Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
zabezpieczenia balkonu, okien itp.
Autor Wiadomość
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 25 Paź, 2017 10:27   

Zuzk, a tam jest rzeczywiście tak wysoko?
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 25 Paź, 2017 12:37   

saszka napisał/a:
Zuzk, a tam jest rzeczywiście tak wysoko?


W tym miejscuy ktore widac na zdjeciu pewnie ok 2 metrow ale schody prowadza na poddasze woec im dalej tym gorzej. No noe wiem moze przesadzam ale SuperMocni sa jeszcze tacy mali, i wiem jak potrafia z rozpedu przeleciec np po blacie wiec jesli wpadna w ten sposob na ten nieszczesny stopien to nie wyhamuja i tragedia gotowa
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 25 Paź, 2017 12:41   

Ja myślę tak samo jak Zuzk.
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 11:00   

Czy ktoś ma doświadczenie z zabezpieczaniem okien dachowych (typ ,,Velux'', czyli otwierających się poprzez obrót wokół osi poziomej) na poddaszu?

Chodzi o takie coś:
https://photos.app.goo.gl/jrYpNzBTgoQ9WEEe2

Jak widać okna można otworzyć na taką szerokość, że kot nie przelezie. Podobno też są na tyle ciężkie, że nie ma szans, żeby zwierzak sobie tę szparę sam poszerzył. No ale przydałoby się jakieś zabezpieczenie, żeby móc wietrzyć przy kocie, etc.

Mieszkanie wynajmowane, więc zbyt inwazyjny montaż czegokolwiek nie wchodzi w grę.
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
Ostatnio zmieniony przez saszka Sro 24 Sty, 2018 12:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 11:30   

Essi ma takie okna. I ma na nich założony ogranicznik po prostu żeby nie mogły się otworzyć bardziej niż do jakiegoś poziomu. Ale jeden z tych lepszych ograniczników, więc może zadzwoń do niej i dopytaj :)
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 11:39   

saszka napisał/a:
Czy ktoś ma doświadczenie z zabezpieczaniem okien dachowych (typ ,,Velux'', czyli otwierających się poprzez obrót wokół osi poziomej) na poddaszu?

Chodzi o takie coś:
https://photos.app.goo.gl/jrYpNzBTgoQ9WEEe2

Jak widać okna można otworzyć na taką szerokość, że kot nie przelezie. Podobno też są jest na tyle ciężkie, że nie ma też szans, żeby zwierzak sobie tę szparę sam poszerzył. No ale przydałoby się jakieś zabezpieczenie, żeby móc wietrzyć przy kocie, etc.

Mieszkanie wynajmowane, więc zbyt inwazyjny montaż czegokolwiek nie wchodzi w grę.


Jedyne co mi się kojarzy to jak ma zrobione zabezpieczenia Dom Tymczasowy na Poddaszu:

https://www.facebook.com/...?type=3&theater
 
 
taternik 

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 14:02   

einfach napisał/a:


Niczym innym niż ograniczniki tego chyba nie zabezpieczysz, bo po prostu nie dasz rady okna otworzyć. :-)
Potwierdzam, że kot sam nie poszerzy otworu, okna dachowe są bardzo masywne.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 14:06   

u Wiedźmina zabezpieczałam siatką i takerem do ramy okna - nadkładając siatkę na tyle, aby można było okno szeroko uchylać. oczywiście i od góry i od dołu okna; minus taki, że przy zamkniętym oknie siatka chowa się do wewnątrz.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 14:26   

Tu widać tę konstrukcję?
http://forum.kocipazur.or...p=141864#141864
Masz może więcej zdjęć? I jaka to jest siatka?
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 14:30   

tak. zdjęcia tylko te, które są w albumie.
siatka zooplusowa.
Ważne by szerokość uchylności nie pozwalała kotu położyć się na siatce jak w hamaku. Mimo wytrzymałości siatki i mocowania zszywkami tapicerskimi bezpieczniej, by się na niej nie kładł..
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 14:37   

einfach napisał/a:

Jedyne co mi się kojarzy to jak ma zrobione zabezpieczenia Dom Tymczasowy na Poddaszu:

https://www.facebook.com/...?type=3&theater


to jest faktycznie dobry patent, ale możliwy tylko dla okien otwieranych dołem do zewnątrz. Jak mocowanie jest pośrodku ramy, czyli dół okna na zewnątrz, góra do wewnątrz, to ramki musiałyby być także od góry. Sam koncept bardzo dobry, pręty lepsze niż siatka (nie ma ryzyka przememłania przez kota)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Maj, 2018 22:58   

Tutaj można wybrać opcję moskitiery z siatką stalową.
Chyba będę zamawiać dla mojej Mamy, więc jak sprawdzę, to dam znać.
 
 
mariannnowa 

Dołączyła: 20 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019 12:08   

ja dla mojej małej łobuziary i uciekinierki zainstalowałam siatkę na balkonie i w oknach - teraz moze nadal czuć świeże powietrze ale być bezpiecznie w domku :D Jak kupowałam siatkę u nich
https://www.siatkidlakotow.pl/ to mi fajnie dopasowali do tego gdzie mieszkam jaki mam balkon itp oraz do łatki i jej charakterku :D
 
 
Klakson22 

Dołączyła: 24 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 07:36   

Hej,
kupiliśmy mieszkanie z wielkim tarasem (prawie 40m2). Jak możemy zabezpieczyć balkon poza siatką? Nie chcemy siatki. Macie jakies pomysły? :)
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 13:17   

Klakson22 napisał/a:
Hej,
kupiliśmy mieszkanie z wielkim tarasem (prawie 40m2). Jak możemy zabezpieczyć balkon poza siatką? Nie chcemy siatki. Macie jakies pomysły? :)


panele ogrodowe?

https://www.facebook.com/...?type=3&theater
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]