Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Żywienie kotów (karmy, BARF)
Autor Wiadomość
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017 10:23   

Bastianka napisał/a:
kikin napisał/a:
Bastianka napisał/a:
kikin napisał/a:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/17Q2lkb_bDVNatk4sN6QRIamyZbSIj-G-YKOVYCrHkKc/edit#gid=0

może ktoś chce się podłączyć do zamówienia?


Dołączyłam.


2 kg nie zamówisz, minimum musi byc 5 kg

moze ktoś weźmie z Tobą na pół

no i musisz się w grupie na FB objawić, żeby dziewczyna wiedziała od kogo wołać kasę :)

Dopiero dzisiaj przeczytałam.. Aaaaaaa... - napiszę pw, bo nie wiem o jaką grupę chodzi...


Barfny Poznań
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017 10:39   

Morri napisał/a:
kikin napisał/a:
BEATA olag napisał/a:
kikin napisał/a:
Bastianka napisał/a:
kikin napisał/a:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/17Q2lkb_bDVNatk4sN6QRIamyZbSIj-G-YKOVYCrHkKc/edit#gid=0

może ktoś chce się podłączyć do zamówienia?


Dołączyłam.


2 kg nie zamówisz, minimum musi byc 5 kg

moze ktoś weźmie z Tobą na pół

no i musisz się w grupie na FB objawić, żeby dziewczyna wiedziała od kogo wołać kasę :)


Przypomnijcie mi proszę ile za kg wychodzi, może zamówię...


za II kat 13 zł za kilo
za IV kat 5 zł za kilo
Beata, może weźmiemy 10 kg woła II kat na pół?


kurde tylko woła nikt u mnie nie chce jeść...
 
 
Bastianka 

Dołączyła: 31 Lip 2016
Posty: 1075
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017 22:02   

Cytat:
kikin napisał/a:
Barfny Poznań


Dzięki :)
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 09:15   

pytanie dla ogarniających Barf

podroby mają stanowić ok 15%
tak jednak sobie myślę, że serca są mięśniem i dlaczego nie mogą stanowić np 40%?
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 09:30   

Z tego co wiem, serca mają sporo fosforu i dlatego nie można przesadzić - fosfor obciąża nerki.
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 10:48   

MISIEK napisał/a:
pytanie dla ogarniających Barf

podroby mają stanowić ok 15%
tak jednak sobie myślę, że serca są mięśniem i dlaczego nie mogą stanowić np 40%?


Skontakuj się z Villemo, która robi Barfa od ponad 7 lat. Jest nieocenionym źródłem informacji :)
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 13:25   

@Misiek: serce jest mięśniem, ale nie jest mięśniem szkieletowym. Owszem, nie zalicza się go do typowych podrobów, ale tak, jak Kat słusznie zauważyła, zawiera sporo fosforu. Nerki to jedno, ale chodzi też o równowagę wapniowo-fosforową, bo te dwa pierwiastki są w korelacji.

Robieniem mieszanek na dłuższą metę na "oko", z gotowych przepisów możesz więcej zaszkodzić. Konieczne jest używanie kalkulatora, który wyliczy Tobie dokładnie nie tylko mikroelementy, ale również podstawowe kwestie jak białko, a tego absolutnie nie powinno być więcej niż 5g na kg mc/d.
Prawidłowo skomponowana mieszanka to bardzo istotna kwestia. Ja czasem i teraz siedzę kilkanaście minut nad kalkulatorem po czym zaczynam szaleńcze jeżdżenie po mieście, bo nie mam konkretnego podrobu i parametry nie są idealne. Ktoś powie, że jestem ortodoksyjna, że pierdolnięta na punkcie żywienia, ale od tego zależy zdrowie futer.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 14:51   

Villemo, a zaczęłaś już sprzedawać przygotowane mieszanki?
Ja będę starała się przestawić nasze futra na barf właśnie, a że tak powiem - do Ciebie mam blisko ::
 
 
GatosDePau 
czyli Pau i koty

Dołączyła: 10 Lis 2015
Posty: 414
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 15:32   

Cynamon napisał/a:
GatosDePau, ja mogę mieć 1 kg na zbyciu jakoś w ten piątek wieczorem, jeżeli to pilne.
Fuksem udało mi się załapać, bo się zagapiłam i dopiero dwa dni temu napisałam do Izabeli.

