Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Magdalena
Pon 19 Cze, 2023 17:35
CHUDY
Autor Wiadomość
borsukowa 
borsukowa

Dołączyła: 14 Kwi 2020
Posty: 303
Skąd: Rokietnica
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023 22:20   

Na ten moment zostają. Lekarz operujący nie doprecyzował podczas rozmowy telefonicznej, ze są niewyjmowalne. Powiedział, ze są głęboko w tkance mięśniowej i ze zabraklo czasu, bo był już za długo na stole operacyjnym. Podejrzewam, że jesli są głęboko w mięśniach, a on śmiga jakby ich nie było, to może lepiej będzie ich nie ruszać?
 
 
borsukowa 
borsukowa

Dołączyła: 14 Kwi 2020
Posty: 303
Skąd: Rokietnica
Wysłany: Sob 14 Paź, 2023 13:49   

Po wizycie kontrolnej i pobraniu krwi do badań wiemy, że zabieg nie obciążył nerek, ale niestety czeka nas kolejna runda leczenia toxoplazmozy. Podczas wizyty zaobserwowałyśmy z lekarka trzęsienie głowy i anizokorie, które prawdopodobnie są objawem toxo... po zbadaniu przeciwciał okazuję się, że lecznie było nieskuteczne.



W związku z zbliżaniem się zimnych dni i nocy Chudy nie może zostać dłużej w garażu. Pilnie potrzebuje nowego DT lub DS. Trzymajcie kciuki, żeby w końcu los się do niego uśmiechnął...

 
 
borsukowa 
borsukowa

Dołączyła: 14 Kwi 2020
Posty: 303
Skąd: Rokietnica
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 21:08   

Po poniedziałkowej wizycie u weterynarza wdrożyliśmy antybiotykoterapię na toksoplazmę. To leczenie da się mocno w znaki schorowanym nerkom Chudego, jednak są one na ten moment w dobrym stanie. Trzymajcie proszę kciuki, żeby nie oberwały za mocno.

Dodatkowo po podaniu odrobaczenia pojawiła się zmiana skórna, którą musimy również zdiagnozować pod kątem grzybicy. Dziwnie łuszczy się naskórek, a to przy alergii nie powinno występować.
Dodatkowo Chudy wylizuje ranę na brzuszku, która nie zagoiła się prawidłowo przez delikatnie wystającą końcówkę szwu.
Chudy obecnie przyjmuje antybiotyk, leki nerkowe, kroplówki i jest pielęgnowany naskórnie. Wymaga sporo uwagi, ale jego humor jest znakomity. Nie wykazuje żadnych objawów złego samopoczucia, całymi dniami wyleguje się na cieplutkiej macie grzewczej, ponieważ zimne ściany garażu i za krótka obecność człowieka wychładzają jego spragnione miłości serduszko... :placz:
 
 
borsukowa 
borsukowa

Dołączyła: 14 Kwi 2020
Posty: 303
Skąd: Rokietnica
Wysłany: Pią 27 Paź, 2023 10:18   



 
 
borsukowa 
borsukowa

Dołączyła: 14 Kwi 2020
Posty: 303
Skąd: Rokietnica
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023 21:03   

Chudy już nie taki chudy.. 4650g niezły kawał kota :) Dzielnie znosi wizyty kontrolne co 10 dni, badania krwi wskazują, że jakoś to znosi... Pozostał nam tydzień antybiotykoterapii i poznamy czy udało się wypędzić z tego silnego ciałka toksoplazmozę.

Poza tym po wprowadzeniu diety monoproteinowej kocur robi piękne kupy! serio, nie wiedziałam że można aż tak ładne :D haha
Czuje się dobrze, lecz ma trochę mniej sił na zabawę. Zrobił się gadatliwy, przez podaniem śniadania i kolacji słychać go w całym domu! Jest też bardzo ciekawski. Oczekuje, żebym otworzyła mu drzwi do garażu, aby mógł polofrować po posiadłości mojego stada.. niestety, nie jest to dobry pomysł.
Za tydzień moją przyjść pierwsze przymrozki... a ja obserwuję temperaturę w garażu, która zdecyduje o tym, kiedy Chudy trafi do szpitalikowej klatki... :(
 
 
borsukowa 
borsukowa

Dołączyła: 14 Kwi 2020
Posty: 303
Skąd: Rokietnica
Wysłany: Nie 03 Gru, 2023 11:56   

Wyniki badań po wizycie kontrolnej:
- toksoplazma wygląda na opanowaną, ale czekamy jeszcze na PCr, wg przeciwciał infekcja ulega wyciszeniu
-zniknął białkomocz
Odstawiamy antybiotyk i umawiamy się na kolejną wizytę kontrolną za miesiąc.
Obecnie Chudemu podaję kroplówkę dwa razy w tygodniu oraz leki na nerki codziennie.

