Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Żywienie kotów (karmy, BARF)
Autor Wiadomość
Iwona_Spike 

Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 116
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 14:00   

A je jeszcze dodam, że najlepiej byłoby dociec, co uczula kotkę. Zacząć od podawania malutkich ilości mięsa, ale jednego rodzaju. BARF-a można skomponować z bardzo wielu rodzajów mięsa i jestem przekonana, ze jakieś kota nie uczuli.

A na karmy, gdzie jest duzo węglowodanów uważałabym zwłaszcza, bo niedługo moze jeszcze dojść problem z cukrzycą...
U nas 2 koty są na całkowitym BARF-ie i wszystko wskazuje na to, ze jest bardzo dobrze, kuwetkowo rewelacja, odpowiednia ilość wody dostarczona z pożywienem i brak węglowodanów :twisted: Co u cukrzyka w remisji jest podstawą - w niedzelę po południu cukier 60 :wink:
_________________
Spike i Koko - moje Kocie Serduszka...
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 18:55   

Ania G. napisał/a:
Villemo7 napisał/a:

Doprecyzuj, bo nie bardzo rozumiem.

Zależy co oznacza testowane. Podawane jako pokarm czy sprawdzanie strawności in vivo?

Jeszcze raz powtórzę - nie ma znaczenia testowanie na zwierzętach, ale skład. Z tych wymienionych polecam Applaws.

Almo nature - 4 zł/ 70 g to ponad 50 zł za kg - ooo pani toż to prawie cena wołowiny kobe. No dobra przesadzam, ale za tę cenę to masz prawie prawo żądać, żeby krowy były przynajmniej masowane w trakcie chowu.

A jeśli chcesz mieć pewność, że pożywienie Twojego kota nie było testowane, a jest dla niego odpowiednie przejdź na BARFa. Dajesz tylko składniki, które sama zakupiłaś, a zatem masz możliwość sprawdzenia pochodzenia i jakości.


Dzieki. Doprecyzowuje - moj kot jest na jednej karmie Hills ZD, wg zalecen wetki. Jak zaczynam kombinowac z jedzeniem zaczynaja sie problemy skorne i brudzenie uszu, nerwowosc u koty itd. Miala teraz 6 miesiace diety na Hillsie. I chce w koncu wprowadzic cos dodatkowego. Nie chce ryzykowac z gotowaniem jej miesa, chociaz oszalalaby pewnie ze szczescia. Testowane in vivo. Dla mnie wlasnie testowanie ma znaczenie. Wolalabym wybrac karme pelnowartosciowa i niestestowana. Ale widze, ze polecasz BARFa. To oczywiste, ze koty sa miesozercami, w takim razie dlaczego wetki proponuja jedna karme na diete dla kota? I dlaczego proponuja karmy, ktore w skladzie maja syf? Musze wiecej poczytac, czego szukac w skladach, bo przyznam, ze nie interesowalam sie tym jakos super szeroko. Raczej powierzchownie. Ufalam wetkom. Kingi kot, nie pamietam imienia kotki, tez jedzie na Hillsie. W ogole dotychczas slyszalam o tej firmie duzo dobrego, a tu popatrz :/


My już od Hilsa odeszliśmy jakiś czas temu.
Dziewczyny są teraz na Orijenie mokrym Animondy i różnym mięsie.
Chcemy też spróbować z Power of Nature. Hils jak za te pieniądze ma słaby skład :roll:
U Mony reakcji alergicznych nie stwierdzono
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 21:09   

kiniek napisał/a:
[
U Mony reakcji alergicznych nie stwierdzono


ale jeśli się nie mylę, to właśnie Hills wyciągnał Monę z alegrii
_________________
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 22:18   

najpierw był 1 Choice, Hills był później z braku tego pierwszego w sprzedaży.
co do alergii to pytanie czy to alergia czy działanie trefnego Royala. Była niby na kilku karmach, ale Żaneta zaznaczała, że czasem na działanie dłużej trzeba poczekać. Podobna sytuacja się więcej nie powtórzyła i też nie od razu wystąpiła, a przecież na pewno będąc dzikunem jadała karmy z kurakiem. Może winny był jakiś składnik karmy bo alergia na kurczaka jednak chyba nie mogła się nagle pojawić i zniknąć :?
W podobnym okresie problem skórny miała też Lukrecja tylko ona znacznie wiekszy.
Jednak zmiana diety następowała powoli przez kilka miesięcy. Najpierw próbnie dostawała gotowanego kuraka w małych ilościach, później troche puszek i innego mięsa i dopiero domieszki suchego żeby całkowicie przejść na inne
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 23:03   

mi Hills wyratował psa...z alergii...o Barfie mogę zapomnieć...tak więc całą rodzinę poza mną i błażejem :P przerzuciliśmy na Boscha...bo Sanabelle tez chyba od nich...
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 01:31   