Cynamon, nie aż tak pilne, może być na poniedziałek. Dzięki bardzo :) Napisz na priv w jakiej okolicy mieszkasz, bo w sobotę i niedzielę będę niedaleko Ławicy (a tak to styk Grunwaldu z Jeżycami) i nie wiem skąd mi bliżej


Misiek, co do serc, rozluźniają też kupę - Margi dostała ich sporo (takie piękne gęsie* były) w obecnej mieszance (fosfor i wapń:fosfor w kalku wyszły ok) i kupa jest codziennie ::
jeśli ktoś nie korzysta ściśle z kalka, kontrulując wszystkie parametry, nie powinien za bardzo kombinować z serduchami.

*na rynku Jeżyckim
_________________
Zbyt mało Don Kichotów,
Zbyt wiele wiatraków.
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 15:37   

einfach napisał/a:
Villemo, a zaczęłaś już sprzedawać przygotowane mieszanki?
Ja będę starała się przestawić nasze futra na barf właśnie, a że tak powiem - do Ciebie mam blisko ::


Tak, już ładnych kilka tygodni temu :)
Zapraszam.

Jeśli futra nie mają żadnych szczególnych potrzeb/preferencji to mam od ręki. Jeśli choroby lub alergie to muszę znać szczegóły.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 15:58   

Villemo7 napisał/a:
einfach napisał/a:
Villemo, a zaczęłaś już sprzedawać przygotowane mieszanki?
Ja będę starała się przestawić nasze futra na barf właśnie, a że tak powiem - do Ciebie mam blisko ::


Tak, już ładnych kilka tygodni temu :)
Zapraszam.

Jeśli futra nie mają żadnych szczególnych potrzeb/preferencji to mam od ręki. Jeśli choroby lub alergie to muszę znać szczegóły.


myślę, że na początku marca mogę się zgłosić, po wypłacie :P
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 16:04   

Villemo7 napisał/a:
@Misiek: serce jest mięśniem, ale nie jest mięśniem szkieletowym. Owszem, nie zalicza się go do typowych podrobów, ale tak, jak Kat słusznie zauważyła, zawiera sporo fosforu. Nerki to jedno, ale chodzi też o równowagę wapniowo-fosforową, bo te dwa pierwiastki są w korelacji.

Robieniem mieszanek na dłuższą metę na "oko", z gotowych przepisów możesz więcej zaszkodzić. Konieczne jest używanie kalkulatora, który wyliczy Tobie dokładnie nie tylko mikroelementy, ale również podstawowe kwestie jak białko, a tego absolutnie nie powinno być więcej niż 5g na kg mc/d.
Prawidłowo skomponowana mieszanka to bardzo istotna kwestia. Ja czasem i teraz siedzę kilkanaście minut nad kalkulatorem po czym zaczynam szaleńcze jeżdżenie po mieście, bo nie mam konkretnego podrobu i parametry nie są idealne. Ktoś powie, że jestem ortodoksyjna, że pierdolnięta na punkcie żywienia, ale od tego zależy zdrowie futer.


dziękuję za info, lubię wiedzieć dlaczego coś mam robić tak a nie inaczej ;-)
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 16:20   

einfach napisał/a:

myślę, że na początku marca mogę się zgłosić, po wypłacie :P

Możesz teraz, przecież nie musisz od razu kilkunastu kilo :)
Odezwij się na priv czy telefon, żeby wątku nie spamować.

MISIEK napisał/a:

dziękuję za info, lubię wiedzieć dlaczego coś mam robić tak a nie inaczej ;-)

Mam podobnie, więc zawsze dociekam i sama staram się nie udzielać odpowiedzi typu "nie, bo nie".
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 16:56   

Chce ktoś wołowiny za 5 zł kg od Izabeli.
Dziś odbiór o 18 na parkingu.

Ja biorę 10 kg i Bastianka też 10 kg :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017 04:43   

Cynamon napisał/a:
Chce ktoś wołowiny za 5 zł kg od Izabeli.
Dziś odbiór o 18 na parkingu.

Ja biorę 10 kg i Bastianka też 10 kg :)
kurczę, że też wcześniej nie doczytałam :cry3:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]