Obecnie w garażu Chudego 11 stopni, temperatura z tygodnia na tydzień spada. Ale dzięki macie grzewczej Chudy wyleguję się na niej bezustannie. Przypomina o sobie miaucząc od czasu do czasu, zapraszając mnie do siebie. A na posiłki oczekuje codziennie o stałych godzinach :) Świetnie sobie radzi, jest rudym cudakiem na czterech nóżkach. W behawiorze też duży progres, przyzwyczaił się do mnie. Przychodząc do niego na kroplówki niemal sam wchodzi na moje nogi, aby przyjąć pozycję do podania wenflonu.
Poza tym, zauważyłam, że należy do bardziej spokojnych kotów, nie ma żadnych szkód w garażu, jedyną rzeczą jaką się bawi to wędki. Patrzy na nie, oczekując, aż się poruszą i momentalnie wysuwają się z jego słodkich łapuszek długie ostre pazury gotowe do ataku :)
 
 
borsukowa 
borsukowa

Dołączyła: 14 Kwi 2020
Posty: 303
Skąd: Rokietnica
Wysłany: Sob 16 Gru, 2023 11:20   

Chudy ma najlepsze święta w tym roku! Miaukołajów było aż dwóch! a to jeszcze nie koniec przecież ;) Popatrzcie tylko jak zadbali o jego dupcie :)



A tutaj nasza kochana wirtualna opiekunka przesłała dla Chudego paczuszke :love:



Baaaardzo serdecznie wszystkim dziękujemy! :serce:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1246
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Gru, 2023 19:22   

Odwiedziłam dzisiaj Chudego - to było nasze pierwsze spotkanie na żywo. Na początku był trochę obrażony, bo przerwałyśmy mu drzemkę :wink: Ale szybko się ogarnął :wink: i pokazał mi, jakim jest wspaniałym kotem. Urodzony model, aparat od razu go polubił. Chudy jest też chyba pierwszym moim modelem, który nie znał mnie wcześniej, a podczas sesji zdjęciowej rozmruczał się i pokazał brzusio! :aniolek: Chudy chętnie biegał za piórkiem, nie gardził smaczkami w nagrodę, podchodził blisko i z minuty na minutę czuł się coraz swobodniej.

Chudy, obyś szybko znalazł swój dom na zawsze, który pokocha się z całym Twoim bagażem doświadczeń :serce:

Zostawiam Wam kilka moich ulubionych kadrów ::









 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2739
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Gru, 2023 19:58   

Jaki on przystojny i puchaty :) Wypiękniał niesamowicie!
Cudne fotki - jak zawsze :: Fotograf i model się spisali na medal :ok:
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 302
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Gru, 2023 20:31   

Niesamowite oczy 😍
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1026
Skąd: .......

Wysłany: Nie 31 Gru, 2023 02:00   

Świetne ujęcia ❤️ Teraz widać jaką przeszedł metamorfozę, niesamowicie wypiękniał :aniolek:
 
 
jankers 

Dołączył: 26 Lis 2022
Posty: 162
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Gru, 2023 14:35   

Chudy mógłby wziąć udział w plebiscycie Przemiany 2023 roku! :modly:
Ostatnio zmieniony przez crestwood Nie 31 Gru, 2023 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Gru, 2023 16:29   

Jaki słodziak! :aniolek:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Gru, 2023 16:55   

Chudy już zdecydowanie nie jest chudy :aniolek:
 
 
airam 
airam

Wiek: 29
Dołączyła: 01 Gru 2019
Posty: 1033
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Sty, 2024 15:01   

Czy Chudy nie jest na diecie eliminacyjnej? Nie powinien dostawać w takim wypadku smaczków innych niż z tego samego źródła białka co karma, którą je - inaczej dieta jest bez sensu.
_________________
"Świat się kręci i kręci i kręci. Ponieważ kot."
Ponieważ kot Jacek Dukaj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]