Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PŁOTKA I DELFINA
Autor Wiadomość
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024 17:52   

Przede wszystkim Płotka i Delfina bardzo dziękują za świąteczne paczki! Dziękujemy Largo i Lili, Działowi HR za szlachetną paczkę. Dziękujemy za każdą zabawkę, matę, myszkę, za każdy przysmak i mnóstwo karmy! :) Jestem wzruszona ilością prezentów, dziewczyny z ciekawością i ekscytacją wąchały wszystko, czekając aż już będą mogły się najeść :lol:

&thumbNail=1



Takie to pyszne! :aniolek:



_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024 18:24   

A teraz wieści :cool:

Od ponad tygodnia Dziewczyny są już cały czas razem z rezydentem. No i zawładnęły mieszkaniem :D Sprawy kuwetowe wymknęły się spod kontroli, bo obie załatwiają się w kuwecie rezydenta ;) Skutecznie chcą jego zapach przykryć swoim. Pomogło na szczęście postawienie jednej z ich kuwety obok tej rezydenta, bo już teraz wszyscy robią swoje sprawy do każdej kuwety. Rezydent przestał stać i nawoływać miauczeniem, że to jego kuweta i mu śmierdzi :patyk: Więc pełen sukces, wszystkie kuwety kotów są :lol:

Zauważyłam, że Płotka z rezydentem zaczynają się bawić wspólnie, co było bardzo przyjemne dla oka, że tak się dogadują. Z kolei jeszcze większy wzrusz miałam kiedy zobaczyłam Delfinę śpiącą obok rezydenta! No bo wcześniej to się raczej unikali :shock:

Odkryłam też, że Płotka drapie uszka ze stresu. Jak nie było mnie przez 2 tyg, i wróciłam, to zobaczyłam czerwone uszka i niestety mocno się drapała. Jednak po kilku dniach już wszystko się zaczęło goić. Już się martwiłam, że może znów alergia na karmę. Ale chyba to właśnie stres, bo przecież Dziewczyny uwielbiają być blisko człowieka. I to jak najczęściej! Najlepiej to spałyby na klatce albo kolanach cały czas :lol:
W nocy obie śpią ze mną, muszę się do tego przyzwyczaić, bo potrafię obudzić się z futrem na twarzy i czasem jeszcze jest to dla mnie zaskakujące :lol:

Bardzo są zadowolone, że już nie są zamykane na noc i mogą się tulić jeszcze więcej :aniolek:

Obie są totalnie kochane i widać, że niesamowicie wdzięczne za dom, chociażby tymczasowy. A czują się tutaj doskonale, co potwierdzają pozycje w jakich śpią i ogólnie sporo przytulania i mruczenia :)








A na święta dostały ode mnie po pierogu z kocimiętką, no bo nie mogły zjeść takiego ze stołu :lol:





Delfina jest możliwa w tych pozycjach :)




A to jest częsty widok :lol:



Słodka Płotusia ;)





I Delfina, nie wiem która jest bardziej urocza :wink:

_________________
Kamaste
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1026
Skąd: .......
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024 19:10   

O mamo, co za rozczulające widoki 😻😻😻😻
Rybki się w pełni odwdzięczają za kochający dom 😊
Super, że kuwetowy problem z rezydentem rozwiązany 👍
A uszka obserwować, gdyby drapanie nie ustępowało, warto będzie umówić wizytę kontrolną.
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024 17:05   

Drapanie ustało i po drapaniu nie ma ani śladu 🥳🥳
_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Wto 26 Mar, 2024 15:19   

Rybki coraz bardziej pokazują się jako kochane, potrzebujące bliskości człowieka kotki.

Delfina zawsze wita mnie przy drzwiach, nawet jak wyjdę na chwilę, to zachowuje się jakby nie było mnie cały dzień i głośno daje do zrozumienia, że się stęskniła. Ostatnio bardzo lubi być tulona i noszona na rękach. No nie dziwi mnie to, przecież to Królowa domu jest 😁
Jej czułość nie zna granic, lizanie, wtulanie się, po prostu bycie blisko, często. Niebawem pojawi się filmik jako dowód jej cudownej miłości i czułości.

Płotka niewiele się zmieniła, wciąż jest niesamowitym pieszczochem. Widać, jak bardzo jest zadowolona i zrelaksowana, np przez fakt, że od grudnia nie drapie się za uszkami. Jednak Płotka dużo subtelniej pokazuje, że chce się przytulać. Np przyjdzie i wyda cichutki dźwięk i wtedy już wiem, żeby jej robić miejsce i zaprosić ją do przytulania. A jak już się ułoży odpowiednio, to potrafi tak leżeć godzinami, a ja czasem siedzę głodna, bo przecież takiego słodziaka nie wolno zrzucać z kolan :)
Delfina natomiast po prostu pakuje się dupką wszędzie i zawsze na kolana, na klatkę piersiową, przy twarzy :) bez uprzedzania, bez pytania :lol:

To ich zachowanie przy pokazaniu, że chcą i potrzebują czułości jest tak urocze, że ja przepadłam.


