Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PŁOTKA I DELFINA
Autor Wiadomość
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1026
Skąd: .......

Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 12:01   

Potwierdzam! Rybki po chwili od przeprowadzki poczuły się jak u siebie :) )) A z tym skakaniem na klamkę to była niezła akcja 🙈🤣 Ale szybko zaradziłyśmy jak ten problem ogarnąć 👌

Cudne wiadomości, że dziewczynki tak się dobrze czują u Ciebie i brawo Sherlock za ogarnięcie kwestii z suplami :D
No to kciuki dalej trzymamy za powodzenie socjalizacji :aniolek:
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 14:21   

Dziękujemy za wsparcie :)

Obiecana fotka szalika :lol:

_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 14:31   

_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 14:46   

Zabawa pierwszego dnia, z przodu Delfina, na poduszce Płotka



Tutaj Płotka obserwuje, Delfina w tunelu :D



Dzień drugi: Delfina sprawdza czy odpowiednio pachnę




Płotka w swoim żywiole



Dzień trzeci: Przytulanie :) Delfiny oczy :serce: Płotka zawsze rezerwuje ulubioną poduszkę



Cudowne piękności :aniolek: Z lewej Delfina, z prawej Płotka



I znów przytulanie :cool: tego nigdy dość

_________________
Kamaste
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1246
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 15:25   

Cudowne materiały, normalnie się wzruszyłam, że dziewczyny są już znowu zaopiekowane w domowych pieleszach. Wyglądacie, jakbyście się znały od zawsze ::
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 17:18   

nie widzę zdjęć :<
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1246
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023 19:04   

jaggal napisał/a:
nie widzę zdjęć :<


Są filmy :cool:
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023 13:22   

Spieszę z informacjami o Rybkach :) Dziś będą zdjęcia :)

Proces socjalizacji przebiega bardzo dobrze. Wszystkie punkty jak wymiana zapachów, pomieszczeń, zabawa po dwóch stronach drzwi, jak dotąd idealnie, nie zauważyłam żadnych niepokojących zachowań. Zaczęłam powoli uchylać drzwi, żeby się dziewczyny obwąchały z rezydentem.
Płotka jest zupełnie bezproblemowa, obwąchali się, nawet już chciała wyjść do rezydenta, co sugerowała łapką :cool: Rezydent luz totalny, oboje ciekawi siebie.
Delfina jest bardziej terytorialna i zaczęła syczeć, na co rezydent urósł w oczach, nastroszył się, więc zamknęłam drzwi i wracamy do większej wymiany zapachowej i zabaw po obu stronach drzwi.
Widać, że Płotka już bardzo chce mieć większy teren, ponieważ za każdym razem kiedy wchodzę do ich pokoju, Płotka próbuje uciec :aniolek: Delfina z kolei czuje się bezpiecznie i dobrze w osobnym pokoju i nie kusi jej wychodzenie.
Więc tutaj jest potrzebny czas i jeszcze raz czas :)

W zachowaniu Rybek niewiele się zmieniło. Jedzą ze smakiem, sprawy kuwetowe wzorowo. Miały lekki problem ze spojówkami, jakieś zapalenie, dostały krople i już wydaje się być dużo lepiej. Jak tylko wejdę do pokoju to Delfina już czeka, żeby wskoczyć na kolana i lizać, miziać, przytulać. Nawet jak sprzątam kuwety to wchodzi mi na plecy i próbuje dać do zrozumienia, że jeszcze nie skończyła się przytulać :) Natomiast Płotka rozkwita, z każdym dniem widać, że przywiązuje się do mnie coraz bardziej. Więcej chce być blisko, coraz bardziej domaga się miziania i ogólnie widać, że jest dużo bardziej zrelaksowana niż w szpitaliku.
I tak sobie mijają dni, a ja jestem trochę rozdarta pomiędzy pokojami. Ale myślę, że już niedługo wszyscy będą się kumplować :)
_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023 13:36   

