Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
zabezpieczenia balkonu, okien itp.
Autor Wiadomość
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 19:32   

pozowoliłam sobie wrzucić twoje zdjęcie na mrumru bo akurat tam padło pytanie o zabezpieczenie okien połaciowych tylko w dachu

czy ja dobrze widzę, że ta siatka u góry jest na skobelki? bo nie jestem pewna czy rozumiem w jaki sposób okno daje się otwierać mimo siatki :hm:
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 20:30   

Najpier otwieram okno, mam w pogotowiu siatke i oczy dookoła głowy, czy gdzieś nie czają się futrzaki. SIatkę umieszczam w oknie, jest od dołu oparta na parapecie,od tyłu ma blokady, co by sie nie przesuwała w stronę otwartego okna. Od góry jest, jak to nazwałas skobelek, który mocuje siatkę. Moje okna są właśnie oknami w dachu, z boku, nie w suficie...chociaż bardzo chciałam, ale koszty były zabójcze.
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 20:58   

Kasiu a możesz dać jeszcze jakieś zdjęcie - zbiliżenie mocowania u góry i na dole?
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 21:14   

Pewnie, ale zrobie zdjecia za dnia, o.k., bo teraz jest ciut ciemno, a z lampa to nie to samo, a jak masz ochote naocznie sprawdzic, to zapraszam.
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 17:23   

Link do zdjęć mocowań, pierwsze zdjęcie to mocowanie u góry, kolejne na dole, a ostatnie to zawias z dołu innego okna, ponieważ otwory okienne są nierówne, trzeba było sobie radzić...Uważam, że mocowania na zawiasy (czyli pierwsze i ostatnie) są dużo bardziej bezpieczne, ale jak się nie da, to może być to drugie. Mam nadzieję, że jakoś pomogłam. A dodatkowo 2 nowe zdjęcia Amadeuszka - sesja łóżkowa...:) i Zuzi..też sesja "na leniucha".

https://picasaweb.google.com/kachna.kazmierczak/20110302MojeKotusieLuty2011#
Ostatnio zmieniony przez pantea Pią 27 Maj, 2011 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012 16:11   

Czy macie może aktualne namiary na kogoś, kto zabezpiecza okna i balkony?
Koleżanka dzwoniła do p. Marcina (info z forum), a pan Krzysztof nie odbiera telefonów... :cry:
Jakieś inne pomysły osobowe?
Z góry bardzo dziękuje w imieniu koleżanki :D :serce:
 
 
Żaneta 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Lip, 2012 21:08   

WITAM. Ja tez mam pytanko czy macie moze jakies namiary na kogos kto zamontuje siatke na balkoniku. Bede wdzieczna za pomoc :-)
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012 14:54   

Hej :)
ja niestety mam siatke "zrób to sam" ;)
_________________
 
 
Żaneta 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012 15:48   

ja w poprzednim mieszkaniu też miałam teraz sie przeprowadzilismy i niestety nie ma mi kto tego zrobic dlatego pilnie szukam namiaru na jakas firme.... bo niestety kociaki maja kategoryczny zakaz wychodzenia na balkonik a bardzo bym chciała chociaż tyle im dać "wolnosci " :)
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 23:20   

może się komuś nada: http://www.siatkadlakota.pl/
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
maciej83 

Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 105
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013 21:41   

W tym roku sezon okienny został otwarty ale pogoda swiąteczna spowodowała małe opóżnienie
a było już tak pięknie :cry:
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 13:09   Woliera/wybieg dla kota

Hej,
Czy ktoś na forum ma jakies osobiste doświadczenia z budowaniam woliery/wybiegu dla futer w ogrodzie,ewentulanie ma kogoś do wykonania takiej woliery?

Działka spora, na niej dwa domy, psów w ogródkach bez liku, i ruchliwe ulice rzut kamieniem. nie wypuszczam stworów, ale bardzo chciałyby się nacieszyć trawką i powietrzem.

Pozdrawiam
Ola
 
 
kfiatek 

Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 17:58   

Ja osobiście nie mam, ale ze znajomych piękną wolierę ma Agnieszka z Hibaru - przemiła dziewczyna, na pewno z chęcią podpowie to czy owo (http://hibaru.pl/kontakt.html)
 
 
Dominika 

Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Maj, 2013 19:27   

hej,

jak Wasze zwierzaki reagują na siatkę na balkonie? Czy się po niej wspinają?

Ja mam w domu dwa młode diabły, jedna jest alpinistką, a drugi przegryzkiem. Moje drobna kotka aktywnie działa w 3D, nie było jej tylko na naszych lampach, choć próbowała. Dla kocurka z kolei wyzwaniem, z którego trudno mu zrezygnować, jest przegryzanie linek i sznurków. Przyznam, że trochę się boję, że one tę siatkę rozszarpią, i jeszcze nie daj Boże, wypadną.

Czy dla Waszych kotów siatka stanowi atrakcję? Czy zupełnie ją ignorują?

Z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.
 
 
maciej83 

Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 105
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Maj, 2013 20:00   

Siatka musi mieć troszkę luzu tzn. ugina się gdy kotka oprze na niej łapkę, jest wzmocniona - w środku jest drut czyli nie do przegryzienia.Mam szeroki zewnętrzny parapet i w ten sposób jest to "deptak" po którym uwielbia chodzić leżeć obserwować ptaki i cały ruch uliczny.Wykładam kawałek wykładziny aby blacha nie parzyła w łapki gdy się nagrzewa.Bardzo często gdy patrzy za jakimś ptaszkiem opiera się o siatkę i w niczym jej to nie przeszkadza. A siatka dla mnie to komfort szeroko otwartego okna i przede wszystkim bezpieczeństwo pupila.Dodam że zabezpieczenie okna przed zamknięciem jest tak samo ważne i to że śmiało zostawiam otwarte okno wychodząc z domu. Wieczorem mała uwielbia leżeć i wsłuchiwać się w to co dookoła się dzieje. Uważam ją za bezpieczną dodam że to samoróbka mogę wysłać lub tu zamieścić zdjęcia . :wink:
_________________
Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]