Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Magdalena
Pon 19 Cze, 2023 17:35
CHUDY
Autor Wiadomość
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 301
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2024 00:21   

Chudy dostał zgodę na zabieg stomatologiczny. Odbędzie się on w przyszłą środę, 20.03. Ze względu na kłopoty nerkowe Chudego, będzie musiał dostawać kroplówki trzy dni przed oraz dwa dni po zabiegu. Przypuszczam, że będzie z tego powodu strasznie nieszczęśliwy, bo szczerze nie znosi kroplówek i to nawet jak wypadają tylko raz w tygodniu. Trzymajcie więc kciuki za niego oraz za nas, bo przyszły tydzień nie zapowiada się na łatwi :neutral: :wink:
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 301
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2024 15:44   

Oczywiście pokręciłam :lol: Chudy ma mieć kroplówkę trzy dni przed zabiegiem i dwa dni po zabiegu :ban: czyli łącznie dwa dni a nie pięć
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 301
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024 12:05   

Kilka dni temu Chudy przeszedł zabieg usuwania ząbków. Przez 6 kolejnych dni musi dostawać antybiotyk i preparat przeciwbólowy dwa razy dziennie. Poranne podanie wypada między 6 a 7 rano, dlatego po raz kolejny chapeau bas dla ekipy szpitalikowej - tym bardziej, że sama mogłam dotrzeć co najwyżej na 8:30 :neutral:

Następnego dnia po zabiegu Chudy powitał mnie w doskonałym humorze. Kręcił się, wywijał dupką, miauczał i robił wszystko, by ściągnąć na siebie uwagę człowieka. Chyba jeszcze nie widziałam kota w tak świetnej formie tuż po takiej procedurze. A przecież Chudy ma już swoje latka, a do tego nerki w średniej formie, więc można się było spodziewać, że zniesie zabieg gorzej, niż inni. Ale nie, fikał jak młody kociak, który uzębienie ma w porządku ;) Miałam taką gorzką refleksję, że może po byciu żywą tarczą dla jakiegoś zwyrodnialca, usuwanie zębów pod narkozą już Chudego zwyczajnie nie rusza...

Co dalej? Po tygodniu od zabiegu rozpoczynamy szczotkowanie tego, co mu z klawiatury pozostało. Na szczęście tylko raz dziennie, więc koleżanki dyżurne mogą wyłączyć budziki nastawione na nieludzką porę ;) Po 4 tygodniach Chudego czeka wizyta u dr prowadzącej, a po 8-10 miesiącach kontrola radiologiczna. Szwy rozpuszczą się same w ciągu 90 dni, dlatego na szczęście odpada konieczność wycieczki celem zdejmowania.

Ponadto u Chudego niezmiennie obserwujemy wspaniałe postępy behawioralne. Stał się szpitalikowym rudym słoneczkiem, które świeci niezależnie od pogody za oknem :serce:
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 993
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024 19:29   

Chudy ma znów gorszy okres.. Obecnie niestety zmaga się z przeziębieniem, ale pomimo tego pozostaje odważny i samodzielny. Aby pomóc mu w przejściu przez ten trudny okres, musimy regularnie wykonywać inhalacje z dwóch różnych leków. Inhalacje przeprowadzamy dwa razy dziennie, dbając o to, aby kotek otrzymał odpowiednią dawkę leków.

Dodatkowo, Chudy musi otrzymywać zakraplanie noska dwa razy dziennie. Ten prosty, ale istotny zabieg pomaga w oczyszczaniu dróg oddechowych i ułatwia oddychanie. Ponadto, zalecono nam podawanie kropli do oczu, 3 razy dziennie, aby złagodzić ewentualne podrażnienia i zapobiec powikłaniom.

Wszystkie te procedury są niezbędne do pełnego wyzdrowienia Chudego, dlatego starannie dbamy o ich regularne wykonywanie. Chociaż są to dla niego pewne niedogodności, nasz kotek znosi je wzorowo i zachowuje się spokojnie podczas każdego zabiegu.

Po świętach wielkanocnych mamy zaplanowaną kolejną wizytę kontrolną u weterynarza. Wierzymy, że Chudy będzie w lepszej kondycji i że wizyta ta potwierdzi poprawę jego stanu zdrowia. Trzymamy kciuki za szybkie ustabilizowanie się jego zdrowia i powrót do pełnej formy. Chudy to wspaniały kot, który zasługuje na jak najlepsze zdrowie i pełne szczęście.
 
 
Estel 
Cat Lady

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 53
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Mar, 2024 01:48   

Magdalena napisał/a:
nasz kotek znosi je wzorowo i zachowuje się spokojnie podczas każdego zabiegu.


No, przy ostatnim zakropleniu danego dnia jest tak zachwycony i spokojny, że wzorowo rozorał mi nawet najtwardszy odcisk na dłoni ;)

Ale, porcja głasków i szczotkowania ulubioną szczotką wystarczyła na zgodę. Ja mu się nie dziwię - dwa rodzaje kropli tyle razy dziennie (w 3 minutowych odstępach pomiędzy "wariantami"), po pół godziny inhalacji na sesję, teraz ten nosek i cała reszta, nie mówiąc o kroplówkach w niektóre dni... Święty by stracił cierpliwość. Trzymam kciuki, by po przeziębieniu nie było śladu, zwłaszcza, że powoli zbliża się jego Duży Dzień (TM).
_________________
"Icicle, icicle, where are you going? I have a hiding place, when spring marches in..."
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2024 21:25   

Co się wydarzy w ten duży dzień? :hm:
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 301
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2024 21:47   

Myślę, że chodziło o DT nie TM :wink: od jakiegoś czasu do Chudego zaglądają bowiem zakochani w nim ludzie, którzy uczą się podawać kroplówki, a na dniach mają zabezpieczyć balkon i cóż… jak wszystko pójdzie dobrze to tym razem Chudy spakuje swoją walizeczkę i przeniesie się do DT ::
Tymczasem jutro czeka go kontrola weterynaryjna w związku z zatkanym noskiem, ale szczegóły będą znały Magdalena i Rita, które zabierają go do kliniki.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7388
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2024 21:53   

Trzymam kciuki :)
 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 135
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024 10:10   

Chudy to kochany tulasek.. kiedy tylko go widzę, zastanawiam się jak "ktoś" mógł go tak skrzywdzić..
Jest przekochany, a kiedy ma dość bliskości, paca łapką :D :patyk:

Czekamy na dzień przeprowadzki Chudego do DT :serce:
Tęsknić będziemy bardzo.. :cry:













 
 
Erena 
DS Brunet i Blondyn

Wiek: 36
Dołączyła: 23 Lut 2024
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024 18:52   

Chyba będziemy się ustawiać w kolejce i bić o możliwość opieki nad Chudzielcem w razie wyjazdu DT :D Ominęła mnie ostatnio okazja poznania go, cieszę się, że czeka przystojniaka fajne, domowe życie, ale na poziomie egoistycznym żałuję, że nie było mi dane go poznać i wymiziać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]