Drzemka z Delfiną :serce:





Płotka też dołączyła po chwili :) :serce:





Delfina na kolanach, Płotka tuż obok






Delfina :serce:



Płotka i tutaj wielkie zdziwienie sama przyszła i leżała na kolanach :aaa:




A tak dziewczyny czekają jak wychodzę z domu :shock: i jak tu wyjść :shock: szyby brudne od remontu, ale musiałam to uwiecznić :) Z lewej Płotka - postaram się uchwycić więcej jej wzroku, bo ona patrzy na mnie jak zakochana :) Zresztą Delfina też czasem ma taki błogi wzrok, że ja się rozpływam

https://nadira.egnyte.com/dd/OKq1TG0Bps/?entryId=aeec3a61-772e-4f54-8a95-8ea4c8771d25&thumbNail=1&w=400&h=1200&type=proportional&preview=true
_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023 13:38   



Z podekscytowania źle wstawiłam zdjęcie :lol:
_________________
Kamaste
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1026
Skąd: .......

Wysłany: Sro 29 Lis, 2023 20:04   

Awww cudowne wiadomości 🥰🥰🥰 Dziewczynki pięknie u Ciebie rozkwitają ❤️
Ogromnie trzymam kciuki, żeby się zakumplowały z rezydentem. Tak jak mówisz czas, czas i cierpliwość.
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023 15:36   

W opatrzeniu się kotów pomaga siatka w drzwiach zamiast uchylania drzwi. Koty mają szansę się obserwować i zaznajomić ze swoimi ruchami, zapachami. Może warto spróbować?

Rybki pięknie rozkwitają :)
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023 17:39   

Tak. Siatka już przyszła, niebawem założę i zdam relacje jak proces obwąchiwania przebiega :cool:
_________________
Kamaste
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 302
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 03 Gru, 2023 12:34   

"Umrzeć - tego nie robi się kotu" - przejmujący wiersz naszej noblistki opisuje śmierć właściciela, lecz gdy poznałam Płotkę i Delfinę pomyślałam, że zwrot z adopcji jest dla kota dokładnie takim samym przeżyciem. Mieszkanie, w którym spędziły całe życie zostało zamienione na klatkę, a zamiast ukochanej rodziny miały stado obcych bab - nie te zapachy, nie te hałasy, nie te widoki, no wszystko nie tak. Przez pierwsze tygodnie chyba każdej z nas pękało serce na dyżurach. Potem Rybki postanowiły nam zaufać i otworzyły się przed nami jak śliczne kwiatuszki ;) Nie zliczę, ile razy padało pytanie "jak ktokolwiek mógłby oddać tak cudowne koty??". Intensywność, z jaką Płotka i Delfina okazywało nam miłość, zwiększała się z dnia na dzień. No nie było dyżurnej, która nie byłaby w nich zakochana, a do pełni szczęścia brakowało tylko domku. Aż w końcu stało się - świat Rybek znów stał się kolorowy! Dzisiaj jak patrzę na ich zdjęcia z DT to myślę, że dokładnie tak wyobrażałam sobie Płotkę i Delfinę w domowych pieleszach ;) Kamaste, wielkie dzięki, że dałaś im tę możliwość, ich potrzeba kocio-ludzkiej miłości zdecydowanie przewyższała nasze dyżurowe możliwości ;)
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Pią 15 Gru, 2023 15:03   

Dziękuję 3łapcie! Wzruszyłam się czytając to! Tak to prawda, dziewczyny potrzebują ogromu miłości, przytulania i głasków. Ale są takie urocze, że z największą przyjemnością i zaszczytem dam im to, czego potrzebują :)

Co u Nas? WIELKIE ZMIANY :)

Siatka się pojawiła. Z dumą i szczęściem zamontowałam. Byłam niesamowicie ciekawa jak dziewczyny i rezydent zaczną się zachowywać.
No i patrzcie tylko, coś tu knują prawda?