Ale ale, szykują sie wielkie zmiany. :aniolek: Ostatnio pojawiła się ankieta adopcyjna. Jesteśmy już po spotkaniu zapoznawczym, przedadopcyjnym. Więc dziewczyny są wstępnie zarezerwowane do adopcji. Myślę, że pęknie mi serce... Ale głęboko ufam, że będzie to dla nich dom już na zawsze. Kochający, wspierający, dający im mnóstwo miłości, czułości, której tak potrzebują.
Rybki przedstawiły się bardzo dobrze, Delfina była trochę zestresowana, jednak Płotka nadrobiła za siostrę dając się miziać, nawet po brzuszku przez prawie całe spotkanie przedadopcyjne.

Rokowania są dobre, więc trzymajcie mocno kciuki za powodzenie adopcji!


A dodatkowo, po 5 miesiącach prób obcięcia pazurków Delfinie, wreszcie się udało. Okazało się, że wyciskany sosik przysmak dla kotów zrobił robotę. Delfina się tak zajadała, że nie zorientowała się, że pazurki szybciutko obcięłam :)

Płotka natomiast obcinania pazurków się nie boi, i grzecznie czeka, aż skończę po czym oczywiście dostaje przysmak w nagrodę :)
_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024 16:12   



Płotka














_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024 16:19   

Delfina















_________________
Kamaste
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024 16:44   

Miłość Delfiny







Płotka słodziaaaak





Codzienne śniadanie z Delfiną wygląda tak:








_________________
Kamaste
Ostatnio zmieniony przez crestwood Czw 28 Mar, 2024 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2739
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024 21:23   

Świetne zdjęcia i filmiki :good:
Jakie one są cudne i słodkie :love: Kochane są.
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2024 09:34   

Dziś jest ten dzień. Dzień, w którym Rybki przeprowadzają się do domu stałego!
Po kilku spotkaniach, po sprawdzeniu nowego domu, ufam i wierzę, że będzie to kochający, dobry dom na stałe :)
Od kilku dni codziennie coś przygotowuję tak, aby Rybki nie stresowały się za mocno dziś. Więc dziś w zasadzie zostaje mi spakować je do auta i zawieźć.
A obie od rana wykazują niesamowitą czułość. Pewnie czują, ale okazują to na swój sposób, są kochane i dużo bardziej przytulaśne (jeśli bardziej się da) :aniolek:

Wieczorem, jeśli będę w stanie, opiszę jak przebiegła podróż i pierwsze chwile w nowym domu :)
Ale uczucie mam takie, jakby mi dzieci wyfruwały z gniazda. No cóż taka jest kolej rzeczy :roll:
_________________
Kamaste
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1026
Skąd: .......
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2024 13:08   

Zbudowałaś z nimi piękną więź, więc na pewno jest to dla Ciebie trudne. Ale to też jest ta piękna część bycia domem tymczasowym, gdy możemy dać iść w świat naszym podopiecznym. Zobaczysz jak będzie potem miło dostawać info z domu stałego co tam u nich :)
Trzymaj się! I kciuki za szybką aklimatyzację dziewczynek :good:
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 301
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2024 14:33   

Pełne wzruszenie! Wspaniałe koteczki, wspaniały dom tymczasowy i w końcu wspaniałe zakończenie poszukiwań DS!
 
 
Kamaste 
Kama

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2023
Posty: 39
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: Wczoraj 9:52   

Tak, jest to dla mnie słodko gorzkie. Z jednej strony cudownie, że mają już dom stały. Z drugiej tęsknię.

No i stało się... Dziewczyny wyadoptowane.

W drodze trochę śpiewały, miauczały. Ale nie tak intensywnie jak podczas jazdy do weta. Na miejscu od razu wyszły z transportera, i zaczęło się zwiedzanie, ocieranie, eksplorowanie nowego terenu. Nie bały się, Płotka chodziła z ogonem dumnie podniesionym do góry. Delfina była dużo bardziej emocjonalna, ale również wszystko zwiedzała.

Rybki są bardzo dzielne!
Obie dorwały się do trawki, która była dla nich przygotowana. Delfina wskoczyła na kolana nowego Opiekuna :) Dały się głaskać i ogólnie były ciekawe wszystkiego.

Jedyne dźwięki na klatce schodowej trochę wystraszyły Dziewczyny, głównie Delfinę. Obie schowały się za kanapę, ale po chwili wyszły i znów było mizianie i zwiedzanie.

Wieści z DS:
Wieczorem obie zjadły kolację bez problemu. Robią siku i nawet już były kupki w kuwecie! :aniolek:
"Płotka miała dzisiaj ciężką noc, prawie całą noc pomiałkiwała. Może Ciebie szukała :cry: Ale teraz wyszła do nas i już wygląda lepiej. Obie przychodziły się przytulać w nocy i ładnie do kuwet się załatwiały. Śniadanie przynajmniej w połowie obie zjadły. Delfina w większości raczej na szafie była, albo z brzegu obserwując, albo w jednym z kontenerów"


Trzeba dać im czas i przetrwać te kilka dni. Ale i tak Rybki są przekochane i wiadomo, że przeżywają tak wielką zmianę. Tak samo jak ja muszę "odchorować" emocjonalnie, tak samo one. Ale radzą sobie bardzo dzielnie.
Trzymam kciuki i mam nadzieję, że szybko będą czuły się jak w domu! :serce: :serce:
_________________
Kamaste
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]