Iwona_Spike napisał/a:
A je jeszcze dodam, że najlepiej byłoby dociec, co uczula kotkę. Zacząć od podawania malutkich ilości mięsa, ale jednego rodzaju.
kiniek napisał/a:
co do alergii to pytanie czy to alergia czy działanie trefnego Royala. Była niby na kilku karmach, ale Żaneta zaznaczała, że czasem na działanie dłużej trzeba poczekać. Podobna sytuacja się więcej nie powtórzyła i też nie od razu wystąpiła, a przecież na pewno będąc dzikunem jadała karmy z kurakiem. Może winny był jakiś składnik karmy bo alergia na kurczaka jednak chyba nie mogła się nagle pojawić i zniknąć


No właśnie pytanie, co te koty tak naprawdę uczula? Z Borysem było podobnie, problem zniknął i nie wrócił, tyle, że on Royala na podwórku raczej nie jadł ;)

Katka napisał/a:
o Barfie mogę zapomnieć...


A możesz napisać dlaczego, czy przez tę alergię, czy ze względów praktycznych?
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 11:25   

praktyczne swoją drogą...barfowaliśmy za szczeniactwa rudego...i dostalismy sraczke na każde mięso...ogólnie moze dostawać gotowanego kurczaka czasem...albo mu sie parówka skapnie (wiem niezdrowe) najezdzilismy sie po weterynarzach...wydaliśmy kupe kasy an specjalne odrobaczania probiotyki...chyba z rok to trwało...chcieliśmy nawet robić diete wykluczającą za radą Żanety...ale w sumie ona sama poleciła żeby zostać na suchym, które już wtedy czasem dawaliśmy i tylko wtedy był spokój...Tano na Hillsie i Boschu obecnie ma idealne trawienie...wyglada na wypasie i ma apetycik...jak czasem został poczęstowany jakąś kosteczką...mięskiem gotowanym....albo warzywkami to sraka gwarantowana :( poza tym dochodziły problemy skórne...
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 11:27   

W ogóle akity to takie cieniasy alergiczne są :P jakbyście zobaczyły jkak moje psie dziecko sie męczy po kropelkach na kleszcze...jak ma zaognioną całą skórę i nie raz pomaga tylko steryd :( staram sie tego unikać jak ognia...ale w zeszłym roku rudy na dobrej obrozy zała[pał kilka kleszczy w przeciągu niecałych dwóch tygodni :( więc dostał kropelki plus steryd i coś na wzmocnienie od razu :(
ale to nie o psach tu ;P
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012 19:23   

Villemo7 napisał/a:


Ania G. tę karmę podajesz? To zaleciła wetka?
http://www.krakvet.pl/hills-feline-p-269.html

No to ja miałabym poważne wątpliwości. Dajmy na to przychodzę ze zwierzem, a wetka zaleca mi zastosowanie tej karmy i jeszcze nie daj proponuje kupienie u niej. Biorę opakowanie do ręki i czytam:

SKŁADNIKI: Wyciągi białka roślinnego**, zboża***, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego**, oleje i tłuszcze, składniki mineralne, celuloza.
**Źródła białka: hydrolizat wątroby i mięsa z kurczaka, koncentrat białek z ryżu.
***Źródło węglowodanów: ryż.

Spojrzałabym tak na wetkę:
[url=http://img818.images...831.jpg]Obrazek[/URL]

Nie znalazłam nigdzie dokładniejszego składu. Jak również zawartości mięsa - a to już niedopuszczalne dla mnie. Ta wątroba przed mięsem też mnie gryzie.

Chcesz "urozmaicić" futru dietę to powoli, w małych ilościach dodawaj mięso i patrz czy na któreś nie ma reakcji alergicznych. I to nie będzie urozmaicanie, a przy tej suchej to bardziej zwiększanie zawartości mięsa w diecie, a zmniejszanie ilości spożywanego zboża.[/list]


Tak, to ta karma. Kurcze nie dostaje powiadomien na maila, ze ktos odpisuje w watku :/ nie wiem czemu. Nigdy nie wchodzilam w polemike z wetka na temat tej karmy, bo mam za mala wiedze. Dotychczas slyszalam, ze moj kot jest alergikiem, najprawdopodobniej uczulonym na mieso kury. Niestety nikt specjalnie nie potrafi stwierdzi, czym jest spowodowane wygryzanie sobie wloskow z grzbietu. Zaobserwowalam jedynie, ze dzieje sie to, gdy kota zostaje sama lub gdy mocno sie stresuje. Xanax mega jej pomagal. Ale juz go nie podaje, poniewaz miala go brac 3 tygodnie. Teraz jedzie na kropelkach bacha. Caly czas podaje mu hillsa i to dobry moment zeby sprobowac z czyms innym. Malymi krokami.
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012 19:33   