Oczywiście, że knuły, siatka była dosłownie 2 godziny. Po intensywnej burzy mózgów i ustalaniu co zrobić z tą przeszkodą, Rybki po prostu staranowały siatkę :shock:
Ok, naprawiłam, wzmocniłam. Nie z nimi te numery! I tak jakoś wylazły, nie wiem jak!
Agentki! :roll:

Ale jakie było moje zdziwienie, jak nie zobaczyłam żadnej agresji, żadnego syczenia. Płotka z rezydentem luzik totalny, wąchanie i każdy poszedł w swoją stronę eksplorując nowe tereny. Delfina na początku omijała rezydenta. Jak się spotkali to schodzili sobie z drogi. Raz dziennie słyszę jakieś syczenie ze strony Delfiny, ale rezydent schodzi jej wtedy z drogi i jest ok.
Tak więc ogłaszam, że mamy wielki sukces! W dzień są wszyscy razem, śpią w jednym pomieszczeniu. Zabawa z wędkami jest najlepsza. Tylko ja nie mam trzech rąk na trzy wędki. Rezydent na szczęście obserwuje i czeka aż dziewczyny trochę się zmęczą, aby na koniec sam zapolować na zabawkę :lol: Nocą je jeszcze zamykam w osobnym pomieszczeniu. Jednak wolę mieć oko na nich, ale jak wychodzę na godzinę czy dwie to raz po raz też ich zostawiam razem. A jak wracam to wszyscy się przeciągają, więc po prostu cieszą się spokojem i drzemią jak mnie nie ma :D
Płotka z rezydentem zachowują się jakby znali się od lat :cool: oglądają razem ptaszki za oknem, często wąchają się. Ale Płotka to jest Królowa Łagodności, a rezydent jest jej ciekawy, ale zupełnie się nie narzuca :lol:
Delfina ewidentnie chce być Panią tego domu. Zaczęła korzystać z kuwety rezydenta, nie zakopując swoich spraw :roll: chociaż w swojej kuwecie też rzadko zakopuje, więc nie jest to coś dziwnego. Ale rezydent nie jest zadowolony, bo potem idzie do swojej kuwety, stoi przed nią i cichutko miaucząc daje mi do zrozumienia, żebym to posprzątała, bo on tam sikać nie będzie :roll:
Delfina też zaczęła sypiać w ulubionych miejscach rezydenta, ale nie zauważyłam, żeby to komuś przeszkadzało
Niezwykle urocze jest to, że obie chcą bardzo często leżeć na moim brzuchu, albo klatce piersiowej. Płotka niewinnie przychodzi i daje do zrozumienia łapką, żebym ją wciągnęła. No i jak tak leży i robi drzemkę, to po jakimś czasie przychodzi Delfina i kładzie się tak blisko, że Płotka zmienia miejsce na przy nogach :lol: Ale tylko jak Delfina sobie pójdzie, to Płotka za chwilę wraca. Więc tak się wymieniają leżeniem na człowieku, a ja jestem zachwycona. Obie uwielbiają buziaki w głowę, więc jak leżą blisko mojej twarzy, to zawsze mam okazję im dać milion buziaków :lol: :aniolek:
Jak cudownie mieć home office z tymi słodziakami

Płotka zadowolona leży na mnie





No i zobaczcie jak ona patrzy.




A rano jak je wypuszczam to Płotka przychodzi i leży jeszcze ze mną kilka minut




A tu Delfina bardzo zmęczyła się tym czytaniem






Muszę poszukać filmu z pierwszego spotkania, bo gdzieś mi się zapodział. A nie było łatwo w tych emocjach coś nakręcić, bo to stało się jakoś szybko i nieplanowanie :lol: :lol:
Ale bardzo się cieszę, że cała trójka toleruje się. I mam nadzieję, że niebawem będą się bardzo lubić :D
_________________
Kamaste
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]