tej sytuacji.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 04 Lut, 2023 19:44   

Nasza księżniczka Anastazja znów zaczęła nam wybrzydzać na jedzenie. Albo raczej na ilość supli w jedzeniu ukrytych. Często, gdy odmawia jedzenia, wystarczy nałożyć jej nowego i nie przyprawiać tego nefrkrillem, lespewetem czy renalvetem - bez tego zawsze jest smaczniejsze :roll: Zaczęła tez kombinować z zamienianiem się miskami i zaglądać do miski Edzi, a swoje zostawiać niedojedzone. Coraz częściej zaczynamy podejrzewać alergię pokarmowa u Anastazji, widzimy jak się drapie, ale ciężko ze smaczków nam zrezygnować - są takie jedne, przy których zapomina, że ukłucie igłą w ogóle boli.
Szukamy zdrowszych wersji, o jasnym składzie, gdzie nie będzie dodatków, które mogą zaszkodzić nerkom.


 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Mar, 2023 18:06   

Anastazja znalazła sobie nową ulubiona zabawę, a mianowicie polowanie na sznurek od rolet. Potrafi spędzać długie minuty na obserwacji sznurka, trącaniu go łapą i próbą złapania go w paszczę i wyniesienia gdzieś indziej. Oczywiście sznurka nie da się zabrać, ucieka jej z bezzębnej paszczy i zabawa zaczyna się od początku.

 
 
airam 
airam

Wiek: 29
Dołączyła: 01 Gru 2019
Posty: 1033
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Mar, 2023 20:49   

Ale jej się ładnie przybrało <3
_________________
"Świat się kręci i kręci i kręci. Ponieważ kot."
Ponieważ kot Jacek Dukaj
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 09 Mar, 2023 20:11   

Kobietki zrobiło się wiecej. :) Super widzieć, jak się otworzyła i wyluzowała. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]