Zebralam juz spora liste karm (nietestowanych). No ale zeby nie spierdolic od razu mojej 6 miesiecznej katorgi z kota na tej jednej karmie, co sugerujecie zeby zaczela jej podawac? Jeden rodzaj miesa raz dziennie? Inna sucha karme? Czy jakas saszetke z mokra karma? Nie wiem, czy ryzykowac z kurczakiem. Nie chce tez nagla zmiana diety wprowadzac zbednej nerwowosci u kota. Na razie chcialabym skonczy Hillsa, zostal jeszcze jeden sloik. I juz w tym czasie wprowadzic COŚ jeszcze. Chcialabym znalezc czas na przeczytanie tego, co wkleila Uta o BARFie, dodatkowo na zapoznanie sie ze skladami i zrozumienie ich, a przede wszystkim tego, co kotu zaszkodzi :(

Moja lista: almo nature, bosch, sanabelle, simply (czy symply? - podobno ma tauryne), applaws, avoDerm, ami cat, felidale, schesir, acana, porta 24 holistic, grau
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012 20:10   

a odnosnie testowania: http://www.iamscruelty.com/videos.asp
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012 11:03   

Ania G. napisał/a:
No ale zeby nie spierdolic od razu mojej 6 miesiecznej katorgi z kota na tej jednej karmie, co sugerujecie zeby zaczela jej podawac? Jeden rodzaj miesa raz dziennie? Inna sucha karme? Czy jakas saszetke z mokra karma? Nie wiem, czy ryzykowac z kurczakiem.


Najbezpieczniej wydaje się 1 rodzaj mięsa raz dziennie. Tak były wprowadzane zmiany Borysowi.
uta napisał/a:
Ustaliliśmy z wetami, że gdy sytuacja się unormuje, uszy będą ok, zaczniemy mu wprowadzać stopniowo dodatki i obserwować czy wystąpi reakcja alergiczna. Jeden posiłek dziennie miało stanowić mięso, na początku podawana bardzo mała ilość. Przez minimum trzy tygodnie wyłącznie jeden rodzaj mięsa. Jak wszystko będzie ok, po tym czasie próba z następnym rodzajem mięsa.

Zostajesz na dotychczasowej karmie. Wprowadzasz jedną jak najprostszą zmianę i obserwujesz reakcję. Jeśli podejrzany jest kurczak, to zacznij od wołowiny, cielęciny, indyka, królika czy kaczki. Lepiej wprowadzać stopniowo mięso, bo jak wystąpi reakcja alergiczna, to będziesz wiedziała od czego. Jak wprowadzisz inną suchą karmę, to nie dojdziesz, co tak naprawdę uczula, bo karmy mają bardzo złożone składy. Ewentualnie można próbować na tej samej zasadzie np. z dobrą mokrą karmą o składzie opartym o jeden rodzaj mięsa bez produktów ubocznych. Minimum trzy tygodnie podawania nowości też jest niezbędne, bo reakcja alergiczna może wystąpić z opóźnieniem. Jak okaże się, że kotka zaakceptuje mięso jako jeden posiłek, a alergia nie wystąpi , to już będziesz o krok bliżej do BARFA a przez czas testowania będziesz miała okazję na ten temat doczytać ;)
Co do opinii na temat różnych karm z listy nietestowanych, to najlepiej zajrzyj tu: http://www.barfnyswiat.or...37b2ea139d109c2
Analizy i opisy rożnych karm są w wątkach: Dyskusje o gotowych karmach dla kotów i dwóch podwieszonych wątkach z karmami polecanymi.
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012 11:59   

Z tego co pamiętam Acana była włąśnie testowana...ale to za czasów kiedy Hills nie był teraz chyba nadal nie jest? chyba, ze psi różni się od kociego...bo ja też sie tym kierowałam..jakieś 3 lata temu...??!!
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012 22:36   

Katka napisał/a:
Z tego co pamiętam Acana była włąśnie testowana...ale to za czasów kiedy Hills nie był teraz chyba nadal nie jest? chyba, ze psi różni się od kociego...bo ja też sie tym kierowałam..jakieś 3 lata temu...??!!


Hills z tego, co wiem niestety testuje.
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 14:17   

no to cos musiał sie zmienic...bo pamiętam jak czytałam kilogramy wątków o tym co jest testowane a co nie ;) za to Acane pamietam na liscie testujacych własnie, też ją wykluczyłam :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]